Vuelta 2019

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.713
113
Dihaj človek. Slovenec je zmagal v globalno dokaj nepomembnem športu in še to na drugorazredni ravni. Vseeno čestitke in upam, da bo znla to čimbolje vnovčit. Ker nam Slovencem bo to prineslo zelo malo... nič.
hahaha, dobr si me nasmejal zdele ti si nadcar. Globalno nepomembni šport ooohahahaha, pa Vuelta da je nepomembna? Drugorazredno tekmovanje? Dečko, pa ti si res zabubljen v svoj jebeni Maribor.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Saj sem napisal da poleg zdravstvenega dopinga je verjetnost da so kaj natuhtal v vetrovniku. Ali lego telesa, ali pa materiale (dresa) in obliko. Spomnite se kako so friziral skakalne drese ( sprejal jih z lakom, delali drese za bajsije....) . Mogoče so sedaj kak takega se v kolesarstvu pogruntal.

Roglič ima popolno držo na kronometru. Podrobno glej njega in ostale. Pri večini drugih kaj ni v redu. Je pač to naštudiral v nulo in mu tudi zgodovina skakanja/gibčnost zelo pomaga pri temu. Nima priučenih napak iz let kolesarstva, ampak dela vse, da je kar najbolj učinkovit. Tudi pedalira tako kot Froom - na obrate. Ostali še vedno večinoma gonijo bolj na moč. Skratka tu je kup malenkosti, ki pa prinesejo tista 2 % več od koga drugega.
TT kolo mu da Bianchi, a nikakor ni enak kot ostali TT od Bianchija. Mnogo delov je namreč slovenskih (se ne govori na glas), zato, da ima kar najboljšo pozicijo na njem, aerodinamiko, prenos moči, itd.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
hahaha, dobr si me nasmejal zdele ti si nadcar. Globalno nepomembni šport ooohahahaha, pa Vuelta da je nepomembna? Drugorazredno tekmovanje? Dečko, pa ti si res zabubljen v svoj jebeni Maribor.

V svetu kolesarstva so po pomembnosti GT dirke: Tour, Giro, Vuelta, svetovno prvenstvo, klasike. S tem, da se lahko včasih Giro/Vuelta izzenačita, odvisno od konkurence in trase. Tour sam po sebi sploh ni ne vem kaj (kot dirka), ampak si jo žal najmočnejši izbirajo kot dirko leta in je zato tam konkurenca najhujša, torej je tudi dirka najtežja ne glede na traso. Kar še ne pomeni, da je to tudi najbolj zanimiva dirka, itd.

Tour, Giro in Vuelta so GT (Grand Touri), torej "Grand Slami" kolesarstva (3 tedenske dirke). Ko enega osvojiš, si takoj v višjem razredu kolesarjev. Vsekakor ni noben drugorazreden, je pa jasno, da Tour večini pomeni največ (razen mogoče domačinom - Italijan bo raje zmagal Giro, Španec pa Vuelto), kar pa tudi nihče ne taji. Tudi Roglič ima glavni cilj kariere sedaj osvojitev Toura, ko je dokazal, da lahko zmaga 3 tedensko dirko. Je pa jasno, da bo zelo težko glede na konkurenco tam. Že sam Ineos bo imel vsaj 3, če ne 4 kolesarje, ki so že zmagali GT ali celo več njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.713
113
Ahaha, pol pa povzameš medije v Nemčiji, Avstriji in na Hrvaškem...... Pa ti si res nadcar. Glej svoj Maribor in se deri šampion v globalno najpomembnejšem športu, kar nogomet nedvomno je, sam tvoj Maribor je v tem športu manj kot vaška liga ki včasih mal prdne proti mestu.

