Windows 10

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
če bo novembra spet en tak update kot je bil 1607 (in 1511 pred njim), da celoten sistem zbrca v mapo winold, bo počasi zmanjkalo prostora na ssdjih uporabnikom
smile-1.gif

z updati imam manj težav, saj imam pro verzijo. a vseeno...

Če mi 1607 dela okej, lahko zbrišem mapo Windows.old?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Uporabi 'čiščenje diska', počisti sistemske datoteke in tam pokljukaj vse stvari. Se ne hecaš s pravicami pri brisanju...
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Oj,kako se nastavi na desetki zvok,torej rabil bi kakšen izenačevalnik.Za predvajanje prek playerjev je možnost,ampak prek you tuba pa ni nikjer.Prebrskal cel računalnik pa nisem našel.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Mene isto po posodobitvi je*e racunalnik. Utorent se obesa in ga ne mores zapret niti z task managerjem....isto explorer (raziskovalec). Obcasno pa se racunalnik niti ne da izkljucit preko start->zaustavitev sistema. Sistema ne morem obnovit na staro verzijo, enako ne morem odstranit posodobitve (1607). Pred tem je racunalnik delal perfektno. Kako se znebit tega hudica?
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Naložil sem si W10 na osebni računalnik. Sedaj ne morem dostopat do osebnega linka na spletni strani banke. Ne preko edga ne preko croma.
Izpiše se

Prej sem na W7 preko IE normalno lahko dostopal. Kaj je narobe?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Probaj preko Internet explorer, in ne preko Edge...
wink-1.gif


Explorer najdeš pod skupino Window Accessories
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

@Mikrohard
Certifikat imam naložen saj ne delam prvič.
@Bajkman
Hvala,sem še enkrat probal in je uspelo čeprav sem prej že probaval preko IE pa je prej pokazalo isto ne vem kaj mu je bilo.
Sem že bral ja, da edge tega ne podpira.
OK bomo pa za to dali IE za bližnjico, če ne bi šel pa spet dol.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
V edgu čisto lepo delajo certifikati. Samo ga drugače namestiš. Certifikat namreč.
Ta forbiden access pa nima veze z brskalnikom.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
V edgu čisto lepo delajo certifikati. Samo ga drugače namestiš. Certifikat namreč.
Ta forbiden access pa nima veze z brskalnikom.
Bi lahko potem še razložil kako ga namestiš in s čim ima veze potem ta forbiden access?
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Katera banka ?

Edavki ti delajo s certifikatom ?
gbkr
za edavke je oziroma imam sigenca in trenutno nisem še tako daleč in trenutno ne rabim, zato ga še nisem namestil, ker se še odločam, če bo W10 sploh ostal gor.
Za gbkr je pa sebca.
Saj sedaj dela na IE katerega uporabljam samo za link do banke, za vse ostalo pa chrom.
Drugače pa piše na njihovi spletni strani, citiram:
Delovanje spletne banke v Windows 10: obveščamo vas, da spletna banka deluje v brskalnikih, ki ste jih uporabljali do sedaj (Internet Explorer, Mozilla Firefox in Google Chrome). Žal pa digitalni podpis v spletni banki trenutno ne deluje v brskalniku Edge, ki ste ga dobili z novim operacijskim sistemom. Priporočamo uporabo enega od podprtih spletnih brskalnikov.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
1.) Zraven Windows tipke je lupa, na katero klikneš in vpišeš INTERNETNE MOŽNOSTI
2.) Na internetnih možnostih, klikneš zavihek VSEBINA
3.) Na vsebini klikneš zavihek POTRDILA
4.) Na potrdilih klikneš UVOZI
5.) greš skozi čarovnik uvažanja potrdil in to je vse

ČE ga montiraš na IE, ga imaš tudi v Edgu, saj uporabljata skupaj vse iste certifikate.

Tukaj je razložen error 403:
https://www.lifewire.com/http-status-codes-2625907

Meni se je že tudi to pokazalo, včasih sem moral samo okoli, da sem prišel notri. Ne direktno, ampak na glavno stran, potem na vstop v "klik" itd.. Direktno pa ni šlo. Čez dan je tudi direktno šlo. Pa sem z vsemi browserji imel isti problem.
Po vsej verjetnosti je pri njih kaj narobe ali pa kaj s tvojim ip-jem.


Delavska hranilnica z Sigenco in NLB s klik certifikatom prav lepo delajo.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

To je bilo po vseh točkah že prej narejeno. Pa se je pokazal tisti error tako v edgu kot v chromu. Certifikat je bil naložen preko chroma ja potem ga imaš itak v vseh brskalnikih.
No sedaj sem še enkrat probal in gre skozi tudi v edgu. Tako da ja nekaj je moralo bit narobe pri njih.
Kakorkoli sedaj deluje. Hvala.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ne, če ga imaš naloženega v chromu, ga imaš samo tam, enako velja za Firefox. Če ga daš pa v IE pa ga imaš tudi v Edgu in vice versa.