Tlakovec robniki vprašanje

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Yogi,
kakšne so dimenzije tvojih izbranih palisad? Če je možno uporabi za nabijanje žabo; vibracijska plošča je pogojno uporabna. Tampon naj bo malce vlažen med zbijanjem. Potegni si ris/špago in tako izdelaj izkop - kaskadno. Vidiš linijo/globino in tako vgradi palisade. Ni potrebno kasneje štemat beton. Kako globoko boš kopal ?
LP
Dimenzije so 75, 60 in 30. Saj sem kaj kmalu ugotovil kako in kaj. Izkop je bil narejen pred dnevi na roke (3 kubike, skoraj vse ilovica), tako da ni glih v nulo (globina min 25 cm), je raje (pre)več izkopanega kot manj, bo pač nekaj več tampona, oz. še malo sem zemlje nasul nazaj. Špage imam potegnjene. Tako da sem sproti nasuval tampon in teptal na primerno višino, potem pa spodaj pod palisade in z obeh strani beton. Danes sem prišel do nekje 1/3, ostalo nadaljujem po delih, kolikor bo pač časovno zneslo...

Pralne plošče so cele, ker jih ščitijo robniki. Brez robnikov bodo hitro odkrušene, ker bo rob več obremenjen.
To bi bila tudi moja teorija. Verjetno so bili uničeni tudi med deli okoli hiše (oder za fasado,...).
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Evo, delo zaključeno... Pa da odgovorim še sam sebi, če se bo kdo lotil česa podobnega... Najprej izkop, seveda tudi v širini palisad + dodatnih vsaj 30 cm (raje več) v vsako stran za lažje delo in betoniranje palisad. Potem pa po protokolu z vibriranjem zemljine itd... Potem pa prilagajaš palisade tako, da jih ali odrežeš, ali pa podložiš z nekaj več betona. Odvisno od situacije...

In tam kjer prane plošče sedaj ne bodo obremenjene, ker se bo hodilo po novi klančini sem robnike odstranil... Na koncu predvsem zaradi "estetike", ker se mi zdi, da stik med novo klančino in starimi ploščami ne bi tako lepo prišel, če bi vmes dajal še robnik. Bom videl kako se obnese...

Sedaj pa še nekaj vprašanj... Po končanem delu sem se z vapom spravil okoli hiše in odstranil boga in pol...
1. Med pranimi ploščami je nekaj fug razpadlo, oz. jih je vrglo ven... Položene so na beton. S čim sedaj to zapolniti? S klasiko ali s čim bolj sofisticiranim?
2. Stare tlakovce na dvorišču bi malo "obnovil". V katalogu od Jarca sem zasledil, da obstaja impregnator in čistilec. Ima kdo kaj izkušenj? Lahko tudi od druge firme...? Je morda važno koga prej uporabiti? Se sploh splača?
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Pozdravljeni. Zanima me koliksna visina betonske plosce se priporoca za polaganje pranih plosc. Na vrtu imam atrij. Pod atrijem je garaza. Torej je najprej betonska plosca garaze potem okorg 50cm tampona in nato sledi 40 cm zemlje. Ali bo zadovoljivo ce skopljem 13 cm, na tla dam malo peska in nato 8 cm betona, vmes pa tudi mrezo. Na beton pa prane plosce. Po ploscah se bo samo hodilo.

Hvala
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
V kolikor imaš samo zemljo, je to zelo slaba podlaga, še posebej ker ni drenirana.
Velja poizkusiti, a čez zimo/dve boš poročal kako je z pohodno površino. Izravnavo z fino frakcijo. Menim, da boš kmalu razočaran in izvedel bos sanacijo.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Na atriju je trava. Smo sicer prvi kupci vendar je atrij pred nasim nakupom 10 let sameval. Ko smo ga prevzeli je bila trava oziroma plevel visok pol metra ;)