Vse kartice v eni: Mastercard CURVE

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Avta ne mores pustiti na servisu za par ur, ker lahko serviser medtem z njim ****** v tople kraje ... in ti gre lahko 30 jurjev v franze
smile-1.gif
...

Dobra
hysterical-1.gif

Imaš prav, eni imajo hude hipotetične premisleke za prepaid kartice... Večina jih ima itak če gre v tujino da nima pi*darij ali pa za spletne nakupe (tam pa itak narediš trnsfer na kartico pred plačilom, tako da po plačilu spet ni gor denarja) - drugi pa paypal za spletne nakupe uporabljajo, če ga slučajno kitajci podpirajo.
Pri predplačniških karticah si ogrožen v obdobju med nakazilom in poravnavo. V Curve pa lahko daš tudi kreditno kartico. Tam pa vidiš porabo šele ob rednem izpisku, če seveda vsak dan ne visiš na spletni banki.

PS- primerjava s servisom in avtom je pa milo rečena neumna
stupid-1.gif

Noja... za vsako transakcijo preko Curve dobim preko aplikacije notification... poleg tega pa se od banke varnostni SMS... in to prakticno takoj po transakciji...

In zakaj je primerjava s servisom neumna? Ravno tako moras malo zaupati firmi ... se veliko bolj, kot neki financni instituciji, ki mora za svoje delovanje verjetno imeti kaksna dovoljenja oz. licence... in se verjetno ne more kar vsak garazni s.p. it takega poslovanja...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Meni ni jasno, zakaj bi sploh plačevali s kartico in plačevali članarino za njo, ob tem, da je jasno znano, da, tile kartičarji ob vsakem nakupu odtegnejo prodajalcu ca 5%. Ali ni bolje, da ta popust sam vzamem in ga ne dajem nekim kartičarjem.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Če že tekmujemo v paranoji, odkod ti ideja da si na Curve-u ne bodo "postregli" z vsemi tvojimi karticami ki si jim jih vnesel in jih lahko "bremenijo" in šli na Bahame
smirk-1.gif
? Tukaj je no-brainer: ali zaupaš in uporabljaš (v mejah normalne porabe in razumljivih tveganj), ali pa enostavno ne zaupaš in ne uporabljaš. Tretje tukaj ni.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Meni ni jasno, zakaj bi sploh plačevali s kartico in plačevali članarino za njo, ob tem, da je jasno znano, da, tile kartičarji ob vsakem nakupu odtegnejo prodajalcu ca 5%. Ali ni bolje, da ta popust sam vzamem in ga ne dajem nekim kartičarjem.

Ojoj. A ste res sami penzionerji na alterju? Tako je razmišljal moj foter, preko 60 let. Potem pa je ugotovil, da tudi letalske karte ne more več kupit, ali pa bookinga rezervirat. Da ne omenim, da je s petrolovo kartico vzemal gume prek petrola na obroke, zdaj pa lahko z mastercard vzame na obroke praktično kjerkoli želi.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Meni ni jasno, zakaj bi sploh plačevali s kartico in plačevali članarino za njo, ob tem, da je jasno znano, da, tile kartičarji ob vsakem nakupu odtegnejo prodajalcu ca 5%. Ali ni bolje, da ta popust sam vzamem in ga ne dajem nekim kartičarjem.

Tudi za gotovino banka zaracunava provizije... za dvige oz. pologe... vodenje racuna... tako da to, da gotovina nic ne stane dodatno, je malo za lase privleceno... poleg tega je pri gotovini tudi prisotno tveganje in sledljivost je prakticno nicna... Vsak nacin ima tako svoje prednosti in pomanjkljivosti...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sam nacin uproabe je tudi meni pri Curve bolj vsec, ker ni potrebe po polnitvi dobroimetja... Mi je pa pri Revolutu bolj vsec sama aplikacija ... Se mi zdi bolj pregledna... Je pa tako,d a produkta nista cisto primerljiva, ker pri Revolutu gre za predplacnisko Mastercard kartico, pri Curve pa v bistvu bolj kot nek vmesnik, pri katerem uproabljas eno Mastercard kartico... in pri kateri lahko izbiras, iz katere kartice bo crpal sredstva pri placilih ali pri dvigih gotovine na bankomatih.

Cakam se, da pri eni ali drugi (ali obeh) dodajo moznost uporabe placevanja s smartphonom (Apple Pay, Google Pay,...)
zmaga.gif

Točno to, odvisno je, na kakšen način uporabljaš oz, zakaj imaš. Jaz sem vzel Revolut namesto predplačniške vise, ki mi je potekla . ampak ne dela z jebenim paypalom. Enim menda dela, meni ne. Ne maram pa met navaden kreditne za paypal (varnost).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Čudno. Kje se pa zatakne? Meni Revolut MC dela s PayPalom brez problema. Moreš pa že v štartu nekaj naložit gor preden jo dodaš na PayPal, drugače avtorizacija ne gre skozi (to vrjetno si?).

