Vprašanje o avtošoli

frenki

Pripravnik
12. sep 2007
186
0
16
Ljubljana
Živjo !

Mene zanima, če pri npr. 16ih letih opraviš PP za A kategorijo, ali ti velja PP za vedno, ali jo je treba pri npr. 18ih letih, ko delaš izpit za B kategorijo delati še enkrat? Enako me za nima za CPP?

Pa še to; kako se A kategorija "stopnjuje"? A moraš pri 18ih in 21ih delat še kaj teorije/prakse ali se avtomatično spremeni?

Hvala za pomoč!



PS: A ima kdo kakšne izkušnje z avtošolama 3D in Jaguar ?
 
Nazadnje urejeno:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ko enkrat opraviš PP, ti velja za celo življenje in za vse kategorije. PP je tudi edina stvar, ki ti ostane, če ti policaji vzamejo izpit.

CPP se mi zdi da velja eno leto. CPP je za vsako kategorijo drugačen.

A kategorija - A1 - 16let, do 11kW
A2 - 18let, do 25kW in 0.16kg/kW
A - 21let, brez omejitev

Iz kategorije v kategorijo prehajaš avtomatsko, le na UE moraš iti po novo vozniško z ustreznim žigom. Torej, če narediš pri 16.letu A1 lahko greš točno čez 2 leti na UE in ti "dajo" A2 kategorijo. Plačati moraš samo novo vozniško + ovitek.
wink-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
tudi sam delam izpit, pa ti lahko povem da bo kmalu prišel ven nov zakon, baje konec aprila....maja, sam imam RD maja in upam da bom delal vse še po starem zakonu.
 

frenki

Pripravnik
12. sep 2007
186
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Ko enkrat opraviš PP, ti velja za celo življenje in za vse kategorije. PP je tudi edina stvar, ki ti ostane, če ti policaji vzamejo izpit.

CPP se mi zdi da velja eno leto. CPP je za vsako kategorijo drugačen.

A kategorija - A1 - 16let, do 11kW
A2 - 18let, do 25kW in 0.16kg/kW
A - 21let, brez omejitev

Iz kategorije v kategorijo prehajaš avtomatsko, le na UE moraš iti po novo vozniško z ustreznim žigom. Torej, če narediš pri 16.letu A1 lahko greš točno čez 2 leti na UE in ti "dajo" A2 kategorijo. Plačati moraš samo novo vozniško + ovitek.
wink-1.gif

Aha hvala lepa za razlago. A1 je za motorje do 125ccm (če se ne motim), kaj pa A2 ?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ne, po novem ni več omejitve za prostornino motorja. Teoretično lahko voziš z A1 tudi 1200ccm motor, le moč motorja ne sme presegati 11kW. Seveda tak motor v resnici ne obstaja.
grin1.gif


Omejitve so torej take:

A1 - 16let, do 11kW
A2 - 18let, do 25kW in 0.16kg/kW

Pri A2 je omejitev izražena v moči motorja ter v razmerju masa/moč motorja.

P.S.: Hvala za ALT-e.
wink-1.gif
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
Hm, sam lahk pa kupis motor z dusilcem moci... recimo FZ6 600ccm s se mi zdi da 24kw namesto 72kw (98hp). Ce pa kdo pregleduje motor ko ga enkrat registriras, ce nisi slucajno odstranu dusilca pa tud dvomim. Sam zna bit problem z zavarovalnico, ce se razsujes pa grejo pregledat motor...

lp,
Sasa
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Meni je rekla deklica na Elisa servisu, da v SLO sploh ni valjev za merjenje moči motorja. So samo valji za merjenje hitrosti. Morda je do letos kaj drugače.

lp