VW navigacija

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Super! Torej lahko preko interneta nekoga najdem, ki to ima in bo imel on nekaj od tega in jaz nekaj od tega
smile-1.gif


Lep pozdrav,
S
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Da ne boš razočaran... če bi bilo tako enostavno bi bilo tega več na netu za zmernejšo ceno...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne mešat hrušk in jabolk! Torej:

- RNS 310 deluje izključno iz SD kartice ali CD-ja (nima notranjega diska). Piratiziranje novejših kart od 2012 (v4) odpade!

- RNS 315 deluje iz notranjega diska in tudi direktno iz SD kartice, odvisno od verzije HW (prve verzije dopuščajo samo kopiranje iz SD v notranji HDD, novejše verzije pa ponujajo možnost uporabe tudi direktno iz SD kartice). Vakršno piratiziranje odpade!

- RNS 510 deluje iz notranjega diska in tudi direktno iz DVD-ja. Obstaja pa tudi orodje, s katerim lahko namesto iz DVD-ja (ki je sicer zelo občutljiv na kopije) skopiramo podatkovno bazo v notranji HDD preko SD kartice. Kapo dol avtorju za to..Gusarkska nadgradnja JE mogoča.

opomba:
RNS 310 in 315 - ko se v sistem prvič vstavi "deviška" kartica, se sistem in kartica trajno povežeta in kasneje ni več možno to isto kartico uporabljat v nobene drugem avtomobilu. Za to je odgovoren CID, o podrobnostih ne bom pisaril. Torej izmenjavanje teh kartic med avtomobili, kljub temu, da so originalne, gladko odpade.
 

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
A obstaja kakšen program s katerim bi se dalo 'šarat' po zemljevidih za rns510? Oz. spreminjat določene datoteke?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
To sem se tudi sam spraševal, ampak nimam nobenega DVDja s temi zemljevidi pri sebi. Uradno verjetno ne, je pa čisto možno, da gre za kakšno običajno obliko.

Če ima kdo pri sebi te datoteke za nameščanje, naj malo pogleda v kakšnem formatu so. Mogoče se pa da kaj spremeniti/podtakniti?

BTW - če se ne motim, naj bi novi zemljevidi prišli v 45 tednu. Upam, da bo tudi za RNS 510 - da ne bodo slučajno ukinili nadgradnje.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Saj lahko enostavno mountaš DVD image (daemon tools, Magic ISO ipd porgrami) in vidiš vse datoteke..drugo pa je, kaj lahko spreminjaš in česa ne. Kolikor sem aktiven po teh tujih forumih, nikoli nisem zasledil, da se da karkoli spreminjat..Kaj bo sploh spremenil v bistvu?

Tole je vsebina V13 East DVD-ja

 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
He, he nimam niti ISOta tega DVDja, saj imam preslabo povezavo
evil.gif


Zanima pa me, če se slučajno na tem DVDju najdejo "lokacijske datoteke" za TMC? Dvomim, da so vgrajene neposredno v datoteko z zemljevidom. Se da mogoče kaj ročno spremeniti?
To je osnovna ideja?
 

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
Ubistvu je TMC poglaviti razlog zakaj sm spraševal.
Mountal sem, to ja.
smile-1.gif
Jst bi potem naprej šaral. :D
Pri zemljevidih sm našu glede TMCja, datoteke s končnico .lt
To bi rad odprl, da vidim na kakšen način so podatki noter.

Glede na to da je Dars dal javno podatke za TMC, bi se mogoče dalo kako ročno naredit slo.lt datoteko.

No, še najlepše bi blo, če bi ble lokacijske tabele za slo vnešene v V14 :D
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Ja, točno to tudi mene zanima. Daj poglej, kaj je v tisti datoteki. Je v zapisu, ki omogoča kakšno popravljanje?
Mi jo mogoče lahko pošlješ?
 

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
Sem ti poslal na mail.
Končnica je .LT tako da ne vem kako bi se jo dalo popraviti/preurediti.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Torej - imamo vzorec .LT datoteke, kot jo očitno uporablja Navteq (vsaj za RNS 510).
Imamo pa tudi slovensko lokacijsko tabelo DARS 702-35.

Kako slednjo spraviti v .LT obliko pa je sedaj veliko vprašanje. Na spletu sem sicer našel nekaj starih dokumentov za Location Table, ki jih je verjetno uporabljal Navteq. Ni pa kakšnih orodij. Mogoče bo kdo drug kaj našel.
Razen, če nas bo Here prijetno presenetil v novembru
10.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Malo sem brskal, ampak je precej stvari, ki bi jih človek moral naštudirat, da bi se tega lotil. Za to pa enostavno nimam časa, pa vprašanje, če ne bi potreboval še kakšnega orodja.
Sem pa še enkrat pisal na Here ... bomo videli.
10.gif
 

kibu

Pripravnik
16. sep 2016
30
0
6
Sem kar malce skeptičen da bo letos kej URADNO iz tega.
Drugo leto pa več ne bojo posodabljal zemljevidov za tok stare naprave. Če sm mal sarkastičen.
evil.gif


Po moje bi se največ premaknilo, če bi SLO VW uvoznik 'težil' HERE-u in zraven direktno še v Nemčijo VWju, da bi potem še ta 'težil' HEREu, da naj ne pozabijo na to našo malo Slovenijo.
Po moje DARSova beseda nima take teže, kot bi jo imel VW iz Nemčije.

@krava
Če imaš 'vezo' pri Darsu, ponudi to rešitev, da dars predlaga SLO in NEM VWju, če bi lahko pisala na HERE, da bi vnesli lokacijske tabele za SLO.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Mislim, da so to že naredili ... bom pa naslednjič vseeno preveril.
Se pa tudi sam bojim, da bo Here kmalu ukinil podporo za RNS 510.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Odgovor od Here sem kar hitro dobil. Nisem pa prepričan, če vse razumem:
crazy1.gif

Takole pravijo:

The navigation system function you mention is a function of the navigation system software supplied with the hardware and is not a function of the map data. Please note that each automobile manufacturer has made choices on the functionality that they wish the navigation system to support. We kindly recommend you to contact your dealer about this issue.
TMC works normally in combination with details impletemented on the map. The currently available data fro this system implies no TMC information from Slovenia is included.

Torej trdijo, da ni težava v zemljevidih (tukaj mislim zemljevidi in ostale pritilkine - npr. lokacijske tabele ...), pač pa, da mora za zadevo poskrbeti proizvajalec HW. O tem pa po mojem lahko samo sanjamo in se obrišemo pod nosom.
Zadnjega stavka pa itak ne razumem.