Vprašanje Radar

13. jul 2011
2.677
625
113
Tako je.
Predvsem pa najprej opraviti adekvatno statistiko nesreč, kjer ne bo kot vzrok navedeno "neprilagojena hitrost", ker tudi neprilagojena hitrost ima svoje vzroke in tisti najhujši, kjer bi najbolj morali po prstih je objestnost. Ne pa komercialno inkasantstvo ali golo štancanje ukrepov, kot je razložil apollo.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.399
113
49
Na sončni strani ALP
Avstrijci so drug narod.

Balkanci bomo še naprej iskali luknje v zakonu kako se izognit plačilu kazni.
Če bodo spustili globe, si ne upam razmišljati, kako bo moj otrok še lahko prečkal cesto na poti v šolo in nazaj...


Za tvojo PREVENTIVO, bo raje 3x napletel na na kazen za ceno ene današnje. Torej...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Avstrijci so drug narod.

Balkanci bomo še naprej iskali luknje v zakonu kako se izognit plačilu kazni.
Če bodo spustili globe, si ne upam razmišljati, kako bo moj otrok še lahko prečkal cesto na poti v šolo in nazaj...


Za tvojo PREVENTIVO, bo raje 3x napletel na na kazen za ceno ene današnje. Torej...
Balkanci so v prvi vrsti policaji, pa tisti, ki pišejo zakone in tisti,ki postavljajo table, vse tako da bi čimveč olupili narod.
Odsekov ceste, kjer si pred dobrimi 10-ti leti čisto legalno in varno lahko peljal 90km/h, danes ti pa za takšno vožnjo gre jurja in izpit, je kolikor hočeš.
Lep dokaz imaš na sliki na prejšnji strani.
Če bi policaj želel, da vozniki vozijo varno in počasi, bi radar postavil na vidno mesto, ker pa želi, da vozniki vozijo prehitro, nevarno - da bi lahko več pokasiral - je pa radar kamufliral. Kljub temu da policaji v javnosti poudarjajo, kako da morajo bit vidni, se v praksi skrivajo po grmovjih, v želji da bi čimveč voznikov vozilo nevarno, prehitro, napravilo več prekrškov.
Če se spomnimo afere z ministrom, se je en policaj v tistem chatu celo ponudil, da mu bo dal za rundo - samo zato, da bi minister potem peljal domov bolj pijan.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.399
113
49
Na sončni strani ALP
Zakaj pa ne zahebeš vse policaje in voziš po predpisih? ;)

Pa se nihče ne bo rabil skrivat po grmovnjih in tudi z divjanjem s telefonom v roki ne boš ogrožal ostalih udeležencev v prometu! :mad:
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Zakaj pa ne zahebeš vse policaje in voziš po predpisih? ;)

Pa se nihče ne bo rabil skrivat po grmovnjih in tudi z divjanjem s telefonom v roki ne boš ogrožal ostalih udeležencev v prometu! :mad:
Evo ravno o tem govorim. Ko so vsi začeli vozit po predpisih 90km/h, jim ni drugega preostalo, kot da so znižali omejitev na 50km/h, (cesta ravna in pregleda, nobenih stanovanjskih hiš v bližini), se skrili v grmovje, čakali da bo kdo spregledal znak in kasirali, le tako so lahko izpolnili normo.

Ampak še vedno mi ni noben odgovoril, zakaj se policaji skrivajo po grmovjih? A želijo da ljudje vozijo prehitro in nevarno, ker vedo da ljudje zmanjšajo hitrost ko jih opazijo?
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Evo ravno o tem govorim. Ko so vsi začeli vozit po predpisih 90km/h, jim ni drugega preostalo, kot da so znižali omejitev na 50km/h, (cesta ravna in pregleda, nobenih stanovanjskih hiš v bližini), se skrili v grmovje, čakali da bo kdo spregledal znak in kasirali, le tako so lahko izpolnili normo.

Ampak še vedno mi ni noben odgovoril, zakaj se policaji skrivajo po grmovjih? A želijo da ljudje vozijo prehitro in nevarno, ker vedo da ljudje zmanjšajo hitrost ko jih opazijo?
Se skrivajo da tebe dobijo. Ko te bodo kaznovali se ne bodo več skrivali. Preverjeno iz prve roke. Prej ko te dobijo na radar in ti vzamejo izpit prej bodo ostale poštene državljane pustili pri miru.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Se skrivajo da tebe dobijo. Ko te bodo kaznovali se ne bodo več skrivali. Preverjeno iz prve roke. Prej ko te dobijo na radar in ti vzamejo izpit prej bodo ostale poštene državljane pustili pri miru.
Khmmm, če mene čakajo, potem bi jim lahko vzeli dodatek za delovno uspešnost. Sem sedajle prav dolgo razmišljal in ugotovil, da so me zadnjič dobili na radar leta 2003. - na odseku, kjer je bila še kak teden prej omejitev 90km/h, potem so jo pa zmanjšali na 70 km/h. (mislim da sem peljal 91 km/h). Pa ne mislit da je danes omejitev še kar toliko :-(.
Tako da če bo šlo tem tempom naprej se še ne bodo kmalu nehali skrivat in bodo verjetno tebe prej dobili na radar :) Normo pač morajo izpolnit. Pa ne mislit, da me ne ustavljajo, par dni pred novim letom so me ustavili 2x v enem dnevu - in obakrat niso našli nič za kasirat. Kar je pohvalno, ker večkrat so se goljufivi policaji znali tudi že kaj na suho izmislit.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
V življenju še nisem srečal goljufivega policaja! :eek:

Ne vem kak lajf to eni furate, da imate takšne probleme?! :rolleyes:

Si imel pač srečo, vesel bodi. In sploh ni potrebe po furanju nevemkakšnega lajfa, da te kdaj kje dr.ka v glavo nek zafrustriran policaj. Samo na napačnem mestu moraš biti ob napačnem času in je to to za začetek, smola pač. Če si pa veliko na cesti, se ti pa to še toliko lažje zgodi.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ravno nedolžen prideš k sodniku. TAM pa ti dokažejo krivdo ali ne.
Post 10 001 Policaji so krivci in sodišča. V Nemčiji dobiš dosmrtno, pa se zvijaj kolikor hočeš.
Pri nas si pa mujo ali Švedžanin, ali Švajcarac. Tako un z prehoda na cesti, kot tista dva, ki sta enako dirkala se ne spomi, da je vozil
Ni ravno tako. Ti moraš na sodišču dokazovat da nisi kriv. In ko predložiš dokaze, da nisi kriv, ti dokaze namenoma ne upoštevajo, tako da si kriv in da kasirajo. Kot naprimer uporabnik Ahmed iz te teme. Takšna je naša sodna praksa.
Tudi mnogi željni krvi in kaznovanja na tem forumu menijo, da bi moral bit kaznovan tudi če kaznivega dejanja nisi storil in tudi če to dokažeš. (če ne namočiš drugega). Ker menijo, da bi lastnik avta moral odgovarjat za vsa dejanja, ki jih povzroči voznik (če je različen od voznika).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.398
2.291
113
Ni ravno tako. Ti moraš na sodišču dokazovat da nisi kriv. In ko predložiš dokaze, da nisi kriv, ti dokaze namenoma ne upoštevajo, tako da si kriv in da kasirajo. Kot naprimer uporabnik Ahmed iz te teme. Takšna je naša sodna praksa.
Tudi mnogi željni krvi in kaznovanja na tem forumu menijo, da bi moral bit kaznovan tudi če kaznivega dejanja nisi storil in tudi če to dokažeš. (če ne namočiš drugega). Ker menijo, da bi lastnik avta moral odgovarjat za vsa dejanja, ki jih povzroči voznik (če je različen od voznika).
Že nekaj časa premišljujem, kaj odgovoriti.
Nič, imaš kar prav!