VW navigacijski sistem RNS 510 nakup

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Živjo!

Tole zadevo sem iskal na ebay-u - najcenej se dobi za 1550 EUR - s poštnino in vsem skupaj vred. Se da dobiti še kje ceneje?
df07_12.JPG
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Čist tko... malo offtopic... zakaj ne uzameš raje enega Garmina? Za 750€ dobiš že konkreteno zadevo. Imaš večjo podporo, pa še prenosen je. Tile vgrajeni GPS sistemi razen "lepšega izgleda" ne nudijo popolnoma nič več, kot kakšen netovarniški.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
daj no , kako pa izgledajo tista sranja gor na sipo prilimana???
Tu ima se radio noter , res da je cena , ampak ....
@ Bucko ceneje kot na e-bayu bos res tezko dobil
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Razmišljam enako kot ti. In tudi uporabljam dlančnik z GPS-om (P3600).
Za serijsko vgrajen GPS ne bom nikol dal 2.500 EUR, kot pride dotični, če ga naročiš skupaj z novim avtomobilom oz. pri pooblaščenem prodajalcu. Če pa bi ga kje dobil za cca. 1000 EUR, hm no potem bi pa že malce razmislil. Vseeno lepše izgleda vgrajeni GPS, kot dlančnikna sredi šipe ....
Sicer pa tale vgrajeni GPS nudi nekaj več kot samo navigacijo .... (DVD, MP3, 30 Gb diska, Telefon, .... ).
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
@ mac77
Itak nimaš GPS-a non-stop nalimaga gor... sicer pa... če 800€ več denarja pretehta izgled, potem je verjetno ta ugrajeni res najboljši
wink-1.gif


@ Bucko
Res da mogoče nudi več kot samo navigacijo ampak če karte niso tako dobre kot pri Garminu nekako nima smisla... Sicer pa ima take Garmin za 630€ kar precej dodatkov... tudi FM oddajnik in Bluetooth komunikacijo za prostoročno telefoniranje, možnost dodatne SD katice. Pa še uporaba (sklepam...) je bolj simpl, če si lahko na računalniku zrišeš poti. Dvomim, da vgrajeni sistemi to omogočajo...

Je pa res to, kar je mac77 rekel, da boš težko dobil ceneje kot na e-bayu...
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Wacko, poznam Garmin in dlančnike, ter njihove sposobnosti.

Kar se tiče tega - to je kot spojler, lite feltne, ... sej v bistvu ne rabiš ... pa vseeno
cool-1.gif


Kartografija pa je po evropi na enakem nivoju kot garminova, v sloveniji bo pa kmalu.



P.S.: Italijan mi jo ponuja za 1.500 EUR, če pridem sam ponjo v Milano.
smirk-1.gif


Še vedno je 500 EUR predraga.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Sipi

Pripravnik
14. avg 2007
290
0
16
43
Tale garmin navigacija je eno sranje.Ali pa je za to kriva karta Adria route?Napišem neko vas ob mestu Ljubljana in me pelje na neko polje in mi pove,da sem prispel na cilj,nobene hiše nikjer
stupid-1.gif
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
da ne govorimo da imajo malo boljse vgrajene ze giroskop in podobne bonboncke

navijam za vgrajene... vsaj vsak ta drug ti ne gleda, da bi sipo razbil
wink-1.gif


lp
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Jst sm tudi za vgrajene navije. Predvsem zaradi zanesljivega delovanja, nekompliciranosti in dodatnih bombončkov ki jih samostojne naprave nimajo.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
OK, zdej sem našel nekaj ugodnejšega. Imam pa eno vprašanje. Ima to kdo od vas že vgrajeno v touranu, golfu, eosu, ...?
Bodo volanske komande delale normalno, kot sedaj?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ne vem tocno za ta model, imam pa izskusnjo z A6 in naknadno vgrajeno navigacijo.Instalacija prakticno ne pase, na servisu mi je rekel da ni mogoce vgradit.....na koncu sem na sreco dobil nacrt vezja ki ga je potrebno spremeniti.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Po podrobnem premisleku sem se premislil, in bom kljub ugodni ceni, ostal pri tistem kar imam.

Bom denar rajši "vložil" kam drugam. V avtu pa ponucal dlančnik za navigacijo.

Hvala vsem za nasvete.



Sem pa med pregledom ponudbe naletel tudi na nemškega proizvajalca MAQMA, ki ima v ponudbi zanimive izdelke, ki so precej cenejši od original navigacij, in zasedejo 2 DIN slota.
grin1.gif


MAQMA MQ-TS62 in MAQMA MQ-B4000 - oba z veliko "bombončkov" (BT, USB, GPS, TV, DVD, DivX, ...)

Sam to je verjetno stvar nove teme.
wink-1.gif


artpic.jpg


artpic.jpg
 
Nazadnje urejeno:

MiSkO

Pripravnik
21. jul 2007
85
0
6
Hehe, zadnjič je mene odpeljal v Rakovo Jelšo... Iskal sem pa nek servis, ki se je nahajal ob Tržaški (to sem kasneje ugotovil)
smile-1.gif


Bemti tale AR...

Ja, mi je pa nek serviser rekel, da naj imam po Sloveniji aktivno samo AR mapo, CityNavigator mapo pa izklopljeno...

No, rezultati so že boljši.