Vse kartice v eni: Mastercard CURVE

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Tole sem našel ja, je pa res skrito:


Conversion Options


PayPal offers two ways to convert currency when you purchase from a seller who uses a different currency than yours.

The PayPal currency conversion process
The MasterCard and Visa currency conversion process
Please select your option below:

Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
Both the original transaction currency and the converted amount that I will be charged are disclosed for my convenience. I understand that MasterCard and Visa have a currency conversion process. I have chosen not to use the MasterCard and Visa currency conversion process, and I will have no recourse against MasterCard and Visa with respect to any matter related to this conversion.

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.


Za Curve sem nastavil zadnjo opcijo, se pravi da ti vzame valuto z računa prodajalca. Za klasično VISO je bila pa izbrana prva, ampak ta je tako ali tako v EUR.
 
Nazadnje urejeno:

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Yes to je to. Sem nastavil, upam da bo.

Kaj , a to razliko vrača paypal nazaj? Itak si v končni fazi najbrž sam kriv
smile-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Kaj , a to razliko vrača paypal nazaj? Itak si v končni fazi najbrž sam kriv
smile-1.gif
Meni so. Ne vem, ce je to pravilo ali sem bil samo prevec tecen.
grims-1.gif
Nekaj sem jih obtozeval, kaj komplicirajo, ker kao ne pustijo (praviloma), da uporabis kartico, ki ni iz "tvoje" drzave, pa potem poleg tega se to, da ni nujno, da je valuta enaka drzavi, iz katere je kartica izdana.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tista prva opcija ni najboljša niti če maš kartico v EUR. Sem se prvič nasral pred leti, ko sem nekaj plačal v funtih in ti potem veselo preračunajo v EUR po njihovem tečaju, ki je precej slabši kot na banki (isto fora kot na tujih bankomatih in POS terminalnih, kjer lahko izbiraš...). Od takrat sem pri novi kartici vedno najprej poiskal to nastavitev. Pri teh UK issued karticah je pa res še bolj problematično, ker ti vsa plačila v EUR najprej paypal v GBP spremeni po njihovem tečaju in potem še banka nazaj v EUR.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Ja tudi meni je paypal povrnil 20€ zaradi teh konverzij, ceprav se je zgodilo 1-2x, zgleda ker sem ze dolgo uporabnik. Na sestrinem racunu, pa se je zgodilo veckrat (ni tako pazljiva), sem se pa namatral po enih šestih mailih, da so povrnili, pa se to samo 10€ (Vseeno vec kot vse konverzije skupaj) :D.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Hehe, evo sem dobil reply od Paypal-a. Povrnili so mi dvakratni znesek, ker sem pač "valued customer". Včasih se splača mal jezik stegnt.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ksz

meni se je zgodila pa zanimiva situacija s Curve, v appu imel izbrano viso na kateri so sredstva, ko sem pa plačal s curve, pa je bremenilo poslovno kartico ki je tudi dodana, ampak ziher ni bila izbrana
smile-1.gif
se še komu zgodilo kaj podobnega?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
ksz... jaz sem pa danes imel mal brezvezno situacijo, ko sem hotel online kupiti letalsko karto in so imeli opcijo Visa debit/credit ter MC debit/credit. Sem hotel plačati z Revolut MC kartico in jo niso sprejeli, ker kao ni prava kartica. Brezveze.
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Ima kdo za svoje kartice se pravo sliko kartic? Ali se kar stndarne template? Edino za N26 mastercard imam pravo sliko...




Nekdo z uk:

</a>

Pa se moja kartica:

</a>
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Uporabljam, zadovoljen. Do sedaj nikoli problema - spletno nakupovanje, plačevanje znotraj EU in tudi Kitajska.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Imamo jo že kar nekaj časa, več kot pol leta. Takrat je prišla v par dneh.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz jo tudi imam ze kar nekaj casa ... od oktobra 2016 ... Uporabljam obcasno... Skoda edino, da ne mores dodati tudi Maestro kartic ... Takrat sem jo dobil v roku kaksnega tedna ...

Ce se nisi narocil, lahko uporabis kodo ABETG ... in oba dobiva po 5 GBP dobropisa :) ...

5330A9A1-F963-47F9-B8CE-2A520B8816ED-20180319-104203.jpg
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
glih se vrno s kitajske, delala ko šus, edino vmes so meli en problem z appom, jaz vlekel kartico misleč da je izbrana moja osebna visa, bremenilo pa je služben mastercard :eek:
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Uporabljam, zadovoljen. Koristim jo, da lahko dva uporabljava eno Mastercard kartico.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si