Vzhodna obvoznica in Golovec

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.386
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ne, stali smo kar lep čas. Podobno kot v kontra vsako popoldne pred Golovcem.

No preden si popravil post je 100% pisalo, da je šlo za strnjeno a lepo premikajočo se kolono pol pa ne vem no.

Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Podobno kot v kontra vsako popoldne pred Golovcem. Zjutraj redko vidim, da se stoji pred Golovcem tako drastično kot popoldne.

Ja jutra res niso tako katastrofalna kot popoldnevi a to še ne pomeni, da situacija ni kritična.

Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
V strnjeni relativno hitro premikajoči koloni se vsako jutro iz Grosuplja v LJ vozim že 15 let. Čim pride do kakršnekoli ovire zadeva stoji. In več kot očitno je popoldne več prometa skozi Golovec proti Rudniku , kot zjutraj. In v kontra smer je popoldne redko gužva, tko da ne vem, kam se zgubijo vsi ti Štajerci, Domžalčani, v kontra smer popoldne.

Ti jaz povem kam se izgubijo oz. zakaj niso na kupu - ker nimajo vsi zaključka delavnika ob isti uri medtem, ko velika večina začenja z delom ob podobnih jutranjih urah. Da ne omenjam še drugih poti za domov, ki so popoldne morda boljše za izbiro kot pa zjutraj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Tisto je blo od par dni prej. V tem postu sem popravljal tipkarske napake. Vsebine ponavad ne popravljam.

Je pa prometa popoldne iz Rudnika proti Dolenjski dosti več, kot iz Golovca, tko da predvidevam, da gre večji del Dolenjcev tudi zjutraj proti Rudniku in manjši pod Golovec
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
In ja, situacija je kritična. Kot lahko bereš jo imam vsak dan. Sam rešitev ni omogočanje hudih prekrškov ali pa usrvarjanje kritične situacije drugje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.386
113
zmaga.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
upam da kdo ne misli, da na darsu zanalašč nagajajo? najbrž se tudi ni kar nekdo odločil in postvil količke amapk je bil za to en konkreten razlog (bi od novinarjev pričakoval da ga izvedo).

Saj sem ti ga napisal. Debili so.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.970
1.112
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Kaj bom razložil? Da je večino časa gužva, ker se ne znajo zment na zožanju in niti slučajno zarad semaforja na staro Dolenjko? Da so poizkusno zapiral desni pas iz smeri dolenjske, pa ni pomagal? Gospod novinar še ni priznal zmote.

Fora je, ker se en sam pas nagužva od zožanja do tunela, zaprejo pa posledično tri. Edina trajna rešitev je širitev.
Kdaj so zapirali desni pas z dolenjske tako, da sta bila potem dva pasova direkt na južno obvoznico (torej ekvivalent nekdanji vožnji čez dve črti)? Se ne spomnim, da bi tak test zaznal ...

Aja, tule, kot berem neuspešno :
http://www.dars.si/Novice/Na_obmocju_razcepa_Malence_testno_spremenjena_prometna_ureditev__1463.aspx
Tu nista bila dva direkt na južno. Je kar isto sranje, le z rumenimi črtami namesto belih. Da bi kaj takega lahko delovalo, lahko pomisli le bebec.

Lahko napišeš članek na to temo in poprosiš še kakega novinarskega kolega, da skupno pobezate DARS v medijih, naj že končno najde dolgoročno rešitev problema.

Če bi bral, kar pišem, bi verjetno opazil, da sem že večkrat. Kolegi tudi. Ampak darsovci vse delajo samo zelo dolgoročno. "Dokler sem jaz v službi, bomo že nekako, da se ne bo videlo, da nimam pojma, za pol se mi pa je.be" sistem.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.289
5.872
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Če bi bral, kar pišem, bi verjetno opazil, da sem že večkrat. Kolegi tudi. Ampak darsovci vse delajo samo zelo dolgoročno. "Dokler sem jaz v službi, bomo že nekako, da se ne bo videlo, da nimam pojma, za pol se mi pa je.be" sistem.

Ravnokar si opisal komplet državna podjetja in javno upravo.

