Vojni dobičkarji

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Pardon my french, ampak ko jih jeb** v tem primeru. Tudi naša firma bo imela manjši EBITDA zaradi ogromnih stroškov energentov, pa država ne pokrila razlike.

Ti pojma nimaš kaj pišeš. Za razliko od tvojega operaterja so Petrolu fiksirali mpc, ki ni pokrivala nabavne cene. Od tukaj je bil zahtevek do drzave. Zdaj niti ne vem vec, 100 mio?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom

B81

22. jul 2007
34.508
8.957
113
Pozabil si na tiste, ki v tej vojni prodajajo ukradeno podarjeno opremo. Pred kratkim sem bral zapis zdravnice, ki je šla v okviru Zdravnikov brez meja pomagat v Ukrajino. Napisala ja, da so jim že na meji pokradli polovico opreme in zdravil, ki so jih pripeljali s sabo. Drugo polovico je pa ukradel direktor bolnice, kjer so se namestili in jo prodal na črnem trgu. Že po kakem mesecu se je razočarana vrnila.
Sedaj pa lahko samo ugibaš, kaj se dogaja z vojaško opremo, ki prihaja v enormnih količinah v Ukrajino.
kako pa je zdravnica vedela, da jo je prodal na črnem trgu? Kdo jo je pa kupil? Rusi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.499
2.041
113
ker imaš ponudnika, ki je zakupil plin, ko je bil drag

sam si kriv, kaj pa ne znaš dobro izbirat

Točno tako, kaj so pa delali zakupe ko je bil plin na vrhuncu.

Tisi ki so poleti podpisali zakupe, jih bo celo leto ¨kuzla¨lizala, potrošniki bodo pa jamrali, da se jim nič ne pozna na položnici tale pocenitev.

Screenshot 2023-01-14 at 10-02-21 EU Natural Gas - 2023 Data - 2010-2022 Historical - 2024 For...png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.782
-212
113
Točno tako, kaj so pa delali zakupe ko je bil plin na vrhuncu.

Tisi ki so poleti podpisali zakupe, jih bo celo leto ¨kuzla¨lizala, potrošniki bodo pa jamrali, da se jim nič ne pozna na položnici tale pocenitev.
Torej tiste polne zaloge, s katerimi se hvalimo, so bile kupljene po najdražjih cenah?
zdej, ko je poceni pa ne kupujemo, ker nimamo kam dat?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.590
257
113
Torej tiste polne zaloge, s katerimi se hvalimo, so bile kupljene po najdražjih cenah?
zdej, ko je poceni pa ne kupujemo, ker nimamo kam dat?

verjetno je res tako.

ceno doloca tudi povprasevanje, ne le trg. Poleti je bila panika, vsi so kupovali in polnili zaloge. zdej, a je bila panika umetno ustvarjena me prav zanima...

sedaj pa ni povprasevanja in je cena seveda padla. ampak a si predstavljas, da bi poleti dobavitelji rekli, da bojo pocakali na januar, ko bojo cene nizje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco
22. jul 2007
12.803
1.316
113
123
Banke, zavarovalnice, energetska podjetja jamrajo kako je hudo, imajo pa rekordne dobičke, kdo je tu nor :sprasujemse: