VW RNS510 problem

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.022
312
83
Goriska
Pred kratkim se mi je na avtoradiu RNS510, ki je nameščen v vw touranu letnik 2013 začel pojavljati problem.

In sicer zadnjič se je avtoradio med vožnjo sam izklopil in hkrati je začelo pokati (basi) po vseh zvočnikih v enakomernem zaporedju.

Ta problem se sedaj vsak dan naključno pojavlja, danes pa sem opazil še, da se telefon ne poveže več z bluetooth-om in ko pritisnem tipko Phone na radio enoti se samo utiša radio (dobesedno je tole sedaj mute tipka).

Je komu znan tale problem in če ja me zanima, če se to da popraviti in kakšna je cena?

Hvala
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A ves kaj je kura.c s svetovanjem na forumu. Poves nekaj potem pa nikoli ne slisis vec povratne informacije. Kako je resil ali je sprobal in ce deluje. Ter tako pomagal s feedbackom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.310
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
RNS510 je kar problematičen sistem, če sodim po primerih kakršne vse sem že videl. Največkrat gre za problem, ko se sistem lepega dne ne ne zna več zbootat in se vseskozi ponovno zaganja..Ko pride do VW logo slike se restarta..in tako v neskončnost. V 90% je to sicer rešljiv problem z swl fixom. Dobro, ti imaš sicer drug problem očitno. Takole na prvo žogo bi rekel, da gre za problem z HDD-jem. Kar lahko poizkusiš v tej fazi je posodobitev softwera, seveda pa moraš prej vedet katero verzijo imaš sedaj nameščeno. Če imaš nižjo od 5.xxx potem ti toplo priporočam posodobitev na verzijo 5238 (by josi). To je najbolj stabilna verzija in je primerna za vse revizije HW-ja. Verzijo preveriš tako, da cca 5 sekund držiš tipko SETUP, nato greš na Version info. Če Version info menija nimaš na voljo, potem ga je potrebno omogočit z VCDS...ali pa da izvelečeš enoto in pogledaš na nalepko, kjer je serijska št. enote in med drugim tudi sw verzija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.022
312
83
Goriska
RNS510 je kar problematičen sistem, če sodim po primerih kakršne vse sem že videl. Največkrat gre za problem, ko se sistem lepega dne ne ne zna več zbootat in se vseskozi ponovno zaganja..Ko pride do VW logo slike se restarta..in tako v neskončnost. V 90% je to sicer rešljiv problem z swl fixom. Dobro, ti imaš sicer drug problem očitno. Takole na prvo žogo bi rekel, da gre za problem z HDD-jem. Kar lahko poizkusiš v tej fazi je posodobitev softwera, seveda pa moraš prej vedet katero verzijo imaš sedaj nameščeno. Če imaš nižjo od 5.xxx potem ti toplo priporočam posodobitev na verzijo 5238 (by josi). To je najbolj stabilna verzija in je primerna za vse revizije HW-ja. Verzijo preveriš tako, da cca 5 sekund držiš tipko SETUP, nato greš na Version info. Če Version info menija nimaš na voljo, potem ga je potrebno omogočit z VCDS...ali pa da izvelečeš enoto in pogledaš na nalepko, kjer je serijska št. enote in med drugim tudi sw verzija.

Ocitno ze imam 5238 verzijo:
 

Priponke

  • 886ECB5E-0727-4236-82E9-F47FA53305D4.jpeg
    886ECB5E-0727-4236-82E9-F47FA53305D4.jpeg
    3,1 MB · Ogledi: 327

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.022
312
83
Goriska
Sem vprasal avtoelektroniko crnuce pa pravijo, da stane popravilo 250€+ddv.

To se mi zdi ze kar veliko, ce mi potem spet crkne po enem letu (1 leto dajo garancije).

Kaj bi mi priporocali kot aftermarket, oz. pogoj je ce bi kupoval aftermarket, da ima podporo za apple carplay ter moznost upravljanja s komandami na volanu?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.482
9.186
113
Verjetno RCD360, ampak to je kitajc, tako da koliko časa ti bo delal in kako, sam bog ve.
Poglej na Aliju, imaš tega na tone.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.022
312
83
Goriska
Verjetno RNS360, ampak to je kitajc, tako da koliko časa ti bo delal in kako, sam bog ve.
Poglej na Aliju, imaš tega na tone.

Mah kitajca ravno ne bi...

Sem danes malo povprasal pri radiovili pa bi prisel en malo boljsi aftermarket upgrade dobrih 600€.

Sam radio je sicer 370€ (pioneer), samo potem dodatno zraven precej nanesejo se razni adapterji za kamero, volan...

Pomoje se bom odlocil kar za popravilo, dajo 1 letno garancijo pa bomo videli.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.482
9.186
113
:)
A to si mislil, da boš prišel čez z 200 EUR ;).
Tisti kitajci se dobijo za cca. 150 EUR. Baje da delajo, samo saj veš. Dokler dela so vsi glasni, kako so fuL poceni prišli čez, ko pa crkne, pa vsi tiho.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.022
312
83
Goriska
:)
A to si mislil, da boš prišel čez z 200 EUR ;).
Tisti kitajci se dobijo za cca. 150 EUR. Baje da delajo, samo saj veš. Dokler dela so vsi glasni, kako so fuL poceni prišli čez, ko pa crkne, pa vsi tiho.