Edino prejemat baje ne moreš denarja gor, kar na Viso sicer gre, lahko pa vseeno dobiš refund (ravno dobil vrnjenih 30GBP za en nakup, ker naj bi imel prodajalec neke probleme s pošiljanjem in je raje ponudil refund). Pa v tem novem vmesniku od PayPala sem se namatral, da sem izklopil konverzijo, ker drugače ti vsa plačila konvertirajo v GBP (ker naj bi bila Revolut kartica v GBP) po njihovem ne najbolj ugodnem tečaju.

Tudi sam drugače prakticiram prepaid kartice ravno zaradi spletnih nakupov, kjer mi bolj ustreza, da naložim kolikor rabim in je to to.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
že vidim, po novem za slovenijo samo vozniško predlaga, damn it

æe izbereš DE imaš še osebno poleg.

Probaj vprašat na support, meni je ponudilo vse tri opcije:
2497846-IMG_0077.PNG

2497846-IMG_0077.PNG
 

Priponke

  • 2497846-IMG_0077.PNG
    2497846-IMG_0077.PNG
    78,4 KB · Ogledi: 342

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.163
113
na androidu je drugače, po novem, v prešnji verziji je to bilo, ampak takrat se nisem verfiiciral. V glavnem s staro vozniško je križ, to nekaj slikaš, prepoznava pa verjetno v riti. Vsaj fail javlja
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
na androidu je drugače, po novem, v prešnji verziji je to bilo, ampak takrat se nisem verfiiciral. V glavnem s staro vozniško je križ, to nekaj slikaš, prepoznava pa verjetno v riti. Vsaj fail javlja

Klikni na Support in jih kontaktiraj... Jaz imam dobre izkusnje s tem...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.163
113
bom.

A lahko imaš aplikacijo za svojo kartico na več napravah? Sem googlal pa nisem našel uporabne besede.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
bom.

A lahko imaš aplikacijo za svojo kartico na več napravah? Sem googlal pa nisem našel uporabne besede.

Jaz jo imam na iPhonu in na iPadu ... Tako da ocitno imas lahko
smile-1.gif
... Sedaj ko imam spet iPhone pa sem probal in dela na obeh ...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Račun je vezan na telefonsko številko. Inštaliraš App, vpišeš telefonsko, PIN, nato dobiš SMS s kodo, ki jo pretipkaš in to je to. Lahko si vpisan na večih napravah (sem probal iOS in Android hkrati), važno je da se vpišeš z isto telefonsko številko.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.163
113
Sem se "menil" včeraj z Olgo iz supporta pa nisma dosti rešla, ker mi telefon noče naredit screen shota strani z verfikacijo... Bom moral telefon menjat zaradi revoluta haha.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Revolut?

Verjetno imas zraven kaksen drop down za izbiro... Zal ne morem pogledati, ker sem to ze naredil in ni vec te opcije ...
smile-1.gif

tale revolut je zakon v bistvu, vceraj dobil kartico stestiral, nalozil, na debetni kartici je zabelezen POS nakup, brez stroskov brez provizije... pa se kartica je lepa hahah, z kreditno kartico se nisem nakazoval gor, ampak mislim da niti nebo potrebe. Cez vikend dvignem na hrvaskem pa da vidimo kaksna bo provizija ali pa bo brez kot pravijo
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sem dvigoval poleti na hrvaškem z Revolutom in ni bilo provizije, pa tudi exchange rate je bil bolj ugoden kot pri "moji" banki, od tistega na bankomatu pa itak (obvezno izberi brez konverzije, da ti zaračunajo v kunah in potem Revolut pretvori).

Edino pazit je treba, da ne gre za kak čuden bankomat, kjer ti zaračunaj svojo (oderuško) provizijo nedovisno od banke/payment procesorja, samo to ponavadi tudi napiše.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.127
2.471
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
na androidu je drugače, po novem, v prešnji verziji je to bilo, ampak takrat se nisem verfiiciral. V glavnem s staro vozniško je križ, to nekaj slikaš, prepoznava pa verjetno v riti. Vsaj fail javlja

Enaki problemi pri meni. V prejšnji verziji je še bila možnost osebne, sedaj je več ni, na papirnati vozniški pa 15 let stara slika. Seveda verifikacija ne gre skozi...

Edit: Mislim, da se bo zadeva uredila preko chata v aplikaciji. Slika osebne iz sprednje in zadnje strani, en selfi z osebno in selfi brez osebne
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.163
113
včeraj zvečer je pršla posodobitev za app. In je zdaj osebna noter in passport. Zdaj sem v procesu verifikacije, pa da vidimo. Težavo sem imel tudi z vpisom kreditne in 3d kode, mi jo noče vpisat...