vrenko

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz sem po 15 minutah nehal gledat.
To je kar nekaj nametano skupaj, kader malo sem, malo tja: "aja zdaj moram vstat in povedat svoj tekst". :oops1:
Kot osnovnošolski gledališki klub.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ma ne vem, men je blo bolš kot prva dva dela. Ni nek presežek ampak dejmo še mal podpirat in ne sam spluvat.
Z zavestjo da smo polovico "pretrpeli", bomo še drugo tudi. Mene pač boli ta ljubljanščina po Mariboru.

Sem pa razmišljal kako je morala ta korona vsekat po nekaterih vrhunskih slo upokojenih igralcih, da se drenjajo zdaj tukaj. Zala je bila kar svetla točka!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness in sajkek

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Z zavestjo da smo polovico "pretrpeli", bomo še drugo tudi. Mene pač boli ta ljubljanščina po Mariboru.

Sem pa razmišljal kako je morala ta korona vsekat po nekaterih vrhunskih slo upokojenih igralcih, da se drenjajo zdaj tukaj. Zala je bila kar svetla točka!

Ma ja, to z lublanščino še mene mal mot. Je pa res, da štajersko narečje je men kot lublančanu že tko mal smešno, ne vem tak filing mam, da če nekdo po štajersko zavija, da bo zadeva smešna.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja se strinjam, to pa se lahko zahvalimo Radio City in "Reporterju Milanu", pa njihovim reklamam, pa Javšniku, Tošu, Šimeku,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Hondi

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Ok, lublanščino bo očitno treba sprejet. Tudi zagriženi Štajerci. Če vas pa tako moti, si pa predstavljajte, da je v Lublani :). Umetniška interpretacija pač.
Lahko pa sami posnamete neko zadevo, čeprav glede na prebrano tukaj, bi se pobili med seboj že pri scenariju, ker bi vun padli zaradi apaškega/lendavskega/mariborskocentralnega/malečnikovega/razvranjskega/pohorskega narečja. Kaj šele, ko bi prišli do tega, kakšne brke naj bi imel glavni lik. Bi že atomska padla. Pol morajo pa Lublančani snemat v MB.
No, imate vsaj en razlog več za jamranje.
Podatki o gledanosti so sicer dobri, tako da očitno smo Slovenci lačni naših zadev, pa tudi če se špreha lublanščino usred Maribora. Folk izgleda razume, da je to le izmišljena zadeva in ne dokumentarc.

PS: morda bi pa lahko naredili čez glasovni prevod v Štajerščino, tako kot imajo v Avstriji čez angleške filme. Da bote razumeli, kaj se dogaja :). Verjamem, da je težko sledit dogajanju, če ne razumeš jezika.:mad:





PS2: malo vas hecam.
 
Nazadnje urejeno:

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Kaj te čemo?
Take predsodke imamo/jo ljudje, tu ne moreš nič.
Kar se Vrenka tiče, se mi pa zdi, da je karakterno bolj podoben liku Milana iz Demšarjevih romanov, kot pa Vrenku (od branju sem si Vrenka predstavljal starejšega).
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ja, saj se strinjam, da če se dogaja v MB, da bi vsaj večina igralcev morala biti s tega področja ali vsaj malo po štajersko vlečt. Ne vem, sej Vrenko bi bil lahko pač nedavni priseljenec iz LJ, pa še kateri lik, ostali pa bi lahko po štajersko vlekl.
Narečja pa ja, ne vem verjetno zato k dost spremljam stand up sceno pri nas in potem imaš Berganta, ki bi bil meni smešen že, če bi časopis bral, potem dolenjščina mi je tud tako mal bolj humoristično narečje, mogoče sem pa sam jaz tak no.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Resno, ne štekam kaj je tako zelo komičnega v narečjih. Saj podobna fora je afnanje iz gorenjščine (ki to sploh ni), pri unih humoristih na radiu 1.
Podobno je z dolenjščino.
Sploh pa je vse stvar konteksta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in sad

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ja, saj mogoče nekaterim ni. Meni pač je, ne vem zakaj, pomoje ravno zaradi komikov in ''komikov'' pri nas, ki se prav trudijo še bolj v narečju govorit. Ne vem, tud na twitterju je en model, res se ne spomnim kdo, ampak ima precej sledilcev pa pojma nimam kaj sploh je - v glavnem on vedno piše v ekstremni štajerščini in misli da je zato smešen in verjetno nekaterim tud je al kaj jaz vem. Je pa verjetno res razlika, če bi tukaj pač normalno govoril z MB naglasom, komiki pa pač stalno uporabljajo čuj, ka te je in podobne fore.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ja, saj se strinjam, da če se dogaja v MB, da bi vsaj večina igralcev morala biti s tega področja ali vsaj malo po štajersko vlečt. Ne vem, sej Vrenko bi bil lahko pač nedavni priseljenec iz LJ, pa še kateri lik, ostali pa bi lahko po štajersko vlekl.
Narečja pa ja, ne vem verjetno zato k dost spremljam stand up sceno pri nas in potem imaš Berganta, ki bi bil meni smešen že, če bi časopis bral, potem dolenjščina mi je tud tako mal bolj humoristično narečje, mogoče sem pa sam jaz tak no.
Že pred leti sem prebral vse Demšarjeve romane in kakor se spomnim, jih je napisal v slovenščini in ne štajerščini. :cool:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.962
113
če napišeš roman v slovenščini, ki se dogaja na ruskem podeželju, a boš film posnel v finščini?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
Ja se strinjam, to pa se lahko zahvalimo Radio City in "Reporterju Milanu", pa njihovim reklamam, pa Javšniku, Tošu, Šimeku,...

Če se kaj spomnim je bil začetek tapravega "slovenskega humorja", takega, ki temelji na narečjih, naš prijatelj Đuro.

- splošno smešni liki govorijo štajersko
- razni jebači vedno govorijo primorsko
- razni poštarji, polcaji in splošni preprosteži govorijo dolenjsko (to je malo tudi Kek kriv, ker je vedno in povsod igral polcaja)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.962
113
jp, zarukan hribovc je gorenjc, pijani sfaliranec je štajerc, pmetn pravnik ali pa lepa bjonda je pa ljubljančanka, po novem je še mekani Ł iz Łjubljane
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če se kaj spomnim je bil začetek tapravega "slovenskega humorja", takega, ki temelji na narečjih, naš prijatelj Đuro.

- splošno smešni liki govorijo štajersko
- razni jebači vedno govorijo primorsko
- razni poštarji, polcaji in splošni preprosteži govorijo dolenjsko (to je malo tudi Kek kriv, ker je vedno in povsod igral polcaja)
Đuro se "še rodil ni", ko je Šimek že Jako Šraufcigerja okoli vlačil.

Na splošno Đuro nima glih nekih privržencev med štajerci - vsaj v mojem krogu ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek