VW Golf VIII

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
A avtomobilske ledice z leti tudi zgubljajo na svetilnosti, tako kot razni reflektorji in podobni. Potem bomo čez pet let vsi razbijali led luči (zavarovalnica)


Misliš da zavarovalnice niso/ne bodo pripravljene na take primere (ugotavljanje ali je luč pred poškodbo še delala/imela okvaro)
in te "plastične" luči se ne razbijejo tako hitro kot so se stare steklene...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.364
1.746
113
Popravilo ledic zna bit fina poslovna priložnost. Podobno kot so postali npr. avtomatski menjalniki. Kdo se bo prvi lotil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Problem je le, da LED tehnologija zdrži med 10 in 30 tisoč urami delovanja, če je reč narejena, kot mora biti. Torej zna biti strank bore malo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.874
3.395
113
40
Lj
Pred leti so enako pisali za ksenon luci... da je menjava draga... komplicirana... in podobno...

To ni pisanje kako nekaj bo. To že je tako, menjava LED žarometa če ti crkne te stane pač toliko kot piše v članku, slabih 1000€. Lahko seveda upaš da ti ne bo ali pa probaš iz eBay dobiti ceneje, ampak toliko to stane na servisu.

Problem je le, da LED tehnologija zdrži med 10 in 30 tisoč urami delovanja, če je reč narejena, kot mora biti. Torej zna biti strank bore malo.

Ja v teoriji, v praksi pa kar rade crkujejo. Pa to ne pomeni da čisto crknejo (npr. da bi prav dioda crknila), lahko začenjo npr. utripati, delati z manjšo svetilnostjo itd. Meni so menjali že oba žarometa (v garanciji sicer) zaradi LED dnevnih luči, ki so nehale delovati. Ena je crknila druga pa je delovala, potem malo utripala, potem spet delovala, itd. In ker je seveda sealed menjajo cel žaromet. Torej lahko ti crkne LED za kratko luč, za dolgo luč, dnevna luč/žmigavec itd. V vsakem primeru je strošek menjave isti.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Sicer smo že malo off, ampak tudi LED module se dobi, niso povsod žarometi sealed. Primer: BMW 3 (predzadnji model, F3x). Original seveda.

61xsNRYIXcL._AC_SL1000_.jpg
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.266
5.843
113
eh, Francozi podobno kot Nemci zadeve kupujejo na trgu

kar ne pride iz iste fabrike je pa vsaj iz Nemčije
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.387
5.898
113
pri taščici
Nimam izkušenj iz avtov. Gledam reflektorje okoli hiše. Ob montaži si lahko šivanko udel na dvorišču, danes časopisa ne moreš brati.
Pa ni važno al je žarnica v obliki "koruze" (in na sreco lahko menjas samo žarnico R7s) ali pa je led dioda "zapecena" v ohišje in nimaš kaj praskat.
Pa v letu ali dveh še nimajo 30k delovnih ur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To ni pisanje kako nekaj bo. To že je tako, menjava LED žarometa če ti crkne te stane pač toliko kot piše v članku, slabih 1000€. Lahko seveda upaš da ti ne bo ali pa probaš iz eBay dobiti ceneje, ampak toliko to stane na servisu.



Ja v teoriji, v praksi pa kar rade crkujejo. Pa to ne pomeni da čisto crknejo (npr. da bi prav dioda crknila), lahko začenjo npr. utripati, delati z manjšo svetilnostjo itd. Meni so menjali že oba žarometa (v garanciji sicer) zaradi LED dnevnih luči, ki so nehale delovati. Ena je crknila druga pa je delovala, potem malo utripala, potem spet delovala, itd. In ker je seveda sealed menjajo cel žaromet. Torej lahko ti crkne LED za kratko luč, za dolgo luč, dnevna luč/žmigavec itd. V vsakem primeru je strošek menjave isti.


Pa dejansko poznas cel kup ljudi, ki so jim kar tako na lepem pocrkali LED zarometi? Jaz recimo ne poznam nobenega... sam imam pa zal se prekratek cas LED zaromete (slabi dve leti) ... tako da tezko ocenjujem iz lastnih izkusenj ...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Ste se obeslili na ene detajle, ki jih ima vsak novejši avto. Naredite raje novo temo na LED in podoben novejši šit za svetit.
Jaz ne maram VAG grupe že od dolg pa smo meli doma VW dolgo in ni delal težav. Celo nov je bil kupljen in 16 let opravljal svoje poslanstvo.
Teli novi VW so mi všeč, jebemu da si nisem mislil, da bom kdaj to rekel. Javno celo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

sad

Guru
24. avg 2007
20.539
9.223
113
Pa dejansko poznas cel kup ljudi, ki so jim kar tako na lepem pocrkali LED zarometi? Jaz recimo ne poznam nobenega... sam imam pa zal se prekratek cas LED zaromete (slabi dve leti) ... tako da tezko ocenjujem iz lastnih izkusenj ...
Prve Insignije so LED crkovali, cena sitnica 1.500 EUR, BMW X3ke tam okrog 2010 letnika zadnje LED crkujejo za šalo.
Polizdelki pač, kot so napisali: če je LED pravilno skonstruiran in izdelan iz pravih materialov, bo avto prej na odpadu, kot pa da crkne.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.939
5.472
113
Ravno 2dni nazaj mi razlaga kolega za sorodnika ki dela u njemačkoj v BMWju...na traku vse kar vgrajujejo je z "made in China" poreklom...pa potem "ponemčijo" pri vgradnji...

Se pa v BMW na veliko odpušča in seli vse kar lahko na vzhod...tko da kriza prihaja...
 
Ravno 2dni nazaj mi razlaga kolega za sorodnika ki dela u njemačkoj v BMWju...na traku vse kar vgrajujejo je z "made in China" poreklom...pa potem "ponemčijo" pri vgradnji...

Se pa v BMW na veliko odpušča in seli vse kar lahko na vzhod...tko da kriza prihaja...



a to velja za vse BMWjce ali imajo tudi oni vzhodne in zahodne trge in gre za zahodne produkte boljša roba?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.911
3.029
113
Iz kitajske lahko naročiš Led made in China za 7€ ali pa za 700€. Samo 99,9% jih seveda naroča tistega prvega ker za drugega niso pripravljeni odšteti. Bolje naročit novega če crkne.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
eno je ledica sama (ki verjetno ne crkne) eno pa je elektronika....to pa verjetno prej crkne.