Vprašanje za klima mojstre

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Takšna klima je zelo uporabna kot edini vir ogrevanja. Poraba je minimalna, greje pa odlično tudi pri zelo nizkih temperaturah.
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Koliko ur letno imaš -25.
Glede vprašanja zgoraj o panasonicu. 12 mislim da je 3,5kw; 9pa 2,5. Vsaj običajno je tako. Micka ima oznako pa 35/25
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Koliko ur letno imaš -25.
Glede vprašanja zgoraj o panasonicu. 12 mislim da je 3,5kw; 9pa 2,5. Vsaj običajno je tako. Micka ima oznako pa 35/25

A to gledate maksimalno moč, ker recimo pri panasonicu E9 piše za ogrevanje 5kw, hlajenje pa 3kw, kar pa ni tako slabo, ali?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.010
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Alko_man pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Koliko ur letno imaš -25.
Glede vprašanja zgoraj o panasonicu. 12 mislim da je 3,5kw; 9pa 2,5. Vsaj običajno je tako. Micka ima oznako pa 35/25

A to gledate maksimalno moč, ker recimo pri panasonicu E9 piše za ogrevanje 5kw, hlajenje pa 3kw, kar pa ni tako slabo, ali?

Oznake so vedno za nazivno moč. Maksimalna je podana v tehničnih specifikacijah. Mitsubishi model "H" (z dodatnih grelcem) garantira nazivno moč pri -20 stopinjah. Zako da ja, zadeva deluje načeloma brez težav!
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Točno moj point, kolikokrat letno je -20 ali hladneje ...
grims-1.gif


... micka FD VABH (jst imam 25) se preverjeno obnese odlično ...
zmaga.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
saj če piše da dela do -20 bo delal tudi pri -30...nič bat. Sicer ni dosti efekta a point je da stvar deluje!...itak je ekstrem zgodaj zjutraj za nekaj ur.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Seveda, bolj je zanimivo kakšen je izkoristek pri tako nizkih temperaturah in za zgoraj omenjeno lahko povem da se obnese odlično.
zmaga.gif
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Saj ravno izkoristek me zanima... delala bo že, ampak po moje ne bo izpihani zrak tako topel, kot če je zunaj topleje. V tem primeru pa najverjetneje dela s polno močjo, se pravi z maksimalnimi kw, kar za recimo panasonicovo E9 serijo pomeni 5kw? Če recimo dela s 3,4kw ali s 5kw in če je zunaj zelo hladno, je razlika v izpihanem zraku, ali v tem primeru kw nimajo pomena, ker teoretično klima ne more gret pri določeni nizki temperaturi... Upam, da sem dokaj jasno napisal :)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
izplen ob takih temepraturah je minimalen..a kolikor gledam imajo najboljši modeli tudi pri takih temperaturah še vedno COP 2...a to (za moje pojme) sploh nima veze...tudi če je COP 1...bistvo, bistva je, da kliam obratuzje vvseh pogojih...ker če bi jo moral v tem ačsu ugasnit imaš konkretenr poblem. Tako pa ti kljub vsemu še vedno dovaja nekaj toplote kar pomeni da ne potrebuješ alternativnega grelca oz. se ti prostor ne ohladi preveč.

Tako da..kdor se misli res gret s klimami..naj nabavi najboljše kar se dobi (mu ne bo žal).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.010
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Alko_man pravi:
Saj ravno izkoristek me zanima... delala bo že, ampak po moje ne bo izpihani zrak tako topel, kot če je zunaj topleje. V tem primeru pa najverjetneje dela s polno močjo, se pravi z maksimalnimi kw, kar za recimo panasonicovo E9 serijo pomeni 5kw? Če recimo dela s 3,4kw ali s 5kw in če je zunaj zelo hladno, je razlika v izpihanem zraku, ali v tem primeru kw nimajo pomena, ker teoretično klima ne more gret pri določeni nizki temperaturi... Upam, da sem dokaj jasno napisal :)

Klima lahko tudi v praksi greje, ko je zunaj -30 stopinj. tukaj ni težava. Je pa seveda izkoristek manjši. In če gledam, da se mitsubishi hvali in garantira nazivno moč pri -15, to pomeni, da je tam še vedno tako na prst izkoristek 3. Kar je za moje pojme ODLIČNO. Toshiba super daisekai izpred 5 let, ki sem jo imel montirano pri sebi, je pri - 15 že zelo počepnila in je pihalo od nje bolj mlačno. Letos na začetku leta sem jo zamenjal z Mitsubishijem serije FH in je razlika precejšnja. Padca moči skoraj nisem zaznal.
 

pikovit

Pripravnik
3. feb 2008
402
2
16
52
kamnik
Živjo-mene pa zanima kakšna je razlika med modeloma Mitsubish iMSZ-GA50VA in MSZ GB50VA?Po petih letih sem ugotovil razliko med papirji in montirano klimo.Drugače pa deluje bp.Hlajenje 5,0kw,gretje 5,9 kw...
evil.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Smo bili vmes na dopustu, pa se nisem utegnil javiti... sem pa domače vmes izprašal kako se klima obnaša... dejansko naj bi bila zadeva taka, da začne hladiti šele po 4-5 prižiganjih, potem hladi nekaj ur in potem spet le pihlja hladi pa nič. Po ponovitvi vaje, torej nekaj ugašanj in prižiganj (vendar ponovno vsaj nekajkrat) spet "odčepi" in začne hladiti. Je pa klima stara skoraj 5 let in dela 300 dni na leto.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.010
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Smo bili vmes na dopustu, pa se nisem utegnil javiti... sem pa domače vmes izprašal kako se klima obnaša... dejansko naj bi bila zadeva taka, da začne hladiti šele po 4-5 prižiganjih, potem hladi nekaj ur in potem spet le pihlja hladi pa nič. Po ponovitvi vaje, torej nekaj ugašanj in prižiganj (vendar ponovno vsaj nekajkrat) spet "odčepi" in začne hladiti. Je pa klima stara skoraj 5 let in dela 300 dni na leto.

Pa kakšna lučka utripa al pa kaj? če po tem ko ne "dela" pustiš še nekaj časa vklopljeno? ker zadeva ima neke vrste samodiagnistiko in bi skoraj morala zaznati, da nekaj ni OK.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.010
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Nič ne utripa, vse normalno gori... imam pa vklopljen plasma filter in selfcleaning.

Hja... fajn... pa takrat ko ne hladi, a zunanja enota kaj deluje, ali se čisto izklopi? Ventilator?kompresor? so priključki na zunanji enoti kaj zaledeneli?

Letos bo težko testirati na hlajenju. Boš videl, kako se bo obnašala pri gretju!

Iz kje si?