Vonj po gorivu

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Avto - Honda Civic, 1.4., letnik 1991



Spredaj smrdi po gorivu. Če avto stoji, se hec po 24h urah razdiši in potem ne smrdi več, tudi če je tank poln - torej smrdi samo takrat, ko je motor v pogonu.



Kaj in kje gledati? Koliko cirkusa bo pri popravilu? Koliko nevarno je to - moram jutri promtno vse pustit in letet, ker sicer bo great balls of fire ?



(ne bi rada, da me brez veze ogulijo).



NAJLEPŠA HVALA!
 
Nazadnje urejeno:

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.399
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Očitno ti nekako v ventilacijo pridejo bencinski hlapi, ventilacija pa jih črpa v kabino. Upam, da samo kako tesnilo ne tesni dobro. Pri takem letniku bi bilo kaj takega za pričakovat.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Aha - napisala sem šlampast tekst.
smile-1.gif


Vonja po gorivu ni v kabini, ampak zunaj. Torej če stojim poleg avta, se ga čuti. Če je avto v garaži, se ga čuti.

V kabini se ga ne čuti, uopšte.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
rajš mal preglejte okol mašine da se res kaj ne zgodi

lahko je kaka cevka kje preparena ali počena
saj imaš samo par cevk v katerih je bencin dovodna, odvodna pa malo okol sesalnega kolektorja.
pa takrat naj avto laufa.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
1.4 honda 91 je fergazer, naj nekdo preveri vse cevcice okoli fergazerja, mogoče je kaksna porozna ali kje pušča.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.399
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Med delovanjem nekje nekaj pušča. Čim prej pregledat vsa možna mesta okrog mašine. Lahko so preperele cevi, slabo tesnjenje ali pa kaj podobnega. Upam, da boš prej popravila preden se ti kaj hujšega zgodi, bencinski hlapi so vrag.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ženin Cinque je smrdel podobno in problem je bil prerjavel rezervoar.Problem sem rešil tako da sem ga nekajkrat premazal spoliestrom in na nosilnih delih utrdil s kompozitnimi vlakni. V principu sem na staro plehnato osnovo naredil nov plašč.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.371
384
83
Hehe, jaz sem pri Katri samo zabil žebljiček v lunknjico v rezervoarju...
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.127
56
48
122
Se bom uštulu v to temo.
Meni smrdi po bencinu samo ko je na rezervoar napolnjen do konc oz. malo manj. Mi pa smrdi v kabini takrat. Kam pogledati, rezervoar?

Volvo 850 2.5(170 km).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.420
1.365
113
Stvar ne bo tako preprosta (sicer preglej, če kje pušča kakšna cevka ali vrh rezervoarja ali cevka, ki gre od pokrovčka odprtine za tankat), ker je bolj verjetno, da je nekaj narobe s sistemom za odzračevanje (ponavadi se uniči ogljen filter v odušku bencinskih hlapov, lahko zaradi zoba časa ali pa zato, ker nekdo vedno tanka "čez rob", tudi ko je pištola že prvič nehala nalivati).

Na različnih avtih je sistem različno kompleksen, pri nekaterih se celo na vsakih nekaj vžigov odpre ta oddušek in hlapi zgorijo v samem motorju med delovanjem tega.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Hehe, jaz sem pri Katri samo zabil žebljiček v lunknjico v rezervoarju...

Lahko je problem v hihtungi na pokrvou rezervoarja. Rado se dogodi da se dihtunga priščipne po menjavi benz pumpe.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Hja tole bo kar treba urihtat, preden se ti med vožnjo vname
crazy1.gif


Ker če po benzu diši spredaj okrog mašine in samo po vožnji, ti benz nekje tam okoli spušča, takrat ko deluje benz črpalka. Nevarno.

Pa nekako si te po pisanju ne predstavljam v '91 civicu
confused-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Hja,

mogoče bo pa tale golf še prehitro padel.
crazy1.gif


Madona, zdaj me pa ultra skrbi. Ker tole je že kako leto problem, samo - je.bi ga - nikoli nimam cajta, avto dela, torej... Ampak zadnjič so me na tehničnem komaj spustili skozi in sem se zdej odločila, da pa mogoče vseeno kej naredim in tule vprašam, pa dobim tole srhljivko ven...
crazy1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.420
1.365
113
Če bi se imelo namen vneti, bi se že (npr. če bi benz kapljal na izpušni kolektor - s tem v mislih je večina avtov tudi skonstruirana, so pa kakšne alfe in stari renaulti izjeme
grin1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Dobro je, da te malo skrbi. Kako pa misliš da se vsi tisti avti vnamejo, ki so vsak teden v kroniki? Ponavadi zaradi goriva, ki nekje spušča in kaplja na vroče dele motorja, recimo na auspuh....Več požarov je poleti, ko so mašine že tako vse pregrete.

Glede na to da se benz vonja že kako leto (
rolleyes-1.gif
) ni treba takoj zdele letet na dežurni AMZS. Uštimaj pa le kmalu. Pa jaz bi na tvojem mestu peljal k kakemu popoldancu, ker bo poglabljanja verjetno veliko, zaslužka pa relativno malo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.952
1.261
113
Bencin se ravno ne vžge tako hitro...

Druga zgodba je zavorna tekočina



Vseeno bi jaz takoj šel do serviserja in naj pogleda kje spušča. S tem se ni za igrat
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Vsem najlepša hvala.

Se bom jutri začela plaziti po servisih. Sranje je v tem, da se bom zelo verjetno globoko scolala (ker ne poznam nobenega popoldanca), ampak treba je to uredit in zdaj me je še precej strah.

tiste fotke gorečega kamiona ....
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Povej od kje približno si pa ni vrag da ne bi kdo tu poznal kakega popoldanca.

Meni je na Ladi Samari puščala neka membrana in je bencin dobesedno šprical ven.
rolleyes-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ma saj ni treba da je ravno popoldanec...



Važno da ni uradni Honda servis. Kak mehanik ki šraufa vse znamke po malem bo pravi
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.420
1.365
113
Enega takega sem iskal pred časom, da bi porihtal bremze bratrancu na nissanu - TRZ na Poljanski se je izkazal za pravega
zmaga.gif