Volvo v60 cc vs passat alltrack..

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.092
802
113
Ti časi so bili ravno 3 leta nazaj, ker se je model menjal leta 2018, konkretno za V60 modele. Takrat sem jaz kupil 2017 V60 (model 1 FL) za 13k star 3 leta, s tako nizko kilometrino, kot je kupoval BornSkeptic bi bil okoli 19k (nov je bil z dodatno opremo 55k). V treh letih nisem izgubil še skoraj nič, samo so bila ta tri leta nekaj posebnega. Covid, Ukrajina, čipi,.. To sem jaz imel sheer luck, nič drugega. 30k stisnit za rabljen avto je kar veliko, good luck. Samo to je realnost za take kilometre, če gledaš okoli 150k km so pa 20-25k. A je 70k dovolj za tak V60 CC nov s toliko opreme?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

jezek

Guru
24. jul 2008
2.637
1.247
113
Ja kako ce je dovolj? A avtoneta nimate? Cca 50 jurjev je nov. Za 70 dobis xc90 (v akcijah pa se obcutno ceneje- kako leto nazaj si dobil max opremo - Polestar- za pod 60 jurjev ce si se dobro pogajal).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Hja glede Volvota je tako, mi imamo doma S60 2012 ali 2013. Pač grda spaka sestavljena skupaj iz petih znamk. To se je vedni rabljeno pač poceni prodajalo ker se je dejansko slabo prodajalo. Zadnja generacija Volva pa je preskok. Ne govorim da gre za kakšno atomsko znanost v primerjavi s konkurenco, dejstvo pa je da so ti Volvoti "po novem" dejansko lepi, všečni, drugačni. Namreč ko gledaš vse te Audije, BMW-je, Mercedese si naveličan. No zato je tudi skočilo povpraševanje v tujini in so postali dejansko dragi, določeni modeli že precenjeni. To je pač moje mnenje. Drugače pa ta naša stara rajngla ni noben problem iz servisnega vidika, šraufa vsak lokalc kar za kakšnega novega S90, V90, S60, V60 ne bi rekel, je kar borno kar se servisov tiče. To me osebno najbolj odvrača, sicer bi že zdavnaj imel kakšnega S90 Inscripšna. Kar se pa KMAG-a tiče, sem imel priložnost videt eno fakturo za servis S90-tke vključno z menjavo "originalnih" diskov in ploščic. Noro, dobesedno. Faktura v tisoče €.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.092
802
113
Cca. ja, potem je pa dodatne opreme 15k brez kljuke, zato sprašujem. Core, Plus,.. Nisem aktualen. Da se razumemo - kasko osnova. To sem jaz za svojega omenjal - 55k je kasko osnova, za koliko je bil kupljen pojma nimam.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.458
9.194
113
od znanca šef je fural tja v90...sej veš vsi dizli 2,0, pa niso znali šrafuat, na koncu menjava motorja, sicer na garancijo. Bolnica. Ek. totalka.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ce si smem malo sposodit temo, bi pa vprasal za xc90
Avto mi je vizuelno bomba, tak dream car overall-nismo pa nikoli meli Volva, niti imam koga ( no razen en bliznji sosed z novo xc60 privatnik) poznanega…

gledam letnik 2018 pa novejsi tam z nekih 100kkm pa naceloma prvi lastnik ( lahko 2 z znano zg)
Kaj lahko pricakujem v nekih 4-5 letih z nekje 20kkm letno
Doma vedno vag grupa ze ene 30 let+ (passati , sharan, A6 ke)
Tam okoli 40k €

Hvala lepa

nekaj opcij:



