VW navigacija

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
Moja logika o delovanju je nekako takšna.
Lokacije o 'zastojih' oz. informacijah so v mapah.
Ukazi, iz katerih radijskih postaj naj vleče informacije so zapisani v software od radia. Ampak to je samo moja logika.
Razen če so že v samem startu naredili software, da radio dobiva vse ukaze iz 'map' zemljevidov.
Na koncu ubistvu priznajo, da dela TMC v kombinaciji z detajli v mapah. (TMC works normally in combination with details impletemented on the map.)

Moj predlog je da odgovori HEREu (če si slučajno spustil kakšen podatek).
Piši jim da sprašuješ točno za enoto rns510. Če si jim to že omenil poudari še 1x. Povej da na tej napravi že dela TMC v Avstriji (in nekaterih drugih državah).
Povej da si opazil da v njihovih zemljevidih opazil mapo TMC. Povej da je naša država (Dars) cca 1 leto nazaj vzpostavila sistem TMC in podatke javno objavila. Posreduj jim link od 'Darsa' - promet.si, kjer so TMC podatki (Location table) in jim povej da so iz te strani.
Na koncu jih prosi če bi lahko vključili podatke v zemljevide V14.
(Mogoče bomo dobili tudi namig da počasi ukinjajo podporo za rns510, ali pač ne)
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
To sem jim že vse lepo napisal
evil.gif

Sedaj sicer čakam še moj izvor informacij, da komentira tole ... pa bom potem videl.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.354
3.443
113
Itaq, da boš dobil kakšno PR sranje za odgovor.
Sicer pa je vw eden od novih lastnikov Here maps
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Generalno je točno tako kot so ti napisali. Proizvajalci HW(v tem primeru navigacijskega programa) se odločijo katere funkcije bodo vgradili v posamezen model vgrajene navigacije. Proizvajalec zemljevidov jim ponudi celoten nabor funkcij, ki jih zemljevidi zajemajo, oni pa se potem odločijo za update, ki ga želijo in so ga pripravljeni plačati.
Torej konkretno bi moral VW zahtevati posodobitev funkcij navigacijskega programa (če potegnemo vzporednico z iGO - osvežit mapo licenc TMC), ki bi potem lahko bral v zemljevidih zapisane TMC podatke.
Žal je za starejše navigacije tako, da te podpore ni več, ali pa proizvajalec skozi statistiko prodaj updateov ugotovi, da vse skupaj zanj ni več ekonomsko zanimivo.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
VW je res solastnik podjetja Here
evil.gif

Tudi on njih (VW Slovenija) sem dobil močno korporacijski odgovor, da delajo na tem, da bomo obveščeni ... skratka tipično za velika podjetja.
Mogoče bo sedaj res za počakat, če bo v novembru na voljo popravek zemljevidov in kaj bo takrat. Ker radio zlepa ne do dobil več popravka, vsaj po mojem. Čeprav je RNS 510 drag kot žafran, je že solidno star, pa tudi v večini ekonomsko zanimivih državah stvar deluje.
Če bi deloval Mirrolink (oz. Mirabox ), bi sam najrajši uporabljal to. Imaš navigacijo, ki jo želiš in to vedno up-to-date, pa še gostoto prometa bolje upošteva, če smo ravno pri TMCju.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Potrebuješ SD EVO+ 32GB ali 64GB formatirano FAT32 in pa linux
wink-1.gif


1 - Card EVO+

2- Format SD - FAT32 and copy navpsf_update in root

3- Install Linux/Ubuntu/64

4- Copy local mmc_tools

5- >open terminal

6- Verify with command "ll". Must have atribut "r", "w" si un "x".

7- Input SD-ul . Comand "df" si verify name SD. Must "mmcblk0"+p+a number. p"number" is partition SD, use only "mmcblk0".

8-Comand terminal: "sudo ./mmc prog_cid /dev/mmcblk0 5d53424c32424d31013917ca53010400" > Answer "Success!"

remove the card and reinsert it

9-Comand terminal: "sudo ./mmc lock_sd /dev/mmcblk0 C99A20843ED7D90B6801E49F2BC80277"
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Eto, če je kdo iz štajerske in ima sistem RNS 315 me lahko kontaktira, da preverimo delovanje moje testne kartice kartografije Vzhodne Evrope v8 (2016)..Če bo delovala (v kar sem skoraj prepričan, da bo), jo podarim pro bono!
wink-1.gif


Več na ZS.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
A se je že kdo oglasil oz. si že preizkusil če dela varnostna kopija SD kartice ?
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Živjo, 23.10. grem v tvoj konec po novo zverinico-kužka.Lahko se kje dobiva in sprobaš zadevo, meni bi bilo to zelo interesantno.
Lp
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Kaj pa če po pošti pošlješ? Plačam poštnino in dva piva. Imam sharana z 315 pa je gor zahodna Evropa.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nekaj uporabnikov me je že kontaktiralo z isto prošnjo, vendar te kartice ne bom pošiljal po pošti saj bi rad sam zadevo videl v živo. Naj poudarim, da v tem testnem primeru gre za "razbijanje mita", ki je še do nedavnega narekoval, da se določenih original SD kartic raznih različnih avtomobilskih znamk ne bo dalo nikoli klonirati..No, ta mit so razni ruski maherji končno razbili že kakšno leto nazaj in od takrat preko ebaya ali tujih forumov za lepe denarje prodajajo svoje klone..no sedaj so določene informacije pricurljale na dan in na podlagi posebih softwerskih in hardwerskih dodatkov je pač možno ustvariti popoln klon originala s katerim se pretenta algoritem preverjanja zaščite.