voznja po dezju

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Menim, da bi bilo treba uvesti "how to drive in rain" tecaje, ker danes je bil spet en obupen dan, 300km sem prevozil po lj in okolici, ker imam med dopusti pac opravke
uf-1.gif
ampak to ni vec normalno, po ac kjer se vozim svojih 100-130kmh se je danes promet celo na prehitevalnem pasu ustavil na 80kmh, speljevanje pred semaforji... kaj je ze to? tri sekunde reakcijskega casa od zelene do prve prestave in speljevanje... vsak ovinek bremzanje na polno. meglenke svetijo na polno, spredaj, zadaj.. skoda, ker nimamo se daljink obvezni.
da nesrec in veriznih trcenj sploh ne nastevam, ker je bila ob 3pm ac obroc in cesta proti primorski dobesedno zaprta zaradi nesposobnezev.

uf-1.gif


ampak cim posije sonce se mi v predoru sentvid lepijo sleperji s 100kmh in blendajo naj grem hitreje (zadnja dva tedna omejitev 60!), ce prehitevam s 150kmh sem ovira na prehitevalnem ipd...
crazy1.gif
tricetrt voznikov za v polje.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ce pa kupujejo kitajske pocen gume, ker je treba sparat....a kdaj pogledas na semaforju, kaksne gume ma sosednji avto? Vecina totalnih jajc, sam da je pocen, pa tut ce nov avto.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ce pa kupujejo kitajske pocen gume, ker je treba sparat....a kdaj pogledas na semaforju, kaksne gume ma sosednji avto? Vecina totalnih jajc, sam da je pocen, pa tut ce nov avto.

poglej ko bos sov po parkingu na 10avtov mata 2 če mata kul poletne gume.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ce pa kupujejo kitajske pocen gume, ker je treba sparat....a kdaj pogledas na semaforju, kaksne gume ma sosednji avto? Vecina totalnih jajc, sam da je pocen, pa tut ce nov avto.

Po moje prej kupujejo kitajske pocen možgane pa vozniške izpite. Tud jaz danes cca 350 km pa se mi je kar zmešalo
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ce pa kupujejo kitajske pocen gume, ker je treba sparat....a kdaj pogledas na semaforju, kaksne gume ma sosednji avto? Vecina totalnih jajc, sam da je pocen, pa tut ce nov avto.

poglej ko bos sov po parkingu na 10avtov mata 2 če mata kul poletne gume.

Word. Ne upam niti več gledat okoli kaj ima folk na avtih, niti ne znam imen izgovorit
bonk.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Verjetno je luna kriva, ker v nedeljo, ko sva s svojo naredila slabih 100 km po dolenjskih regionalkih, brez senatorjev, je bil živ obup. Sam izseljevanje, noro pospeševanje na ravninah in cijazenje v reduktorjih po ovinkih. V četrto sem popizdil, blinkarje pržgal in stopil iz avta. Dec neki mahal, vpil name a ko sem pristopil, se je zaklenil. Sem se sam obrnil, ker je mel dec čez 70. Proti večeru sem pa mojo nazaj v avto vlekel, ker je popizdila pa je bila sam sopotnik.
Tisti k je napisal o gumah. Ja, mal se ozrite okoli sebe na križiščih. En kup gume, slabe gume.
Da ne omenjam meglekarje.
Edina rešitev je, da ko gremo na cesto, upajmo da nimamo preveč kofeina v krvi in, da se nam ne mudi. Sam mi lahko umirimo ali rešimo situacijo.

Ne mi zamerit ampak hvala bogu, da obstaja PIR. Ne med vožnjo ker pol lohk poliješ.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ce pa kupujejo kitajske pocen gume, ker je treba sparat....a kdaj pogledas na semaforju, kaksne gume ma sosednji avto? Vecina totalnih jajc, sam da je pocen, pa tut ce nov avto.

Nono, imam mišelinke, še ne sezono stare pa okoli leclerca drsi ko pri norcih... To ni normalno več kak asfalt dajejo ponekod naši vrli cestarji...
 

enageM

Pripravnik
5. avg 2007
143
0
16
Novo mesto
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ce pa kupujejo kitajske pocen gume, ker je treba sparat....a kdaj pogledas na semaforju, kaksne gume ma sosednji avto? Vecina totalnih jajc, sam da je pocen, pa tut ce nov avto.

poglej ko bos sov po parkingu na 10avtov mata 2 če mata kul poletne gume.

X2
Vsak drugi ima še zimske gor. Kar poglejte...
bonk.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.550
113
Pomoje ni problem ostalih, ampak to, da je OP (in podobni) pač toliko boljši voznik, da se mu zdijo vsi ostali zanič?
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Evo ,danes sem naredil 600 km ...pol pri nas, pol v italiji.....vse ok razen zadnjih 20 km ker je šel eden s ceste ven...drugače pa 2x škatla z radarjem , 2x caddy in 1x provida
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Okrog Leclerca je asfalt star že blizu 20 let, pa že takrat je bil najslabše vrste. Tam ti v dežju pomagajo samo ježevke.
Jaz imam sicer nove dunlopke, vozim kot po suhem, za mano pa orenk megla.
cheer.gif

Ko bi le tako trajale ...
rolleyes-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Glede čangšlang in zimskih gum ter zapufanih Slovencev jaz ne bi bil preveč glasen. Sem bil čez vikend na Bavarskem in ko sem imel za čakati na parkingu, sem se malo razgledoval po avtomobilih, med drugim tudi, kaj imajo obuto. Ene 10% avtov je imelo zimske, in ene 10% razne no-name gume. Tako da ...

In ja, tudi jaz sem letos poleti na zimskih in sicer zato, da jih zvozim do konca (za zimo ne bodo več). In začuda sem poleti, z zimskimi gumami (in samo 85 konji pod pokrovom), v suhem in v dežju, na soški magistralki z vožnjo po omejitvah, največji divjak.
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Ali boš v dežju plesal je prej odvisno od asfalta kot pa od gume. In če imamo poleti na avtih zlizane zimske gume, imamo asfalt v kvaliteti zlizanih čunga lunga zimskih gum. Najbrž je predpisan torni koeficient za posamezne kat.cest. Tukaj marsikje pogrnemo.
Grobniški asfalt te drži z zlizanimi zimskimi čunga lunga v mokrem najbrž bolje kot pa kak slovenski v suhem z novimi top letnimi.