voznja po dezju

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
ksz

Ko bi bili vsaj tako dosledni pri žmigavcih, kot pri nepotrebni zadnji meglenki. Mene baš boli, kolk sem vidljiv zadaj, če ne vidiš mojih luči, ne vem kako pocentriraš skozi cestninsko postajo?
Že kar nekaj časa nazaj smo stali v koloni, avto pred mano ima zadnjo meglenko, ki ti nabija v ksiht. Poblendam, nič. No in ker smo stali, sem odšel do vrat prednjega vozila, potrkal, gospa odpre steklo, ji pač rečem, da naj izklopi zadnjo meglenko, ker je zelo moteča, ona pa nazaj: "Aja? Kje se pa to izklopi?"...
grims-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik englishman pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Kaj ima to veze z dežjem ali suho cesto? A sta v dežju dve sekundi daljši kot v jasnem vremenu?
Z dvema sekundama je definirana najmanjša zakonsko določena varnostna razdalja. Smisel varnostne razdalje pa je tole:
Citat:
Če voznik, ki vozi pred nami, zmanjša hitrost ali se ustavi, nam le zadostna varnostna razdalja omogoča, da lahko tudi sami pravočasno zmanjšamo hitrost ali varno ustavimo in tako preprečimo trčenje!
Policija

Kaj misliš, da bo rekel policaj, če boš na AC vzdrževal 3 s varnostne razdalje, pa boš nabasal na zaplato gladkega mokrega asfalta in končal v zadnjem delu spredaj vozečega vozila - good job sir?
Pred tabo vozeči bo peljal čez isto zaplato gladkega asfalta kot ti. Get it?
 

englishman

Pripravnik
10. mar 2012
533
0
16
Point mojega posta ni bila zaplata asfalta, ampak vprašanje, če ti bo policaj pogledal skozi prste, glede na to, da si imel večjo varnostno razdaljo, kot je zakonski minimum, pa si vseeno končal v zadku spredaj vozečega?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.550
113
A ne pomeni zakonski minimum varnostna razdalja, ki ti omogoča varno ustavljanje v primeru "česarskoli" ? Torej variira od situacije/hitrosti ?
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Men grejo pa najbolj na k u r a c lublančani z x5 ki vozijo po avtocesti 180 v hudem nalivu, zato jaz vedno prižgem zadnjo meglenko v nalivu, preventivno da mi ne prleti kdo v rit...pa fakiča jim pokažem če mi kdo blenda
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
x5 in po dezju zal ne gre skupaj, ze x5 in plocnik ne gresta skupaj, izmisli si kaj drugega.
priden.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Možno, danes zvečer bi za društvo moral obrniti nekaj jurjev, pa bo kar nekaj manj kot prejšnja leta. Očitno polna luna denarnice skupaj drži. Jutri pa fuzbal pa še luna pa bo še manj....
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
btw: eden tistih ki so se zakantali na obvoznici je moj svak. Z mercedesom C je pripeljal na kozarje z 120kmh in mu je vzelo zadek (kljub ESP-ju). Najverjetnejši razlog so bile 5-6 let stare zimske gume, ki so že čisto trde in preperele. Ker se je kupoval nov avto, je očitno zmanjkalo za gume, te pa so imele še dovolj profilla.
uf-1.gif
Pri 120 po dežju z esp (avta strega 5 let) greš tam (ugibam, da misliš iz mseri dolenjske proti primorski) v ograjo samo če se hudo potrudiš (z veliko opletanja z volanom in zavorami, ali pa kakim čudnim prestavljanjem navzdo pri manual rwd avtu), tudi s 5 let starimi zimskimi gumami.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ko je konkretni akvaplaning na sporedu, ne pomaga več nobeno elektronsko pomagalo.
Takih, ki so se na ravni cesti ob deževju zabili v odbojno ograjo ali poleteli ven, je pa veliko. Ne rabi nič cukat z volanom in menjalnikom. Enkrat ko se cesta in gume ločita je adijo. 120 km/h je pa pri konkretnem nalivu, ko se na cesti nabere vode, daleč previsoka hitrost.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
btw: eden tistih ki so se zakantali na obvoznici je moj svak. Z mercedesom C je pripeljal na kozarje z 120kmh in mu je vzelo zadek (kljub ESP-ju). Najverjetnejši razlog so bile 5-6 let stare zimske gume, ki so že čisto trde in preperele. Ker se je kupoval nov avto, je očitno zmanjkalo za gume, te pa so imele še dovolj profilla.
uf-1.gif
Pri 120 po dežju z esp (avta strega 5 let) greš tam (ugibam, da misliš iz mseri dolenjske proti primorski) v ograjo samo če se hudo potrudiš (z veliko opletanja z volanom in zavorami, ali pa kakim čudnim prestavljanjem navzdo pri manual rwd avtu), tudi s 5 let starimi zimskimi gumami.

