WD SmartWare

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
Torej kupil sem USB zunanji disk in instaliral WD SmartWare, prilozen program ki bi mi delal back up računalnika.

Zdaj mi ta program kuri 70% procesorja, ko sploh nic ne dela, vcasih tudi kuri 30% ko je disk izklopljen.
Program naj bi ves cas preverjal in ob spremembah sproti delal back up. Vmes bi naj uporabnik nemoteno uporabljal računalnik, ampak pri meni ni tako
Tudi ko dela back up (prenaša podatke- lučka na disku utripa) zavzame 30% ampak to bi bilo še znosno.

Kaksne imate kaj izkusne, ga uporabljate?
ali je res taksno sranje ali to samo meni dela?
Obstaja kaksna alternativa?

V blizini imam tudi en Macbook, disk bi naj bilo mozno uporabljati tako na PC kot na Mac, ampak zdaj berem v navodili da ga moram formatirat. Potem to ni glih tako.
Vbistvu ni nic tako kot pise na straneh prodajalcev, razen tega da je kapaciteta 1 TB.

kako je s tem Mac in PC?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Če ga imaš formatiranega na fat32 potem ne rabiš na macu nič, če pa je na ntfs pa si potegni programček Paragon NTFS za maca.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
... ali NTGS-3G, ki je zastonj.

Sicer pa:
- priložen (biločemu) softver je ponavadi sr** od sr***
- vsak disk dela na Mac-u (odvisno od podatkov na njemu rabiš kake programe-glej zgoraj)

Torej za bakup poišči kake popularne programe, ki jih folk uporablja zato, ker so dobri, ne pa ker so jih dobili zastonj zraven pralnega pra.. torej diska.
wink-1.gif

So bile že teme tule o tem. išči po "backup", pa "sync" ...
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
vbistvu lahko z macbookom normalno berem/pisem na disk ampak Time Machine noce delat na njem, zahteva format zaradi nekompatibilnega datotečnega sistema.

Če namestin tiste programe bo to delalo?
če formatiram na fat32 bo delalo na obeh? tudi backup na obeh (TimeMachine na Mac-u)?
ali je boljše da rezdelim na particije?

res nevem zakaj sem verjel v ta program

hvala
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Za time machine nevem če bo delal na fat 32 ampak potem si omejen na max. 4gb velike datoteke. Lahko pa formatiraš na hfs in potem pač na pc-ju uporabiš mac drive za pisanje na disk. Lahko pa tudi exterca razdeliš na 2 particiji, eno ntfs za pc in eno hfs za mac, to se mi zdi še najboljša opcija pa tudi time machine bi ti moral normalno delati (na pc-ju pa itak ne rabiš time machine particije), tako sem imel jaz narejeno ko sem imel še PC-ja in ni bilo nobenih problemov.
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
sicer sam zelo hvalezen za odgovore ampak

kateri pa so dobri programi za back up?
nekaj sem jih sproal in so še slabši, predvsem pa rabijo pol ure nastavljanja .... itd......
rad bi bolj enostavno varianto, določis backup disk in je to to (nešto kao Time Machine na macu)