Windows 10

I

Izbrisan uporabnik 17097

Ni res brunobruno.
Certifikat sem naložil preko chroma v nastavitvah pod upravljanje potrdil in je viden in delujoč tudi v IE in edgu.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Očitno ga sedaj drugače shranjuje kot nekoč. Ga ne uporabljam že vrsto let.
Še nedolgo nazaj sem v firefoxu moral namestiti certifikat, čeprav je že bil v IE/Edgu.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Firefox je izjema, da ne uvozi v shrambo od windowsov, če ga pa uvoziš v Chrome pa je tudi v IE/Edge že od win 7 naprej.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Očitno ga sedaj drugače shranjuje kot nekoč. Ga ne uporabljam že vrsto let.
Še nedolgo nazaj sem v firefoxu moral namestiti certifikat, čeprav je že bil v IE/Edgu.

FF ima svoj certificate store... Chrome in Edge uporabljata tistega iz IE ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Firefox je izjema, da ne uvozi v shrambo od windowsov, če ga pa uvoziš v Chrome pa je tudi v IE/Edge že od win 7 naprej.

V bistvu je tako, da ko v Chrome gres v nastavitve >> prikazi dodatne nastavitve >> HTTPS/SSL >> upravljanje potrdil, odpre iste nastavitve kot IE (Nastavitve >> internetne moznosti >> vsebina >> potrdila > >
smile-1.gif
tudi ostali broswerji uproabljajo isti certifcate store (recimo Opera,...)...











Firefox pa ima lasten certificate store ...

 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
No tega nisem vedel. Ga ne uporabljam že vsaj 10 let.

Chrome kolikor vem, nikoli ni imel lastnega certificate stora ... Ce se prav spomnim, je na zacetku bilo kar nekaj problemov s tem ... Sicer pa je izjava napihnjena... Kolikor vem, Chrome se ni star 10 let
smile-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Dobro pa malo manj 😀
Vem, da sem ga na začetku probal uporabljati in sem ga kar hitro pustil, saj sem bil Firefox "fan". Tako pa ziher 7 let, vsaj toliko kolikor sem v zvezi s svojo partnerko. Se je morala ona privafiti na moj firefox (ona je IE uporabljala). 😀
Je kdo Vivaldija sprobal?
 
Nazadnje urejeno:

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Kako nastavim da bi mi nebi updejtal programe v Windows Store takrat ko delam za računalnikom oziroma da sam določim kdaj nej updejta?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Sem ti v prejšni temi povedal, da v Windows trgovini teh posodobitev sploh ne boš opazil. Ti opaziš glavne update, ki ne gredo preko trgovine, pa še tisti so veliko manjši kot nekoč.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
No tega nisem vedel. Ga ne uporabljam že vsaj 10 let.

Chrome kolikor vem, nikoli ni imel lastnega certificate stora ... Ce se prav spomnim, je na zacetku bilo kar nekaj problemov s tem ... Sicer pa je izjava napihnjena... Kolikor vem, Chrome se ni star 10 let
smile-1.gif


Zaradi teh auto migracij certifikatov sem šel na firefox. Sem šel z klik certifikatom in portable chromom enkrat na javni računalnik v knjižnici. Potem pa po naključju odprem explorer na računalniku pa me klik certifikat že čaka tam
smile-1.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Zaradi teh auto migracij certifikatov sem šel na firefox. Sem šel z klik certifikatom in portable chromom enkrat na javni računalnik v knjižnici. Potem pa po naključju odprem explorer na računalniku pa me klik certifikat že čaka tam
smile-1.gif

To niso avto migracije. Vsi brskalniki razen Firefox-a shranijo certifikate v certificate store-u od operacijskega sistema. Tisti dialog, ko ga uvoziš je od windowsev in ne od chrome-a. Če greš v control pannel, ga najdeš pod Internet options. V Chromeu je samo bližnica, da ti ni treba iskati v control pannelu.

Firefox je pa naslednik Netscape-a. Ta je v bistvu izumil certifikate in prvi implementiral certificate store. Zato ima firefox iz zgodovinskih razlogov svoj store in ne uporablja tistega od operacijskega sistema.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Kako to tehnično poteka se nisem poglobil. Me moraš pa razumeti da mi ni bilo všeč ko je certifikat ostal na javnem računalniku. Tudi točno ne vem kako se mi je takrat certifikat prenesel. Po moje bi moral brskalnik to vsaj avtomatsko brisat, kakšne so procedure in če sem delal kaj narobe pa se nisem poglobil.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Ja. Verjetno ma ms na voljo neko omejeno število update licenc za invalide.

V vsakem primeru pa ni lepo da se izdajaš za invalida za pridobitev neke koristi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Seveda. Preštete ima vse invalide na svetu, ki bi potencialno uporabljali Win10.
bonk.gif
Sicer pa jaz nisem uporabil te opcije in sem se oglasil samo zato, ker mi gre tovrstno nakladanje na živce.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
A bo šlo po formatu na računalnik naložiti 64bit verzijo, čeprav je bil računalnik posodobljen na win10 32bit. Kupljeni so bili sicer original win7 32bit, ključ imam.