Nakup Licenčnih Windows 10 PRO - SLO Za 21 EUR?

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
E tu, E tu.
Katero verzijo si dobil? Ti more pisat.
Pri OEM je koda ŽE zapečena v BIOSu pri proizvajlacu osnovnih plošč. In to je to, ti lahko vzameš selfie-stick in se fotografiraš.
Pri DSP verziji pa se pri aktivaciji iz IDjev pomembnejših komponent izračuna checksum in se spravi v datoteko/register. Windows Visat, Win7, Win8 in Win10 periodično kontaktirako aktivacijski server in preverjajo stanje. Zato se ti lahko zgodi da če mašine dolgo nimaš na netu (ne more kontaktirati aktivacijskega ali KMS strežnika) da postane neaktivirana. Ob zagonu se pa redno preverja checksum in če je spremenjen se zahteva ponovna aktivacija. In če so pri DSP verziji zamenjane bistvene komponente zahteva ponovno aktivacijo, ki pa jo lahko ponavadi opraviš avtomatsko, včasih pa tudi preko telefona.
Isto počne RETAIL verzija, edino VLK ne kontaktira aktivacijskega strežnika.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.363
326
83
Ljubljana
dobil sem OEM verzijo.

Nameščam pa na en laptop na katerem so bili prej windowsi 10 upgradani z 8.1. (akrivirnai iz Microsoft Toolboxom - aktivatorjem Piratski)

Zaima me ali se bosta te dve kodi - licenci - certifikata - karkoli - tepla?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V bistvu si kupil one-time aktivator za 20€. Je bilo razloženo zakaj, tudi zagovorniki prodaje rabljene robe so se strinjali da se novo sme prodajati samo pod pogoji ki jih predpiše proizvajalec...
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.363
326
83
Ljubljana
Nisi mi odgovoril: Zanima me, če si imel na laptou Shackane Windowse 8.1 in si jih upgradal na 10 ti jih je avtomatsko aktiviralo ob installu. To pomeni da je to kodo zapeklo v plato (če prav razumem).

Zanima pa me če sedaj namestim Legalne Windowse 8.1 in jih aktiviram legalno, katera koda bo zapečena v matično ploščo?
Katera koda bo ob upgradu na 10?

One time Aktivator? Dobil sem zapakiran dvd, licenčno kodo za Windowse 8 + račun na katerem piše WIndows 8.1 OEM
Mislim da bolj legalno kot to ne gre?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Prvi odgovor: ne vem, ker se ne ukvarjam z aktivatorji in kreki
Drugi odgovor: ni legalno, ker nisi upravičen do nakupa take verzije, kar pa smo že predebatirali zakaj.
V prekršku je prodajalec (ker ne sme preprodajati te verzije kot samostojen artikel, ti pa se ne moreš izkazati da si NOVO, NERABLJENO licenco kupil v skladu s pogoji prodaje).
Zadeva bo delala, sistem bo javil avtentičnost, po pravilih si pa licenčen toliko kot z aktivatorjem.
Če nočeš razumeti bistva, tudi prav.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.363
326
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Prvi odgovor: ne vem, ker se ne ukvarjam z aktivatorji in kreki
Drugi odgovor: ni legalno, ker nisi upravičen do nakupa take verzije, kar pa smo že predebatirali zakaj.
V prekršku je prodajalec (ker ne sme preprodajati te verzije kot samostojen artikel, ti pa se ne moreš izkazati da si NOVO, NERABLJENO licenco kupil v skladu s pogoji prodaje).
Zadeva bo delala, sistem bo javil avtentičnost, po pravilih si pa licenčen toliko kot z aktivatorjem.
Če nočeš razumeti bistva, tudi prav.

Ok, ni licenčno, delalo bo kot da je...

Vprašaje je katero kodo bo plata prebrala?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Nimaš zapečene v biosu serijske, samo na novo namesti 8 in vpiši novo serijsko.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.530
2.386
113
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Nimaš zapečene v biosu serijske, samo na novo namesti 8 in vpiši novo serijsko.

A ne pride tisto, tovarniško zapečeno v biosu, če kupiš že tovarniško inštalirane windowse na pc-ju.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.363
326
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Drži.

Lahko pa jo vseeno prebereš s tem:

http://www.intowindows.com/recover-windows-product-key-bios-efi/

Print Screen je bil narejen na računalniku kjer je bila koda kupljena preko g2a.com

Na laptopu na katerem so licenčni Windowsi, je popolnoma isto.


2273970-Breznaslova.jpg
 

Priponke

  • 2273970-Breznaslova.jpg
    2273970-Breznaslova.jpg
    17,4 KB · Ogledi: 998

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Aktivator ni legalen. One tim je pa enkratni.
In tvoja verzija je NELEGALNA (mnogokrat razloženo čemu), se pa obnaša kot legalna, s to kodo jo bkš lahko aktiviral samo na strojni opremi kamor si jo namestil. Če boš menjal bistveno komponento sistema (plošča, disk) in morda zaradi tega delal clean install s ponovno aktivacijo ne bo nič.

Ampak važno da si zadovoljen.
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Sicer stara teme, a se vseeno nekakp navezuje. Kako je z temi licencami na eBayu za office 365. Kolikor gledam na Microsoft strani, se licenca plačuje letno ali mesečno. Na eBayu se prodajajo lifetime licence za drobiž, ki naj bi izvirale iz scrap PCjev. Bom lahko tako licenco uporabljal s svojim email računom? Vse skupaj je še bolj smešno ker obljubljajo tudi 1TB prostora na OneDrive.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
Meni ni jasno kaj serje ta Microsoft z vedno novimi Windowsi. Z 31.1.2023 se izteče prodaja win10. Podpora preneha leta 2025. Cel kup računalnikov ne podpira win11 in bo potrebno še delujoče compe zamenjat :bonk:Da ne govorim o kupu odpadne elektronike samo zato, ker Microsoft lahko.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Linux vabi (Mint ali Ubuntu) ....za povprečnega uporabnika ki rabi računalnik za brskanje po netu in plačevanje položnic ne bo bistvene razlike....