Kolesarstvo je mogoče pri nas mal zadaj, kot vsak šport kjer ni medalj, prvih mest in podobno, zunaj, pa ne v Avstriji, je pa kolesarstvo precej pomembna zadeva in Rogla s Pogačarjem takoj ob boku sta ta hip na naslovnicah vseh pomembnejših športnih častnikov.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.713
113
V svetu kolesarstva so po pomembnosti GT dirke: Tour, Giro, Vuelta, svetovno prvenstvo, klasike. S tem, da se lahko včasih Giro/Vuelta izzenačita, odvisno od konkurence in trase. Tour sam po sebi sploh ni ne vem kaj (kot dirka), ampak si jo žal najmočnejši izbirajo kot dirko leta in je zato tam konkurenca najhujša, torej je tudi dirka najtežja ne glede na traso. Kar še ne pomeni, da je to tudi najbolj zanimiva dirka, itd.

Tour, Giro in Vuelta so GT (Grand Touri), torej "Grand Slami" kolesarstva (3 tedenske dirke). Ko enega osvojiš, si takoj v višjem razredu kolesarjev. Vsekakor ni noben drugorazreden, je pa jasno, da Tour večini pomeni največ (razen mogoče domačinom - Italijan bo raje zmagal Giro, Španec pa Vuelto), kar pa tudi nihče ne taji. Tudi Roglič ima glavni cilj kariere sedaj osvojitev Toura, ko je dokazal, da lahko zmaga 3 tedensko dirko. Je pa jasno, da bo zelo težko glede na konkurenco tam. Že sam Ineos bo imel vsaj 3, če ne 4 kolesarje, ki so že zmagali GT ali celo več njih.
Seveda, tega meni ne rabiš razlagat. Tour, Vuelta, Giro, pa zadnja dva se menjata včasih to so tri najpomembnejše dirke v kolesarstvu. Tour bo vedno Tour, dejstvo. Niso pa to drugorazredne dirke, kot omenja zaplankani Mariborčan.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Seveda, tega meni ne rabiš razlagat. Tour, Vuelta, Giro, pa zadnja dva se menjata včasih to so tri najpomembnejše dirke v kolesarstvu. Tour bo vedno Tour, dejstvo. Niso pa to drugorazredne dirke, kot omenja zaplankani Mariborčan.

Seveda ne. Tour je Wimbledon, torej nekako najbolj zaželena lovorika v svojem športu. Ostala GTja sta na nivoju ostalih GSov v tenisu recimo. Nobenemu se ne gleda v zobe. In tudi nobeni zmagi, saj ni zmagovalec kriv, da je bilo manj konkurence zaradi utrujenosti/poškodb/nezanimanja...

Enako kot se Maribor ne pritožuje, če igra proti ekipi, kjer jim manjkata prvi strelec in branilec in so zato prišli naprej proti Ligi prvakov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
na kofeinu nobenega ne najdejo. Saj ni na doping listi in niti ni razloga, da bi bil.
"Kofein je zdravilna učinkovina, ki se v naravi pojavlja v koki, kavnih zrnih ali listih čaja. Količina kofeina, ki jo dobimo iz posameznega vira je odvisna od vrsta ekstrakcije. Kofein dodajamo brezalkoholnim pijačam, prisoten pa je tudi v večjem številu zdravil. Zaradi vsakodnevne prisotnosti kofeina je MOK uvrstil kofein kot doping substanco v primeru, če njegova koncentracija v urinu presega 12 mg/L. "
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Za zmago na tritedenski kolesarski dirki se v vsakem primeru mora pokriti ogromno reči. Začne se pa pri sreči, da vse padce preživiš in da ostane večji del ekipe. Brez ekipe ne more biti veliko. Ne verjamem, da je v tej nepredvidljivi enačbi danes lahko še "doping" (ki ga ne bi imela večina) kakorkoli odločilen.