Nekako me ima, da bi najraje obdrzal original.

Pa se ta nova octavia nas malo mika in ne bi rad brezveze “metal” prevec denarja sedaj, ce bom slucajno cez pol leta imel ze drug avto.. :)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.310
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Imam v avtu enak radio. Mene moti ker se predolgo nalaga. Sem pa ravno v soboto narocil kitajca za windows sistem. Ta bi naj bil bolj trajen kot tisti z androidom.

Ne pričakuj čudežev. Opis na papirju in sam izgled je super ja, jaz ga imam v Octavii (je bil že not ob nakupu avtomobila), torej kitajc z wince, kopija RNS510. Sem že v eni drugi temi pred časom pisal o mojih izkušnjah..Z eno besedo - katastrofa od radia. Je pa itak več kitjajcev, ki delajo te zmazke oz kopije originalov in verjetno so eni boljši, drugi slabši. Vem samo, da noben ni super. Na hitro lahko naštejem samo nekaj problemov - radijske postaje lovi enako, kot če nebi imel antene, torej vse šumi, GSP je prizadel WNRO bug (zgooglaj kaj to pomeni), patcha za to proizvajalec seveda nikoli ni izdal, zato je cel sistem zmešan oz vse kar je povezano z uro in datumom (dnevna/nočna shema), BT katastrofa - odmeva, ne-povezovanje, slab zvok, kamera lepega dne nehala delat in še bi lahko našteval. Jaz recimo nikoli nebi menjal original RNS510 z nobenim no-name kitajcem.

urby20, pokčiči še Dreva v Drešinjo vas (blizu Žalca), tudi on popravlja te zadeve..mogoče bo cenejši.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.022
312
83
Goriska
Ne pričakuj čudežev. Opis na papirju in sam izgled je super ja, jaz ga imam v Octavii (je bil že not ob nakupu avtomobila), torej kitajc z wince, kopija RNS510. Sem že v eni drugi temi pred časom pisal o mojih izkušnjah..Z eno besedo - katastrofa od radia. Je pa itak več kitjajcev, ki delajo te zmazke oz kopije originalov in verjetno so eni boljši, drugi slabši. Vem samo, da noben ni super. Na hitro lahko naštejem samo nekaj problemov - radijske postaje lovi enako, kot če nebi imel antene, torej vse šumi, GSP je prizadel WINRO bug (zgooglaj kaj to pomeni), patcha za to proizvajalec seveda nikoli ni izdal, zato je cel sistem zmešan oz vse kar je povezano z uro in datumom (dnevna/nočna shema), BT katastrofa - odmeva, ne-povezovanje, slab zvok, kamera lepega dne nehala delat in še bi lahko našteval. Jaz recimo nikoli nebi menjal original RNS510 z nobenim no-name kitajcem.

urby20, pokčiči še Dreva v Drešinjo vas (blizu Žalca), tudi on popravlja te zadeve..mogoče bo cenejši.

Sem našel navodila na internetu za popravilo (v prilogi) in upam da je problem v tem in da mi bo lokalni elektro majster popravil (enota je že pri njemu).

Če ne bo uspeha bom pa verjetno vzel pioneerja s carplay-jem.

V glavnem javim končni razplet ;)
 

Priponke

  • RNS_CAN_Reparatur_byShanny.pdf
    1,7 MB · Ogledi: 459

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Bom malo zamoril z škodo Amudsen varijanto.

Gor imam verzijo ECE1 2018/19. Jaz je še nisem posodabljal, na servisu zgleda tudi ne. Avto je letnik 2019.

Kot sem gledal, bi sedaj lahko naložil novejšo verzijo, to je ECE A1 2020/21.

Tega nisem še nikdar počel in me zanima, ali je res tako, kot pravijo navodila. Se pravi zemljevide daš na PC, iz PC ja pa na kartico.

Če prav razumem nič ne rabiš dol dajat iz kartice itd. Ali je to to oziroma, na kaj bit pozoren. Ne bi rad česa gadno zašuštral.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.310
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nimaš kaj zašuštrat. Najprej backup obstoječe kartice na PC, nato preneseš novo karto iz uradne strani, fomatiraš kartico in nanjo kopiraš novo mapo MAPS. Trenutno najnovejša verzija je ECE AS 2021
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.252
269
83
38
Ljubljana
Pred kratkim se mi je na avtoradiu RNS510, ki je nameščen v vw touranu letnik 2013 začel pojavljati problem.

In sicer zadnjič se je avtoradio med vožnjo sam izklopil in hkrati je začelo pokati (basi) po vseh zvočnikih v enakomernem zaporedju.

Ta problem se sedaj vsak dan naključno pojavlja, danes pa sem opazil še, da se telefon ne poveže več z bluetooth-om in ko pritisnem tipko Phone na radio enoti se samo utiša radio (dobesedno je tole sedaj mute tipka).

Je komu znan tale problem in če ja me zanima, če se to da popraviti in kakšna je cena?

Hvala

poklič tega pa ga upraš

Jure 031/768-865
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.252
269
83
38
Ljubljana
lahko ti dam še številko fanta, ki je včasih delal na AvtoElektroniki, polovica ekipa je sedaj na AMZS Leskoškova LAB