vrenko

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Jaz vsak dan to poslušam, tak da. Kateri konec bi bil po tvoje?

Kaj vsak dan poslušaš? Gajaš v Petelinjem govori prleško s pridihom radgonščine, nikakor pa to ni prekmurščina. Glede na to, da sem iz Ljutomera, mati je Prekmurka, foter Prlek, deset let sem živel v Murski, po poklicu pa jezikoslovec, me nekako ne moreš prepričati obratno. :)
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Kaj vsak dan poslušaš? Gajaš v Petelinjem govori prleško s pridihom radgonščine, nikakor pa to ni prekmurščina. Glede na to, da sem iz Ljutomera, mati je Prekmurka, foter Prlek, deset let sem živel v Murski, po poklicu pa jezikoslovec, me nekako ne moreš prepričati obratno. :)

Tudi ti mene ne, ker verzijo iz Male Nedelje poslušam dnevno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Kaj vsak dan poslušaš? Gajaš v Petelinjem govori prleško s pridihom radgonščine, nikakor pa to ni prekmurščina. Glede na to, da sem iz Ljutomera, mati je Prekmurka, foter Prlek, deset let sem živel v Murski, po poklicu pa jezikoslovec, me nekako ne moreš prepričati obratno. :)
Pa kje si ti videl Prekmurca v Apačah?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Izbrisan uporabnik #488 & Anubis če prav razumem se vidva kregata o jezikih v radiju 25 km okoli Gornje Radgone, ki jo razen domačinov in strokovnjakov noben ne loči?

Saj se strinjam, da je treba razčistit kaj je Novak tam govoril - seveda je bila mešanica narečij, ampak LJ-MB je 120 km in razlika je vsakemu očitna.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Izbrisan uporabnik #488 & Anubis če prav razumem se vidva kregata o jezikih v radiju 25 km okoli Gornje Radgone, ki jo razen domačinov in strokovnjakov noben ne loči?

Saj se strinjam, da je treba razčistit kaj je Novak tam govoril - seveda je bila mešanica narečij, ampak LJ-MB je 120 km in razlika je vsakemu očitna.

Ah, brez skrbi, noben se ne krega. Začelo se je z mojim pomislekom, da lik, ki temelji na resnični osebi iz Murske Sobote in ima prekmursko ime, v filmu govori mešanico med prleškim in slovenskogoriškim narečjem. In potem so prišli poznavalci. Pa saj je vseeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in McGiver
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Če se o tem menimo, največja grozljivka so sinhronizirani otroški filmi, risanke.

Žabarščina, da ušesa pečejo.

Mali hodi v 2. razred in so dobili novo sošolko...na začetku leta, ko so se še videvali, mi je rekel, da imajo neko novo iz tujine, da drugače govori... (prvo sem mislil bosna itd. ker je tega polno)...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
McGiver Ma Novak je govoru je točno tako kot od moje žene stric, ki je živel celo življenje v Žibercih.
"Te kda je Tito bija, jebagavrag, te je bog po zemlji hoda" Njegova mantra......
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
1610372849520.png
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
No na ta film sem se spomnil zato, ker se mi zdi to eden res redkih filmov, kjer se ne niso šli gledališča. Pomojem je res to precej odvisno od režiserja.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Mah, ne vem no ... Da so tako samovšečni, da niti govorice ne porihtajo ... Ker drugega razloga tukaj ne vidim. Sposobni so zagotovo, da bi to naredili. Tako pa se na nek način delajo norca iz vseh tistih, ki nismo iz kotline, in tudi iz zbornega jezika.
lahko rečem kot pristen gorenjc', da bi bilo meni gledati to serijo v pristni štajerščini tako zoprno, da bi zdržal max 3 minute
če hočem štajerščino poslušat, mam Šalco in njegovo top ekipco
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
lahko rečem kot pristen gorenjc', da bi bilo meni gledati to serijo v pristni štajerščini tako zoprno, da bi zdržal max 3 minute
če hočem štajerščino poslušat, mam Šalco in njegovo top ekipco

Zanimivo, da ti ljubljanska mestna govorica ni zoprna v seriji, ki se dogaja v središču Štajerske. :)