Kofein je težko "zdravilna učinkovina", čeprav to trdi wikipedia. Kofein je predvsem hud strup, ki človeka tudi ubije, če bi ga užil v čisti obliki. Seveda pa ne v količinah, ki se najde v rastlinah.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
"Kofein je zdravilna učinkovina, ki se v naravi pojavlja v koki, kavnih zrnih ali listih čaja. Količina kofeina, ki jo dobimo iz posameznega vira je odvisna od vrsta ekstrakcije. Kofein dodajamo brezalkoholnim pijačam, prisoten pa je tudi v večjem številu zdravil. Zaradi vsakodnevne prisotnosti kofeina je MOK uvrstil kofein kot doping substanco v primeru, če njegova koncentracija v urinu presega 12 mg/L. "
Nič več. to je bilo od 1984 do 2004.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ahaha, pol pa povzameš medije v Nemčiji, Avstriji in na Hrvaškem...... Pa ti si res nadcar. Glej svoj Maribor in se deri šampion v globalno najpomembnejšem športu, kar nogomet nedvomno je, sam tvoj Maribor je v tem športu manj kot vaška liga ki včasih mal prdne proti mestu.

Uf, ti si pa res obremenjen z Mariborom, nogometom in Violami...
Glede medijev, pa pogledam tiste, ki me zanimajo in se me tičejo. Zdaj, če pa se tebi rahlo dvigne, ker je v Kazahstanskemu cajtngu Roglič namesto duplerice - hej, tudi ni nič narobe. Vsakemu svoje.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Uf, ti si pa res obremenjen z Mariborom, nogometom in Violami...
Glede medijev, pa pogledam tiste, ki me zanimajo in se me tičejo. Zdaj, če pa se tebi rahlo dvigne, ker je v Kazahstanskemu cajtngu Roglič namesto duplerice - hej, tudi ni nič narobe. Vsakemu svoje.

Glej kar želiš, nehaj pa kazati svojega pomanjkanja splošne razgledanosti in razumevanja s provociranjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in 8888

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ne vem zakaj se potem tako usajaš, če praviš da ni nič narobe in da vsakemu svoje? Res mi ni jasno od kod potem ta silna potreba posrat celo temo z zmanjševanjem ali zaničevanjem uspeha nekoga v športu, ki ga ne spremljaš, ne maraš ali karkoli že. :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in 8888

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Mihi je danes zjutraj govoril točno o tem:

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.713
113
Uf, ti si pa res obremenjen z Mariborom, nogometom in Violami...
Glede medijev, pa pogledam tiste, ki me zanimajo in se me tičejo. Zdaj, če pa se tebi rahlo dvigne, ker je v Kazahstanskemu cajtngu Roglič namesto duplerice - hej, tudi ni nič narobe. Vsakemu svoje.
Lepo kažeš svojo ozkoglednost in v bistvu iz izjave v izjavo še bolj kažeš, da si omejen.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.713
113
Pri nas v Grosupljem živi Franc Škerlj, njegov sin ima pa servis koles. Če kdo ne ve kdo je Franc Škerlj, je tle lepa slika, kako ga Zanoškar pobira s tal.
Franci hodi že zelo težko, bicikel pa še lahko vozi, sin ga posadi gor, potem pa pride domov in se v krogu vozi, da ga snamejo z bicikla. Včasih si mu dal za kak pir na okoliških klancih, pa je povedal marsikaj.
No včeraj je tamalmu vtrgalo zajlo na kolesu, pa sem šel k Škerlju mlajšemu po novo, pa mi odpre gospa Škerlj. Ko mi je prodala zajlo, seveda vsak Grosupeljski kolesar vpraša, kako kej ata. No pa jo vprašam, kako kej ata zdej, k so taki lepi dnevi za Slo kolesarstvo, pa se ji usujejo solze, pa reče, veste, svojega moža še nikol nisem videla tako čustvenega, tud ko je sam kaj zmagal ne, veste to je nekaj tako zelo velikega in za generacije naših kolesarjev nepredstavljivega....toliko o veličini stvari, ki so se zgodile pretekli vikend.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Seba81

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
525
33
28
Sairach
U mater, 100 km kronometer so mel na OI. To je pa blo, Quintano bi metla prej dohitela preden bi v cilj pršu :fredi: