vrenko

15. jan 2019
3.459
1.085
113
Ves point je vajino natolcevanje, da Gajaš ne govori prleščine. Evo vama še enkrat Novakov citat:

"Najprej sem prebral roman in potem scenarij, malo sem primerjal, potem sem skupaj s svojim bratrancem, ki je Prlek, to še prevedel. Če bi jaz znal Prekmursko, bi Pišta Gajaš govoril prekmursko, zdaj pa smo ga dali v Radgono /.../"

Jaz nisem nikjer napisal, da je Radgona v Prlekiji. O lokaciji Radgone ni bilo debate.

Ves point je, da ni govoril prleščine, ker .... je ne zna.

Zato ti pravim, da po tem kar sam slišim, to ni bilo to.

Če pa je uporabljal besede, fraze, a z nepravim glasom pa je to fake.

A v glavnem, dobro je odigral zadevo.

V Vrenku je edini problem, ki sem ga zaznal Časova, ki zavija po žb.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Ves point je, da ni govoril prleščine, ker .... je ne zna.

Zato ti pravim, da po tem kar sam slišim, to ni bilo to.

Če pa je uporabljal besede, fraze, a z nepravim glasom pa je to fake.

A v glavnem, dobro je odigral zadevo.

V Vrenku je edini problem, ki sem ga zaznal Časova, ki zavija po žb.

Super, da ti mene Prleka učiš, kako se govori prleščina. Hvala, oprosti, nisem vedel, da ne znam. Kot sem napisal, govori prleščino s primesmi slovenskogoriškega narečja (radgonščine). In to dela prekleto vrhunsko.

Nazaj na temo. Joj, joj, joj, kaj vse preberem. Časova edina ni problem, ker igra lastnico jazz kluba, ki se je priselila iz Ljubljane. Prosim, preden komentirate, vsaj preberite knjige. Ne bo vam škodilo in čisto fajn so. ;)
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Pa še na temo. Men dialekt v tej seriji sploh ni tak problem. Problem je, ker se spet igra kot bi bli v gledališču in to igralci, ki sem jih že videl igrat drugje in tega niso počel. Dario Varga je tukaj še ok, ne more pa forenzik govort zborno, razen če bi mel diktafon, pa ga ni imel. Je pa gledljivo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Anubis To kaj govori in kako govori Vlado Novak v Petelinjem zajtrku bolj pristno za prostor v katerega je postavljen skor ne more bit. Podobno Roki, govori k bi poslušu Šiptarja k prodaja sladoled v Apačah. V glavnem zgled za negledališko igro v filmu. Če bi bil Vrenko tako posnet bi bil z istim scenarijem mnogo boljši.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ne pozabit danes gledat, da lahko potem kritiziramo :).
Gremo ugibat, kdo je morilec?
Meni se ne sanja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Čist vse bi lahk mal zaprli...vsebina je še bila kr okej, ampka igra pa spet, kaj je ona ko je igrala ženo od doktroja, kaj je kdaj igrala izven agrftja in gledalisca? wtf efekt je bil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Prvi del se mi je zdel OK, ta drugi pa niti ne več. Igralka, ki je igrala doktorjevo ženo, je igrala tako, kot bi tekst brala iz lista ... nekako umetno, statično, brez čustev vse skupaj. Pa tudi nad razpletom zgodbe sem bil malo razočaran, čeprav je zgodba posneta po knjižni predlogi in ne vem, koliko je potem maneverskega prostora glede scenaristovih idej?
V glavnem, če naslednji del ne bo boljši, se poslovim ... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in sajkek