Se strinjam. Tam 120 pelješ brez težav v mokrem z novejšim vozilom z dobrimi gumami. Meni se avto pri tej hitrosti ob nalivu obnaša praktično enako kot pri suhi cesti.
Bi pa s starim (prejšnjim) avtom bile kar težave če bi takole vozil po dežju kot s tem. Ograja zagotovljena.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Se obnaša kot na suhi cesti, sure.
smile-1.gif

Tega mnenja so bili tudi tisti, ki zleteli v ograjo ali pa v drugo vozilo. Vsaj do trenutka, ko se jim je to zgodilo.

Enako, kot so mnenja razni BMW fahrerji, da je v dežju in pri 150 km/h 20 cm varnostne razdalje dovolj, da se bodo ustavili.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
A tudi takrat, ko razbiješ svojo Bemflo in še drugemu avto ter nato nezimerno jokaš, da so vsega krive gume?
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Ko je konkretni akvaplaning na sporedu, ne pomaga več nobeno elektronsko pomagalo.
Takih, ki so se na ravni cesti ob deževju zabili v odbojno ograjo ali poleteli ven, je pa veliko. Ne rabi nič cukat z volanom in menjalnikom. Enkrat ko se cesta in gume ločita je adijo. 120 km/h je pa pri konkretnem nalivu, ko se na cesti nabere vode, daleč previsoka hitrost.

Človek je krivil gume, ne lastno neumnost ali cestarsko nesposobnost (kar sta edina neposredna vzroka akvaplaninga). In napisano je bil, da je bilo profila veliko. In tam je ovinek, ne ravno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Se obnaša kot na suhi cesti, sure.
smile-1.gif

Tega mnenja so bili tudi tisti, ki zleteli v ograjo ali pa v drugo vozilo. Vsaj do trenutka, ko se jim je to zgodilo.

Kolikokrat si se tam peljal po mokrem 120 s takim vozilom in gumami, kot jih ima Generik?
Sam sicer mislim, da se je tam 120 peljat po dežju jako nespametno, se pa da.

Ne kar nekaj posploševat, niso vsi avti enako zmogljivi ...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Tako mnenje, da je njegov avto zmogljiv, je imel tudi model, ki se je ob dežju nekoč zabil v moj avto.

Pa je imel odličen avto, pa nove novcate Dunlop gume. Potem so mu bili krivi cestarji in ne vem kdo še.
In zaradi njega sem moral hodit na sodnijo, ker je tožaril vse po vrsti, samo na lastno krivdo in neumnost, ni nikoli pomislil. Seveda je popušil na vseh inštancah.

Dež in visoka hitrost ne gresta skupaj. Pika.

ESP in druga elektronska pomagala za zatajijo, ko avto povsem zaplava.

Zavorne poti se v dežju podaljšajo za nekajkrat. Ter 20 cm varnostne pri 150 km/h pomeni, da se v avto pred sabo zaletiš s 149 km/h in postaneš morilec, četudi imaš "najnoviji BMW".

To so grda dejstva.
 
Nazadnje urejeno:

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik nejc111 pravi:
Kaj je pa narobe s prižgano zadnjo meglenko na AC ob dežju? Jaz jo vedno prižgem, ko je za mano pršec, razen v primeru, ko je gostota prometa velika in hitrosti manjše, v kolikor pa promet teče s hitrostjo okoli 100km/h ob dežju bi morala biti pa zadnja meglenka po mojem mnenju obvezna. Avto pred menoj s prižgano meglenko ob pršecu opazim vsaj 3 krat prej, kot tistega brez, da ne govorim o tovornjakih s širokimi gumamo in nizkim odbijačem.

Problem, je v tem, da se meglenke prižge ugasnit pa jo nobeden več ne ve. Zanimivo za stikalo za vklop zadnje meglenke ve vsako budalo stikalo za izklop pa najde le malo kdo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Če ne bi bilo varno, se ne bi tam potem peljal 120. Sem prepričan, da bi šlo takrat tudi z bistveno več, tudi 160...
Sicer pa se strinjam, nikakor ni vožnja v dežju enaka kot na suhi cesti, čeprav imaš v novejših vozilih občutek, da je. Mi je pa jasno, kje ima moje vozilo mejo glede na konfiguracijo - torej gume v tem primeru.
Pa ti povem da imam srednji razred karavana, gume so pa sport maxx rt. Me marsikateri avto 'poje' za malo malico v ovinkih...