 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Saj me en drek briga ampak si prepričan da si finančno sposoben hendlati tak avto? Morda sem se napačno izrazi, si prepričan da si ga pripravljen hendlati? Verjetno misliš da je to kot stara šestka ali Passst? Olje, filter in kak ventilček tu in tam? KMAG te pomojem požre že pri osnovi, olje, filter.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Sem sposoben hendlat, zgoraj napisani so bili vsi novi in tudi servisirani na porscheju…
Imam pa tudi privat mehankarja z vsemi testerji in orodji pa tudi prijazne cene rezervih delov, dvomim da bi/bom vozil 4-5 let starega na kmag
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.171
304
83
Aja pa nisem vedo ta v takšno kuglo tlačijo 2.0 motor. Zanimivo.
Jp, Volvo tlaci 2000 ccm ze od ukinitve 2.4 motorja,tako v benz varianti kot dizel varianti. Blok je isti, glede na varianto pa dodajajo preostalo kramo zraven na zeljo.kupca. Volvo se fura na temo pripomockov za varno voznjo kot dizajna.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Sem sposoben hendlat, zgoraj napisani so bili vsi novi in tudi servisirani na porscheju…
Imam pa tudi privat mehankarja z vsemi testerji in orodji pa tudi prijazne cene rezervih delov, dvomim da bi/bom vozil 4-5 let starega na kmag
Gre bolj zato kolk so oz niso zanesljivi/ problematicni da nism vec na sraufariji kot pa uzitku v voznji - itak je tid od srece odvisno,
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Sem sposoben hendlat, zgoraj napisani so bili vsi novi in tudi servisirani na porscheju…
Imam pa tudi privat mehankarja z vsemi testerji in orodji pa tudi prijazne cene rezervih delov, dvomim da bi/bom vozil 4-5 let starega na kmag

Kar se tiče prijaznih cen delov za Volvo bi rekel da za zadnjo generacijo prijaznih cen delov ni (če govoriš o originalnih delih), bi pa rekel da je zelo malo ponaredkov za en XC90 zadnje generacije. Pa pustimo zdaj filtre, tega je na tone povsod. Pametnih privat mehanikov za Volvo (recimo ranga Tomaž Zupan iz Trojan) pa ni veliko, vsaj jaz ne vem za njih. Kaj pa pravi tvoj mehanik? Ta XC90? Gredo avti ali ne?
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Zato sprasujem, ker nimam podlage z volvi.
Moj prav ne sekiraj se, se vse smo porihtal pa tud volvo ne bi smel biti izziv ( je ze tud kakega porihtal - xc pac se ne, drugac pa x5, x6, bmw 5 , bmw 7, Mlji, tud rs6… poleg ostalega) dela mi ne racuna (kompenzacija) tako da tu je le rezervi deli (original/neoriginal)
Pa je res tak bav bav - se tolk kvari/ odpoveduje…al preventiva zato ker je pac visja klasa….
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Zato sprasujem, ker nimam podlage z volvi.
Moj prav ne sekiraj se, se vse smo porihtal pa tud volvo ne bi smel biti izziv ( je ze tud kakega porihtal - xc pac se ne, drugac pa x5, x6, bmw 5 , bmw 7, Mlji, tud rs6… poleg ostalega) dela mi ne racuna (kompenzacija) tako da tu je le rezervi deli (original/neoriginal)
Pa je res tak bav bav - se tolk kvari/ odpoveduje…al preventiva zato ker je pac visja klasa….

Nevem, nimam podatka saj pravim meni je S90 strašno všeč ampak ga nimam samo zaradi tega ker se mi ne da s tem ukvarjati, na KMAG pa ga ne mislim voziti niti slučajno ker so šalobajzarji in zlatarji. Če že višji rang potem zagotovo Audi, BMW, Mercedes. Podatkov je ogromno, šraufa vsak ker je ipak večja masa tega na cestah. Prav tako je zanje neprimerljivo več neoriginalnih rezervnih delov, originalni so v osnovi cenejši, da o masi rabljenih delov za zgoraj našteto trojico ne govorim in lahko dostopni so.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.637
1.247
113
Volvo je tako-tako. Relativno lep, udobnejsi od denimo bavarije...ampak ni pa to to. Baje je zanesljivost zadnjih letnikov porazna. Pri nas ga itak nihce ne sraufa, pa se deli so astronomska cena. Mene moti tudi notranjost. Sedeži so pri vseh top in lepi, armatura pa je renojeva. Enaka kod v osnovnem kliju v vseh volverjih. Ne hvala. Tudi zvocno udobje ni na ravni svete trojice...vsi modeli so bolj ali manj drvrarnica. Kitajec pač!
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Nevem, nimam podatka saj pravim meni je S90 strašno všeč ampak ga nimam samo zaradi tega ker se mi ne da s tem ukvarjati, na KMAG pa ga ne mislim voziti niti slučajno ker so šalobajzarji in zlatarji. Če že višji rang potem zagotovo Audi, BMW, Mercedes. Podatkov je ogromno, šraufa vsak ker je ipak večja masa tega na cestah. Prav tako je zanje neprimerljivo več neoriginalnih rezervnih delov, originalni so v osnovi cenejši, da o masi rabljenih delov za zgoraj našteto trojico ne govorim in lahko dostopni so.
Ja se strinjam, tudi ML oz GLE ( zadnji) mi je vsec, ampak tale xc mi zmaga, pa se ze zadnje case spogledujem da bi sel na enga Suva , bmw pa nebi pac je ql pa vse ampak prej vulva oz benz
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
jaz še vedno razmisljam o V60 T6 ali T8 recharge. še vedno spremljamo, kdaj skočit. za kakega all terraina ne dam 40+ še.
Tudi jaz bom počasi menjal in si ogledujem T6 variante. T8 sem črtal, ker imajo že od začetka baje kar pogoste težave z elektrosklopi (IEM, ERAD), ki jih niti v novejših verzijah niso odpravili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

oby

Fizikalc
20. jul 2008
372
119
43
Ful enih bajetov, k ponavad :) jaz imam xc90 2020, prva generacija z b5 dizlom. od mehaničnih zadev samo redni servis. Pač kmag so posebneži, ampak za redne zadeve res ni treba bit dohtar.
Je pa tako, pri takih avtih kasko rabiš. kasko je pač drag, ker gre na ful ceno novega avta, samo tudi za popravljati se kar splača, ker recimo menjava vetrobrana je 1,5k; meni je počla luč in se je rosila, zamenjava je 1,8k po luči; pleh je drag, povsod je ful nekih dihtung, krom letvic ipd in so računi za popravilo ponavad na večih straneh, gume če nimaš nankang tut niso poceni...

Avto je meni še vedno topšit, ja nima mogoče vseh gadžetov k sveta trojica, ampak kar ima pa dela. Jaz bi obvezno iskal takega z zračnim vzmetenjem in BLIS (to včasih niso dodajal zraven), 360 kamero, pa recimo če že, da je inscription z boljšimi sedeži, vidiš po usnju, ker imaš opcija za bolj gladko usnje. Kljuko če rabiš lahko dodaš naknadno, meni je pa najbolj uporabno da lahko na prtljažniku zakleneš avto, ne vem s čim je povezan da imaš 2 gumba. Ne vem od kerga letnika naprej imajo notr sim kartico, in imaš pol Volvo app na telfonu. to je zakon, ker lohk preko telefona odklepaš/zaklepaš avto pa tudi štartaš motor za gretje/hlajenje... Ne rabiš webasta.

Problematični so bli D5 motorji, ker jim je prežgal neko cev pri turbotu, samo to so že vsi menjal do zdej. B5 je b.p., kolikor jaz gledam, samo kar dosti adbluja požre. Manjka pa mu 1000 ccm3, to pa res. konjev je sicer dost, samo nima pa takega navora ko 3.0 motor.

Edino kar mi gre RES na organ, je da se trese desni del armaturke nekje bolj glasni muziki... že parkrat sem gledu kje in kaj, pa mi ne rata odkrit.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Oby hvala.
Ja ao + kasko je pac jasna stvar tu ni debate in tud zracunat je 1+1, pa gume seveda tudi…tkak ni kaj razpredati :)
Je pa zanimivo da sveta 3ca je isti letniki z praviloma vsaj 40kkm ali vec tudi cena visja za 10-20k ( ali pa jih ni oz izbira boga)