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Kot ste večinoma napisali. Sem pogledal z veseljem, ker manjka takih slovenskih kriminalk, ampaaaaaak. Igra je bla večinom res tooook lesena. Rifle je notr zaenkrat brezveze, verjamem da je v knjigah kej bolj razdelan odnos, isto kot s Katarino Čas ampak zaenkrat res brez potrebe. Ful enih likov, ki jih intervjujajo ampak ne izvemo nič o njih, njihovem ozadju, npr. Un k je ta starga oficirja nalomu wtf je blo to? Pač zato k mu je una k.rba rekla da jo izsiljuje, ne vem no. Men je blo res pod kritiko. Bom seveda pogledal še ostale ampak res upam da so knjige boljše in da so samo s tv produkcijo vse skup preveč stisnil. ČE bi bilo ene 6 delov bi bilo verjetno boljše. Jezero je še zmeraj svetlobna leta pred tem, čeprav je Cavazza res preveč momljal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
pa navidezne travme, kolk jim je hudo ker so v MBju , vsi ti ljubljančani... bizarno. Res mi ni jasno, a ta režiser ni bil poleg ko so snemali? ???? pa potem pri montaži itd, sej pa te vidi da to ni filmska igra...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
pa navidezne travme, kolk jim je hudo ker so v MBju , vsi ti ljubljančani... bizarno. Res mi ni jasno, a ta režiser ni bil poleg ko so snemali? ???? pa potem pri montaži itd, sej pa te vidi da to ni filmska igra...
Mah to je začaran krog. Nabrali so kup znanih Slo igralcev (predvsem starejših), ki naj bi garantirali neko kvaliteto in stabilnost, pa ni bilo iz tega vse skupaj nič. Potem dobiš scenarij, ki bi zahteval 6 delov na zgodbo, budget imaš pa za 2, zdaj pa čaraj. Casting je pa že poklical in podpisal kup igralcev, ki jih na koncu nimaš kam dat. Imam občutek, da je tale zadeva močno pod Covid vplivom in je rabilo nekaj dela in kruha veliko "zaslužnih" slovenskih gledališčnikov. Pa baje jih še več bo, saj naj bi bila po dva dela na zgodbo in čisto drugi igralci (razen policajev). Torej bomo videli na hitro vso smetano slovenskega filma in gledališča v kriminalki brez prave zgodbe in globine.

Bom pa kljub temu pogledal verjetno vse, nam manjka takih stvari.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Za v nedeljo zvečer je ok, da ni preveč fajn - kot priprava za ponedeljek zjutraj.
Se pa pridružujem mnenjem, mene je negativno "presenetil" Kuntner, kako igra nekega južnjaka, pol se pa ne more odločit ali bi govoril ljubljanščino, štajerščino al slovenštino.
Glede na videno nič čudnega, da je bil pr' hostar tako uspešen, čeprav je krneki, je bolj dodelan kot tole.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Janez40 ja lepo si opisal "blišč in bedo" slo filma... Ampak jaz mislim da tu ni problem denar. Enostavno nekreativnost. Kot je rekel Okorn, s pametnim telefonom lahko narediš masterpiece danes, važna je samo kreativnost, vizija itd. če tega nimaš potem ti ne pomaga 300mio$$$
Spremljam par grup iz YT ki se ukvarjarjo s filmom in skeči, top zadeva, tako scenariji , igra, postprodukcija...pa vrejtno z zelo malo dinarja. recimo novozelandci vila la dirt leagu, dobri so, natursceki...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Janez40 ja lepo si opisal "blišč in bedo" slo filma... Ampak jaz mislim da tu ni problem denar. Enostavno nekreativnost. Kot je rekel Okorn, s pametnim telefonom lahko narediš masterpiece danes, važna je samo kreativnost, vizija itd. če tega nimaš potem ti ne pomaga 300mio$$$
Spremljam par grup iz YT ki se ukvarjarjo s filmom in skeči, top zadeva, tako scenariji , igra, postprodukcija...pa vrejtno z zelo malo dinarja. recimo novozelandci vila la dirt leagu, dobri so, natursceki...
Tudi tu verjetno igrajo pomembno vlogo "zaslužni" producenti, scenaristi, itd.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
mene zanima, zakaj je fotograf kar vstopil v stanovanje, in nasel doktorja mrtvega? niti ni pozvonil, potrkal... slike mu je dal ze prej.... torej, kaj je bil vzrok?

sicer pa ne vem kaj gledate, ce mislite sam napake narecij iskat in take nepomembne stvari?