NEO telekom windows 10 VLC

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
zdravo,

upam da mi tukaj kdo pomaga. imam NEO box od telekoma in na PCju nameščen WIN 10. Ko grem preko NEO na program VLC in poiščem krajevno omrežje mi sicer najde PC vendar ko odprem samo vrti (krog) ko da ga nekaj blokira.
Na drugem PC kjer je WIN 7 pa normalno deluje. Poizkusil sem izklopiti že firewal...in še vedno nič
se mogoče komu kaj sanja kkaj ga blokira..
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
V WINDOWS 10 imaš mogoče zaščiteno skupno rabo z geslom. Poglej v nadzorni plošči kako je nastavljeno
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
tudi to imam (je bilo).
V VLC najdem recimor ime računalnika, ko pa kliknem nanj pa samo vrti/melje.
ne vem zakaj WIN7 deluje BP..
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
malo off: kako ste kaj zadovoljni z NEO? malce razmišljam da bi vzel enega namesto BOXa, sedaj ko je v akciji.
- dela zanesljivo?
- bom pogrešal številčnico na daljincu?
- ogled nazaj dela ok?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
malo off: kako ste kaj zadovoljni z NEO? malce razmišljam da bi vzel enega namesto BOXa, sedaj ko je v akciji.
- dela zanesljivo?
- bom pogrešal številčnico na daljincu?
- ogled nazaj dela ok?

Imam doma, sicer sam ne gledam TV, ampak kar imam interakcije z njim dela (oz. ne dela) za en kli...! Če se ti da vsake dva dni vlečt elektriko ven da se resetira in potem če imaš srečo se postavi v 5 min nazaj, če nimaš pa traja tudi 15 minut (oz. moraš prej resetirat tudi modem).

Pol funkcij je nedokumentiranih in ko slučajno ugotoviš da delajo (recimo predvajanje youtube videov na TV preko telefona iz youtube aplikacije) crkne pol ostalih stvari in moraš izvesti reset. Večinoma se niti ni potrebno dovolj trudit z igračkanjem, recimo zagotovo enkrat na 3 dni neha delati navigacija z daljicem (ne moreš menjat kanalov, ne pregledovat zgodovine/sporeda, samo zvočno upravljanje dela), potem podnapisi vsaj 1x tedensko izginejo, ugašanje TVja preko boxa (HDMIja) ne dela v 20% časa, zvočno upravljanje crkne enkrat na teden (ko dela pa itak dela bolj zanič).

Glede daljinca če nimaš kaj za vpisovat ne rabiš številčnice, programska mesta si pač priagodiš oz. uporabljaš druge načine dostopa (s telefonom naprimer). Če uporabljaš napredne funkcije (VLC recimo) direktno na TVju pa skoraj nujno rabiš daljinec s tipkovnico.

Beri: nebi kupoval tega za gledat TV, sem pa pač dobil "ugodno" ponudbo za hitrejši net za manj denarja zato sem vzel NEO paket. Večina problematičnih funkcij je sicer čisto programskih napak, mogoče a jih bodo tekom časa (let) odpravili, kar se tiče samega vmesnika in boxa na splošno (hitrost, funkcije ipd.) je sicer super ampak končna dodelava z en kupom napak in predvsem nestabilnim delovanjem pokvari pa tudi še tako dobre lastnosti.
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
ve kdo mogoče kako naštimam da mi na NEO prek VLC odpre mrezni računalnik na katerem je WIN10? na drugem kjer j eWIN7 deluje odlino...10 pa nikakor
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
rešil zadevo..če koga zanima
control panel - programs and featurs - turn windows feautures on and off - SMB1.0/CIFS file sharing support
obkljukaj vse tri
 
  • Všeč mi je
Reactions: elth

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kako vam pa kaj bere filme iz USB kljucka preko NEO-ta? Poskusil vceraj en mkv 1080 v velikosti 6-7GB in kar lepo trza.