Vonj po gorivu?

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Zdravo,

zadnji teden opažam, da mi v avtu pogosto smrdi po gorivu. Predvsem takoj po tem, ko avto zaženem in pa ko ga ugasnem. Včasih tudi random vmes med vožnjo. Če imam vklopljeno kroženje zraka v kabini, vonja ni. Ko izstopim iz avta je vonj prisoten.

Jutri se bom naročil na servis, vseeno pa me zanima kaj bi lahko bili alternativni razlogi za vonj - to, da verjetno nekaj nekje pušča je očitna razlaga...
sprasujem se.gif


Pod pokrovom motorja tudi smrdi, vendar je vse skupaj itak tako zagiftano z raznimi pokrovi, da se nič ne vidi - npr takole (simbolična fotka ford mondeo 2011).

Avto je bil na rednem servisu aprila, nič ni bolo narobe.

Hvala za predloge.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tank je pod zadnjimi sedeži, lahko da je "šla" počasi pumpa za bencin, ki je integrirana v tanku. Plastika poči in začne počasi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.969
5.395
113
Al pa kaka preperela cevka v motornem delu!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
čakaj malo eno leto star avto in preperela cevka????

uglavnem sam nimaš kaj brskat

na mojem 10 let starem dizlarju se je recimo losala ena od cevk common raila...je dišalo po nafti pa spet ni...zunaj...znotraj...pa spet ne....mehanik našel in zategnil, bp, ampak potem ko je odstranil x pokrovov
rolleyes-1.gif
no spotoma opravil še redni servis če je že vse podrto in do servisa manjka ca 1000 km
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Če je bil avto na servisu nedavno, in so kaj čarali okrog filtra goriva, bi bilo mogoče, da je to vzrok?
confused-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sicer drug avto ampak podobni simptomi.
Eno tesnilo na mašini je šlo in je nafta počasa kapljala na en del motorja. Ker je bil vroč se je pri ugasnjenem avtu rahlo kadilo izpod havbe.
Strošek popravila par € za novo tesnilo.