Če dobro razmislim si opisal celotno državo. Slovenci smo pridni pa te fore, samo plačani premalo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.408
975
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Hmm, kaj se dogaja dolenjcem tam okrog smarja sap?
evil.gif

E viš hanzi, tole mam pa jaz dnevno pred bajto, pa se ne pizdim tako kot ti za golovec... pa moram čakat pa se gužvat zaradi ruralcev pa migrantov
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Kako imas ti pod oknom mi ie precej jasno ze dolgo. Za golovec se pizdim, ker so s popravkom naredili bistveno vecjo gneco. Razlog so si pa itak popolnoma izmislili, ker se nisem nasel statistike, ki bi pokazala da je to crna tocka.(pustmo zdaj ob strani tistih nekaj padalcev ki smo obcasno krsili predpise, ker se marsikje drugje se bistveno bolj kršijo pa se ni se nihce spodtaknil)
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako imas ti pod oknom mi ie precej jasno ze dolgo. Za golovec se pizdim, ker so s popravkom naredili bistveno vecjo gneco. Razlog so si pa itak popolnoma izmislili, ker se nisem nasel statistike, ki bi pokazala da je to crna tocka.(pustmo zdaj ob strani tistih nekaj padalcev ki smo obcasno krsili predpise, ker se marsikje drugje se bistveno bolj kršijo pa se ni se nihce spodtaknil)

Bistveno bolj? Kršili ste grobo predpise in zdaj se pizdite na količke, ki so tam, kamor vsaj približno zdrav človek ni zapeljal nikoli! Pol bi pa ti Dolenjsko zapiral in nevemkajše. V bistvu sem te mel za bolj resnega, pa si se pokazal, da si pač....pa še enkrat, v tisti gužvi stojim vsak dan.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Kalbo
Se vedno cakam na podatek o stevilu vozil v smeri rudnika i z dolenjske oziroma stajerske.
In ce ne znamo narediti 4 pasov, potem naj narediji dvopasovni priključek za tista kjer je vec vozil (dolenjci ali stajerci).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Hanzi, kaj sem jest tebi, podatkovna banka? Zadnjič si šel slikat prazno AC, pa si se žal nategnil, ker si pozabil pogledat na tvoj omiljeni gugle, kjer bi lepo videl zastoj pred Višnjo Goro. Sicer ti je en to napisal, pa si gladko zignoriral in zajebaval dalje. Plus vsega je bil začetek počitnic.

In ja, baše se tam kjer si nalimal zarad Grosupeljskih idiotov, ki se ne znajo vključevat na AC, vsak dan in tko je že vsaj 15 let. Procent pacientov pa pri nas ni bistveno večji kot drugje. Sam pač velika masa pride na obeh uvozih na AC. To pa dokazuje, da je pretok vozil kritičen, saj že uvoz na AC naredi zastoj, kaj šele kako zožanje, kot ga ti predlagaš.

Tko da ne vem, kaj bi rad dokazal? Da iz Dolenjske ni gužve?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Hocem dokaz da imate dolenjci upraviceno 2 pasova, stajerci pa enega. Tudi za dolenjce bi to bilo bolje, vsaj tiste ki popoldne stojijo pred golovcem.
Je pa res, da boste dolenjci prikrajšani za legalni izvoz na dolenjsko cesto, kar pa priznam da jih bo nekaj udarilo.
Zato je treba iskati resitev v dvopasovnem izvozu. Na ta nacin bi vi iz prehitevaknega pasu zapeljali desno na "levi" stajerski/sedanji vas vozni pas,) ki bi se potem odcepil kot dodatni pas proti izvozu., lahko pa bi tudi nadaljeval po AC.

Prazno ac sem slikal?
Najbrz mislis fotko iz spletne kamere, kjer sem zelel podati dokaz da je iz smeri dolenjske manj prometa kot iz stajerske.

Ker tripasovno nadaljevanjd preko dolenjske ceste je res se tezje narediti (siritev nadvoza).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Še kar naprej bluziš. Štajerci imajo prav tako dva pasova oziroma štiri točno tam, kjer se Štajerka priključi na obvoznico, tko da res ne vem, od kje ti blodnje.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.427
113
še v SLO - ampak komaj
Mah - ne mešaj sedaj še drugih stvari/priključkov v to debato.

Daj odgovori nam (in sebi) na naslednja vprašanja:

1. ali sta v jutranji in popoldanski konici oba pasova dolenjke od DEBELEGA HRIBA naprej zasedena?
2. ali na omenjenm delu prihaja do zastojev?
3. kakšno vzročno zvezo imajo dnevni zastoji pri Grosupljem z omenjenim odsekom (Debeli hrib - Malence - Ljubljana jug) in "zastojem" na tem delu?

Da ne bo kakšne pomote - govorim o delu od tu .