Vse kartice v eni: Mastercard CURVE

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Na Revolut lahko naložiš s pomočjo debetne kartice brezplačno (jaz nalagam s prepaid Viso od NKBM) ali s kreditno, kjer pa mislim da je 1% fee. Lahko pa tudi nakažeš na določen TRR (običajno nakazilo/plačilo z UPN znotraj SEPA območja, kjer je provizija odvisna od banke. Na sparkasse imaš recimo na udobnem pozitivnem računu brez provizije, običajno je okrog 0,37€) vendar traja dan ali dva da prejmejo in sprocesirajo pa nakazat moreš obvezno v svojem imenu (ne moreš it na pošto recimo pa plačat UPNja s kešem).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
https://www.nkbm.si/predplacniska-visa

Uporabljam že dalj časa za plačevanje preko spleta itd. Včasih sem imel Viso Electron od Abanke, vendar mi je to bolj ugodno. Razmišljam, da bi tudi primarni TRR odprl na NKBM, potem lahko zastonj (predvsem pa takoj, ker sedaj čakam 1 dan) prenakažeš na predplačniško Viso pa tudi namesto Meastro kartice dobiš Viso debit, tako da bi lahko načeloma polnil kar s tisto direkt brez provizije. Zaenkrat nakažem iz svojega primarnega TRR (provizije so spet odvisne od banke) na poseben račun te predplačniške Vise.

Če bi Revolut podpiral Secure3D, Vise praktično ne bi rabil več, ampak glede na to, da Revolut ne stane nič, ta prepaid Visa pa 10€ za 4 leta, se ne sekiram. Včasih prav pride backup, se mi je že zgodilo, da na spletni trgovini plačilo z Viso ni šlo čez, z MC je pa šlo. Vseeno imam pa za spletna plačila raje prepaid kartice, ker tipično nimam kaj dosti gor, da bi mi lahko vzeli, ko pa rabim kaj večje kupit, pa tudi ni problem, ker nakažeš, kolikor pač rabiš.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce se bo se kdo odlocil, lahko uporabi tudi tole kodo >> ABETG

IMG_2975-20161018-083547.jpg
IMG_2972-20161018-083614.jpg
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Jaz dobil včeraj obe ( Curve in Revolut)....Curve mi je bolj všeč. Plačal najprej s pinom, nadaljnje plačevanje brezstično. Vse brez problema.

Všeč.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
enako sem jaz plačal z revolut. prvo en pin, potem en brezstični itd.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sam nacin uproabe je tudi meni pri Curve bolj vsec, ker ni potrebe po polnitvi dobroimetja... Mi je pa pri Revolutu bolj vsec sama aplikacija ... Se mi zdi bolj pregledna... Je pa tako,d a produkta nista cisto primerljiva, ker pri Revolutu gre za predplacnisko Mastercard kartico, pri Curve pa v bistvu bolj kot nek vmesnik, pri katerem uproabljas eno Mastercard kartico... in pri kateri lahko izbiras, iz katere kartice bo crpal sredstva pri placilih ali pri dvigih gotovine na bankomatih.

Cakam se, da pri eni ali drugi (ali obeh) dodajo moznost uporabe placevanja s smartphonom (Apple Pay, Google Pay,...)
zmaga.gif
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
jest, eno vprašanje, ko si dvignil na bankomatu keš, kako ni provizije. Se prav imam visa debetno od skb. Grem na bankomat gorenjske banke in plačam provizijo za dving na 'tujem' bankomatu.
Če si zrihtam curve, potemtakem lahko dvignem na ketermkoli bankomatu v slo, pa provizije za povezano viso debit, ni?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
jest, eno vprašanje, ko si dvignil na bankomatu keš, kako ni provizije. Se prav imam visa debetno od skb. Grem na bankomat gorenjske banke in plačam provizijo za dving na 'tujem' bankomatu.
Če si zrihtam curve, potemtakem lahko dvignem na ketermkoli bankomatu v slo, pa provizije za povezano viso debit, ni?

Tako je... Transakcija na banki se zabelezi kot POS nakup ... in ni nobene dodatne provizije. Dvigoval sem na NLB bankomatu ...

Varnostni SMS, ki sem ga ob dvigu na bankomatu dobil je takle:

Obvestilo o transakciji POS NAKUP 24.10.2016 17:XX, kartica ***XXXX, znesek 20,00 EUR, Curve CRV - NLB OB SOR, London GB, Info: +38615834183
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Hm, to je tak zanimiv 'workaround'. Vprašanje, če bo tako tudi ostalo?
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zaenkrat je tako tudi pri Revolutu (mislim, da do 650€ na mesec), s tem da Revolut nima provizije niti pri dvigih v tuji valuti, tako da sedaj Revolut uporabljam za več ali manj vse. Je pa res, da je drugačen princip kot Curve, ampak glede na to, da sta za TopUp potrebna ravno dva klika v njihovem appu me ne moti, da ne gre direkt (po drugi strani je fajn, ker imaš dodatno kontrolo).

Cruve sem sicer dobil in bom sprobal, ampak mislm da bo vseeno Revolut več v uporabi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
ne bo, oziroma so verjetno omejitve (količina dvigiov, itd.--beri drobni tisk).

Še vedno mislim, da če imaš 5 kreditnih debetnih in ostalih kartic je itak fail, ker imaš s tem nepotrebno stroške naročnin in provizij.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
jest, eno vprašanje, ko si dvignil na bankomatu keš, kako ni provizije. Se prav imam visa debetno od skb. Grem na bankomat gorenjske banke in plačam provizijo za dving na 'tujem' bankomatu.
Če si zrihtam curve, potemtakem lahko dvignem na ketermkoli bankomatu v slo, pa provizije za povezano viso debit, ni?

Tako je... Transakcija na banki se zabelezi kot POS nakup ... in ni nobene dodatne provizije. Dvigoval sem na NLB bankomatu ...

Varnostni SMS, ki sem ga ob dvigu na bankomatu dobil je takle:

Obvestilo o transakciji POS NAKUP 24.10.2016 17:XX, kartica ***XXXX, znesek 20,00 EUR, Curve CRV - NLB OB SOR, London GB, Info: +38615834183

Če se prijaviš potem v skb.net, vidiš pod pregled prometa potem kako transakcijo?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
jest, eno vprašanje, ko si dvignil na bankomatu keš, kako ni provizije. Se prav imam visa debetno od skb. Grem na bankomat gorenjske banke in plačam provizijo za dving na 'tujem' bankomatu.
Če si zrihtam curve, potemtakem lahko dvignem na ketermkoli bankomatu v slo, pa provizije za povezano viso debit, ni?

Tako je... Transakcija na banki se zabelezi kot POS nakup ... in ni nobene dodatne provizije. Dvigoval sem na NLB bankomatu ...

Varnostni SMS, ki sem ga ob dvigu na bankomatu dobil je takle:

Obvestilo o transakciji POS NAKUP 24.10.2016 17:XX, kartica ***XXXX, znesek 20,00 EUR, Curve CRV - NLB OB SOR, London GB, Info: +38615834183

Če se prijaviš potem v skb.net, vidiš pod pregled prometa potem kako transakcijo?

Za vcerajsnji dvig se nic ni vidno ... Vsaj v m.skb.net (mobilna verzija) ne... Na spletni SKB.net trenutno ne morem, ker nimam kalkulatorcka pri sebi ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
osebno izkaznico še moraš poskenirat, da imaš večji limit da ni provizij, če prav razumem. Revolut.