Vse kartice v eni: Mastercard CURVE

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
V curve aplikaciji imam dodano samo visa skb, plačilo sem hotel izvesti s curve kartico ( vpisal št . kartice, exp.date,..) in nato napiše transakcija ni bila izvedena, obrni se na ponudnika ban. storitev,..
Tudi ce imas dodano samo eno kartico, jo moras izbrati... ker lahko, da je prizveto palcilo iz Curve racuna (Curve Cash), ki pa je ponavadi prazen... Na kartici mora biti logo od Curve, ko je izbrana ... drugace pise n njej "tap to select & pay" ...

Poglej priponko 39527 Poglej priponko 39528

Se to lahko preveris, ce nimas slucajno blokirane oz.zaklenjene kartice Curve... Predvidevam, da elis placevati direktno s kartico Curve in ne preko Apple Pay ali Google Pay....

Poglej priponko 39529

Preveri se na svoji banki, ce slucajno ni kaj blokirana ...
Evo prilagam slikce, kartica Curve tudi ni zaklenjena
Screenshot_20201211_092926_com.imaginecurve.curve.prd.jpgScreenshot_20201211_092647_com.imaginecurve.curve.prd.jpg
Test narejen za direktno plačilo na eloterijo, želja je uporabljati na Garmin uri.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Loterija se mi zdi, da je lahko problem (gambling) ...


Spomnim se pred casom, ko je nkje nekdo pisal za boon. da ni mogel placati na loteriji... Prav tako recimo mBills ne omogoca tega ... Lahko je tudi Curve med njimi ...


17/09/2019
Kartice mBills Mastercard ni dovoljeno uporabljati za igre na srečo in zabavo za odrasle. Vse omejitve uporabe mBills Mastercard kartice, vključno z dnevnimi ter mesečnimi limiti nakupov, so zapisane v splošnih pogojih uporabe Mastercard kartice, ki so na voljo na povezavi https://www.mbills.si/uploads/splosni-pogoji-mastercard.pdf




Terms_of_Service___Curve.png
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
Curve ima v "drobnem tisku" zapisano, da iger na srečo ne moreš plačevati preko njihove kartice.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
še vam po 1.1. deluje plačevanje s Curve kartico, predvsem tistim, ki imate Curve kartico vezano na kartic ene od SLO bank?

meni plačevanje preko GarminPay deluje, vendar mi banka (NKBM) vedno zraven SMS sporočila poda obvestilo, da so s 1.1. spremenjena pravila za spletno plačevanje, kar se očitno plačevanje s Curve kartico šteje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
še vam po 1.1. deluje plačevanje s Curve kartico, predvsem tistim, ki imate Curve kartico vezano na kartic ene od SLO bank?

meni plačevanje preko GarminPay deluje, vendar mi banka (NKBM) vedno zraven SMS sporočila poda obvestilo, da so s 1.1. spremenjena pravila za spletno plačevanje, kar se očitno plačevanje s Curve kartico šteje.

Redno placujem s Curve ... Amazon, PayPal, Apple Pay (vecinoma preko Apple Watch) ... priveto imam izbrano NLBjevo MasterCard... in deluje brez problemov...

Pasted_Image_14_01_2021__11_07.png
IMG_674B55EE3F8C-1.jpg


Glede NKBM pa berem in slisim, da imajo kar precej problemov... predvsem tisti, ki so bili prej pri Abanki ... Menda je treba posebej se potrjevat preko neke apliakcije (mDenarnica?) ... Mogoce velja to za placila preko Curve?

 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Tudi NLB bi morala to omogočiti s 1.1.2021. Vendar naj bi prestavili na 15.1.

Se mi zdi, da bodo vse slovenske banke omogočale potrjevanje spletnih nakupov samo preko mobilne aplikacije s 15.1.2021.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Dodatno potrjevanje velja za internetne nakupe, ne za plačila v trgovini.


Curve je v bistvu kot nek posrednik oz. "proxy" ... in se mogoce steje kot internetni nakup ...

V SMSu, ki ga dobim od NLB, ce je izbrana NLB MasterCard, je recimo do novega leta pisalo takole:
NLB.png


Od 1.1. dalje pa je kot kaze drug procesni center (zaradi Brexita) v Litvi (Vilnius LT) ...
NLB.png


V obeh primerih sem v fizicni stacuni placal z Apple Watch (Apple Pay), kjer je izbrana Curve kartica in je naprej placano z NLB MasterCard... Bomo videli, kaj bo po 15.1., ce Svetidej pravi, da naj bi NLB to uvedla s tem datumom :) ... Upam, da ne bo tako... ker potem je to v bistvu korak nazaj pri udobju brezsticnega placevanja... ce bo treba se iz zepa jemati telefon in potrjevati ... Pa se postopek se bo podaljsal ... Sedaj samo psirlonim uro in pocakam, da racunalnik zmenlje in sprinta racun ... :)
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Zgolj ugibam, ampak verjetno boš moral dodatno potrdit samo prvo transakcijo za verifikacijo kartice potem pa naprej nekaj v stilu recurring paymenta. Če to ne bo dovolj, pa vprašanje če bo sploh delovalo, tako kot preko curve recimo ne deluje meastro, kjer moraš vsako transkacijoe eksplicitno potrdit že sedaj.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
če bo potrebno še vsako transakcijo potrditi, potem bo plačevanje z raznimi *Pay (predvsem z urami) postalo neuporabno oz. bo potrebno poiskati alternative, če še sploh obstajajo.

Je pa drugače, vsa NKBM, Curve plačilo zavedeno kot spletni nakup, sicer trenutno (še) deluje:

1610627041226.png
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Za razne Pay in rekurzivne transakcije 3D Secure in dodatno potrjevanje ne velja. Tudi Curve transakcije bi morale iti mimo potrjevanja (Revolut ima 3D Secure 2.0 od septembra 2019 pa tam ni nobenih težav).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
če bo potrebno še vsako transakcijo potrditi, potem bo plačevanje z raznimi *Pay (predvsem z urami) postalo neuporabno oz. bo potrebno poiskati alternative, če še sploh obstajajo.

Je pa drugače, vsa NKBM, Curve plačilo zavedeno kot spletni nakup, sicer trenutno (še) deluje:

Poglej priponko 40805


Saj ti vse pise v SMSu, kaj moras narediti :) ... Da si moras namestiti mobilno denarnico mDenarnica, ki omogoca potrjevanje spletnih nakupov ...
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
Saj ti vse pise v SMSu, kaj moras narediti :) ... Da si moras namestiti mobilno denarnico mDenarnica, ki omogoca potrjevanje spletnih nakupov ...

saj piše, tudi ima nameščeno aplikacijo. Nimam vedno telefona zraven, ko plačujem z uro. Sicer je že SvetIdej odgovoril, da bi omenjeno še vedno morali delovati mimo potrjevanja, kar zaenkrat še drži.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kar Svetidej pise, ne drzi vedno... Eno je teorija... drugo pa je praksa slovenskih bank ;) ... Predvidevam, da bi bilo treba preko mDenarnice potrdit nakup... pa bi mogoce slo skozi... Je pa butasto, da moras imeti se telefona, ce placujes z uro... to se strinjam...