Windows 7 FPP Licenca

KingJofre

Pripravnik
12. sep 2008
32
0
6
Mene pa zanima kako je s tem licenciranjem, ker nikakor ne razumem kako to gre.

Stvar je sledeča. Stestiral sem Windows 7 (piratsko, ker sem se hotel najprej prepričat, da so v redu, preden jih kupim.) Mene osebno so navdušili in sedaj se odločam za nakup. Stvar pa je v tem, da bi jih rada imela tudi moja punca njen brat in pa morda tudi njeni starši (torej 4 računalniki).

Najlažje bi seveda bilo, če bi naložili piratsko verzijo, ki pri meni deluje super, ampak želimo pač legalne windowse.

Moje razumevanje Microsoftovega licenciranja mi pravi, da bi za legalno uporabo na vseh računalnikih potem potrebovali 4 licence oz. 4 kopije windowsow, kar pomeni, da bi vsak moral kupit svojo kopijo. Kar pa seveda ne pride v poštev, ker so zelo dragi.

Potem pa sem naletel na sledečo stran:

http://www.reproms.si/prodaja/windows7_licencni_modeli.wlgt#fpp

kjer pod FPP licenco piše:

Izdelki z licenco Full Package Product (FPP) so paketi, katere lahko vsakdo kupi v najbližji prodajalni z računalniki in računalniško opremo. Vsebujejo medij z namestitvijo, knjigo z navodili in licenčno pogodbo (EULA) ter registracijsko kartico. Takšna licenca je namenjena zasebnim uporabnikom in podjetjem z manj kot 5 osebnimi računalniki.

Sedaj pa me zanima, če mi kdo lahko pove kaj točno to pomeni.

Če kupimo FPP verzijo Windows 7, jih glede na to, kar piše na tej strani, lahko inštaliramo na 4 računalnike ali ne?

Še vedno sem namreč skeptik. Je to možno ali ne?

Pregledal sem že nešteto strani in forumov in po vsem prebranem, še vedno dvomim, da je to res.

Ideja je namreč takšna, da bi potem skupno naročili Windows 7 FPP(ker bi pač to prišlo precej ceneje) in jih naložili na vse 4 računalnike.

V primeru, da je to res tako enostavno in seveda legalno, super.

V primeru, da pa to ni tako enostavno in legalno, pa me zanima še nekaj. Če bi kljub temu te windowse kupili in jih inštalirali na 4 računalnike, ali bi sploh delovali?

Microsoft namreč pravi, da je ena kopija za en računalnik. Ampak kaj pa, če isto kopijo inštaliraš na več računalnikov? Seveda se zavedam, da to legalno ni, ampak predvsem me zanima, če je sploh možno oz. če se bodo na vseh 4 računalnikih windowsi aktivirali in delovali tako kot morajo. Nočem namreč, da bi se zgodilo, da bi windowse kupili, potem pa bi delovali samo na enem računalniku.

Ker nismo podjetje, se ne bi preveč sekirali, če ta zadeva ni povsem legalna... važno nam je samo to, da bi te windowse potem lahko naložili na 4 računalnike in bi na vseh delovali. Potem bi bilo to nekaj vmes.. ne legalno, pa vendar tudi ne piratsko.

Sicer pa me zanima, kako bi potem najceneje prišli do windowsow za 4 računalnike? (Piratiziranje odpade).

Me kdo lahko razsvetli in razloži zadevo?

Hvala!

LP
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Pišeš:

"Takšna licenca je namenjena zasebnim uporabnikom in podjetjem z manj kot 5 osebnimi računalniki."

To ne pomeni, da lahko OS namestiš na 5 računalnikov. Tista cifra je omenjena zato, ker za podjetja z več kot 5 PCji obstajajo druge (bolj ugodne) licence.

Ena izmed možnosti je t.i. family pack, ki obsega 3 računalnike. Ne vem pa ali je (že) na voljo pri nas.

Je kdo izmed vas zaposlen v podjetju, ki uporablja W7? Določene licence namreč omogočajo tudi namestitev na domač računalnik.

Sicer pa bo najbolje, če pokličeš MS. In deliš z nami kar si izvedel
smile-1.gif
 

KingJofre

Pripravnik
12. sep 2008
32
0
6
Sodeč po Microsoftu, se ana serijska ne da uporabljat na več računalnikih. Ampak tisto, kar mene sedaj zanima, je pa sledeče... je to dejansko nemogoče, ali pa samo ilegalno? Ker pri XP-jih si lahko eno serijsko uporabljal na več računalnikih, pa je delovalo... ampak ni bilo pa legalno. Tako da sedaj me samo zanima, če je možno z eno serijsko Windows 7 inštalirat na več računalnikov.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Da, ampak ni uporabno (v bistvu lahko inštaliraš tudi brez serijske).

W7 pozna t.i. aktivacijo - OS naložiš na PC, potem ga moraš v roku 30 dni aktivirat, drugače crkne. Aktivacijo narediš s povezavo na MS strežnik ali klicem na MS. Zadeva gre celo tako daleč, da se OS deaktivira, če pride do večje spremembe v računalniku (menjava diska, nov RAM...) - ker to zazna kot nov računalnik. In potem moraš ponovit postopek aktivacije.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
70€ je zelo ugodna cena, kako je potem pri nas lahko 115€ ???!!!! 50% VEČ ?????????!!!!!!!
 

KingJofre

Pripravnik
12. sep 2008
32
0
6
Se strinjam, da je 70eur odlična cena, v primerjavi z cenami pri nas. Vendar pa gre za DSP verzijo, ki je potem vezana samo na en računalnik. Mene pa zanima, če kako možno Windows 7 inštalirat in aktivirat na 2 ali 3 računalnikih hkrati.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
70€ je zelo ugodna cena, kako je potem pri nas lahko 115€ ???!!!! 50% VEČ ?????????!!!!!!!
Pri nas je od 95€ dalje(mogoče kje še ceneje) Jasno v vedno predragem Comshopu je pač dražje
evil.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik KingJofre pravi:
Se strinjam, da je 70eur odlična cena, v primerjavi z cenami pri nas. Vendar pa gre za DSP verzijo, ki je potem vezana samo na en računalnik. Mene pa zanima, če kako možno Windows 7 inštalirat in aktivirat na 2 ali 3 računalnikih hkrati.

Pazi! DSP licenca velja pri nakupu novega PCja.
Po pravilih te verzije ne smeš namestit na že obstoječ PC.
 

KingJofre

Pripravnik
12. sep 2008
32
0
6
Žalostno je, da je toliko kompliciranja pri vsem tem... sploh ni nič čudnega, da je toliko piratstva.. ker je enostavnejše, pa še deluje.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
70€ je zelo ugodna cena, kako je potem pri nas lahko 115€ ???!!!! 50% VEČ ?????????!!!!!!!
Pri nas je od 95€ dalje(mogoče kje še ceneje) Jasno v vedno predragem Comshopu je pač dražje
evil.gif

ni res, tolikšna je maloprodajna priporočena cena....izpod te cene se pač ne sme prodajati.

95€ ? toliko ne verjamem, ker ne smejo tok pod ceno.

pa ni vedno predrag....so tudi cenejši kdaj, pa ne primerjat spletnih.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
70€ je zelo ugodna cena, kako je potem pri nas lahko 115€ ???!!!! 50% VEČ ?????????!!!!!!!
Pri nas je od 95€ dalje(mogoče kje še ceneje) Jasno v vedno predragem Comshopu je pač dražje
evil.gif

ni res, tolikšna je maloprodajna priporočena cena....izpod te cene se pač ne sme prodajati.

95€ ? toliko ne verjamem, ker ne smejo tok pod ceno.

pa ni vedno predrag....so tudi cenejši kdaj, pa ne primerjat spletnih.
Zakaj ne spletnih, a to mogoče ne šteje pod trgovino?
Par klikov, pa dobiš od 98€ dalje. Videl sem pa tudi že za 94€, samo ne vem iz glave kera trgovina.