VW Amarok, pick up

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Spet imam slabe izkusnje z AH Vrtac v Kranju. Namrec nihce mi ze od novembra lansko leto ne zna povedati ali ima pick up stalni stirikolesni pogon s torsen diferencialom, ki v razmerju 50:50 posilja prenos na vsak kolesni par v vsakem trenutku ali z visko sklopko, ki po potrebi vklaplja prednji par koles?
Kaj je zapora diferenciala se ne sanja nikomur. Elektronskega, ki bremza kolesa poznajo sicer, o mehanski speri nihce nic ne ve. O odklopu prednjih pest pri klasicnem 4x4 pogonu brez sredinskega diff., sploh nisem spraseval.. a danes vsak ekonomski tehnik lahko prodaja avtomobile
frown-1.gif


Mi je pa odgovorni za gospodarska vozila tam, poslal izobrazevalni katalog z informacijami, dobil pa sem katalog, ki govori o tem katere feltne pasejo na ta delovni stroj in kaksne lepe alu stopnice lahko narocim.

Torej kdo pozna to vozilo, morda kaksen lastnik tukaj?

Vem, da obstajata dve verziji pogona, ampak mene zanima kaksen je oglasevani 4motion.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
... ta delovni stroj ...
O kakšnem delovnem stroji ti sprašuješ? Avto je za prevoz 20L nafte na gradbišče, pa kakšno kladivo in cvikcange da vržeš v keson. Pa čim manj po makedamu prosim!
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
139
63
iz wikija:
Driveline
The Amarok has three drive concepts: rear wheel drive, Shiftable 4Motion and Permanent 4Motion. The Shiftable all wheel drive system can shift drive between the axles whereas the Permanent full time all wheel drive system distributes power through a Torque Sensing (Torsen) differential with a 40:60 ratio between the front and rear axles.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
... ta delovni stroj ...
O kakšnem delovnem stroji ti sprašuješ? Avto je za prevoz 20L nafte na gradbišče, pa kakšno kladivo in cvikcange da vržeš v keson. Pa čim manj po makedamu prosim!

o jekleni sasiji, 5.5t dovoljene vlecne mase in 27cm oddaljenosti od tal.

ne bom bral wikipedije, ker sem nasel vec informacij na amarok forumih, hocem pa izvedeti informacije od prodajalca. razumem, da prodajalka v sparu ne pozna sestavin kruha, ki ga prodaja, ampak tole ne gre.

ze pisem mail na vw wolfsburg, ce obstajajo kaksni kriteriji pri izbiri filiale ali lahko vsak bosanc prodaja avtomobile.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
Saj nevem kdo je tu vecji luzer. avtohisa ki tega od novembra ne ve, ali ti ki v dobi interneta cakas na informacijo od avtohise, kot da je leto 1975
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Dejstvo je, da se avtohiši pač ne da z njim ukvarjati, ker človek ni resen kupec. Če bi bil resen kupec, ne bi leto dni spraševal po tem in onem okoli avta. Zdaj pa bo še maile okrog pošiljal ...
bonk.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
... ta delovni stroj ...
O kakšnem delovnem stroji ti sprašuješ? Avto je za prevoz 20L nafte na gradbišče, pa kakšno kladivo in cvikcange da vržeš v keson. Pa čim manj po makedamu prosim!

o jekleni sasiji, 5.5t dovoljene vlecne mase in 27cm oddaljenosti od tal.

ne bom bral wikipedije, ker sem nasel vec informacij na amarok forumih, hocem pa izvedeti informacije od prodajalca. razumem, da prodajalka v sparu ne pozna sestavin kruha, ki ga prodaja, ampak tole ne gre.

ze pisem mail na vw wolfsburg, ce obstajajo kaksni kriteriji pri izbiri filiale ali lahko vsak bosanc prodaja avtomobile.

menim, da ima vrtač slovence.

vw pa še ni bil delovni stroj.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Ta jajca iz južne amerike dobiš z dvema 4x4 pogonoma. Stalni ima sredinskega torsna (40:60), nima reduktorja. Priklopljiv ima vklopljivo 100% zaporo zadnjega diferenciala in pa reduktor. Aja, zaporo lahko vklopiš šele ko je vklopljen reduktor. Lahko pa vzameš tudi 2WD varianto.

Precej čudne izbire.
tongue-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
ja vseeno, to mora prodajalec poznat v nulo, ker oni to bo to tudi prodal. če malo pretiravam, boš naročil 4motion nekaj,pa boš dobil 2WD nekaj. kerpač prodajalec ne bo vedel kaj je 4motion...sploh če sta 4motiona 2.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ja vseeno, to mora prodajalec poznat v nulo, ker oni to bo to tudi prodal. če malo pretiravam, boš naročil 4motion nekaj,pa boš dobil 2WD nekaj. kerpač prodajalec ne bo vedel kaj je 4motion...sploh če sta 4motiona 2.

un k kupuje amaroka, mu je itak vseeno kakšne sposobnosti ima... kdor kupuje pravu delovni stroj kupi kakšnega mitsubishija al pa toyoto, mogoče nissana...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Ne igraj se.
nahrung002.gif

Čist res, Navara je po mojem okusu naj pick-up, ki se ga da normalno dobiti pri nas.
Sicer pa, de gustibus et coloribus non est disputandum.
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
latinske tekste smo brali in imeli teste kaksnih 15 let nazaj, hvala za spodbudo. na forumu vseeno taksni citati otrocje delujejo. javi se, ko bos bral in prevajal tekoce danteja ali akvinskega v stari latiscini. vse ostalo pa tipicen alter. vecina preseravanja ljudi, ki si novega twinga ne morejo privosciti

priden.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
latinske tekste smo brali in imeli teste kaksnih 15 let nazaj, hvala za spodbudo. na forumu vseeno taksni citati otrocje delujejo. javi se, ko bos bral in prevajal tekoce danteja ali akvinskega v stari latiscini. vse ostalo pa tipicen alter. vecina preseravanja ljudi, ki si novega twinga ne morejo privosciti

priden.gif

reče nekdo, ki že 9 mesecev poizveduje v avtohiši o tehničnih lastnostih avta, ki ga "hoče" kupit
hysterical-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
latinske tekste smo brali in imeli teste kaksnih 15 let nazaj, hvala za spodbudo. na forumu vseeno taksni citati otrocje delujejo. javi se, ko bos bral in prevajal tekoce danteja ali akvinskega v stari latiscini. vse ostalo pa tipicen alter. vecina preseravanja ljudi, ki si novega twinga ne morejo privosciti

priden.gif

Ojoj, se opravičujem, resnično kaj takega ne bom ponovil. Posipam se s pepelom. Od zdaj naprej bom pazil, da moj jezik ne bo preveč pravilen in da bo na nivoju tebi podobnih forumskih [cenzura]čkov, ki niti velike začetnice in pravih črk ne zadane.
Twingo je resnično avto mojih sanj, vsak mesec zbiram dinarčke, da si ga bom lahko kupil. Novega verjetno nikoli, bom rabljenega vzel.
Saj razumem, polna luna na mojo 4 letnico tudi vpliva, ne vem, zakaj ne bi na druge otroke.
priden.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Ne igraj se.
nahrung002.gif

Čist res, Navara je po mojem okusu naj pick-up, ki se ga da normalno dobiti pri nas.
Sicer pa, de gustibus et coloribus non est disputandum.

navara je jajc
pathfinder je lepota. ampak je jajc