Vojni dobičkarji

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
V temi o vojni v Ukrajini se velikokrat omenijo vojni dobičkarji, od kitajcev ki kupujejo rusko zemljo in nafto pod 30$ za sod pa do preprodajalcev orožja, vključno z rusi, ki prodajajo rusko vojaško opremo na ebayu. A gremo malo debate o tistih, ki situacijo izkoriščajo za svoje velike koristi? Kdo največ pospravi vi žep zaradi vojne? Preprodajalci orožja? Preprodajalci energentov?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Oboji zadnji.
Pa srednje/dolgoročno bodo vsi proizvajalci orožja (no, ruski ne po tem fiasku, razen za kakšnega afriškega samodržca) čisti zmagovalci, ker bodo sedaj vse države šle v oboroževanje.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Rusi še v Afriki počasi ne bojo več dobrobodošli s svojimi fračami

Ravno par dni nazaj sem bral, da se jim misli odpovedat Angola, ki je tradicionalno en večjih kupcev od Rusov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V temi o vojni v Ukrajini se velikokrat omenijo vojni dobičkarji, od kitajcev ki kupujejo rusko zemljo in nafto pod 30$ za sod pa do preprodajalcev orožja, vključno z rusi, ki prodajajo rusko vojaško opremo na ebayu. A gremo malo debate o tistih, ki situacijo izkoriščajo za svoje velike koristi? Kdo največ pospravi vi žep zaradi vojne? Preprodajalci orožja? Preprodajalci energentov?
Pozabil si na tiste, ki v tej vojni prodajajo ukradeno podarjeno opremo. Pred kratkim sem bral zapis zdravnice, ki je šla v okviru Zdravnikov brez meja pomagat v Ukrajino. Napisala ja, da so jim že na meji pokradli polovico opreme in zdravil, ki so jih pripeljali s sabo. Drugo polovico je pa ukradel direktor bolnice, kjer so se namestili in jo prodal na črnem trgu. Že po kakem mesecu se je razočarana vrnila.
Sedaj pa lahko samo ugibaš, kaj se dogaja z vojaško opremo, ki prihaja v enormnih količinah v Ukrajino.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Energetika, nafta, orožje… občutek imam, da so tudi trgovci vojni dobičkarji.

Sicer pa imamo tudi pri nas očitno primer vojnega dobičkarstva iz GEN-i. Tole me res zanima kako se bo izšlo, ali bodo pokazali podatke ali ne.

 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.688
6.252
113
Jaz sem ze pisal o tem par mesecev nazaj…da so se takrat posamezni kosi orozja tudi po 3x vrnili in ponovno prodali nazaj tja…

mislim da iskra (ne vem katera inacica tocno) dela centrale oz dele za centrale ki se nato preko turcije v rusijo prodajo
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Energetika, nafta, orožje… občutek imam, da so tudi trgovci vojni dobičkarji.

Sicer pa imamo tudi pri nas očitno primer vojnega dobičkarstva iz GEN-i. Tole me res zanima kako se bo izšlo, ali bodo pokazali podatke ali ne.


Tudi petrol z veliko rastjo prometa letos bi lahko bil tu.
 
  • Haha
Reactions: Davidoff
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Jaz sem ze pisal o tem par mesecev nazaj…da so se takrat posamezni kosi orozja tudi po 3x vrnili in ponovno prodali nazaj tja…

mislim da iskra (ne vem katera inacica tocno) dela centrale oz dele za centrale ki se nato preko turcije v rusijo prodajo

ogromno artiklov, ki je na "črnem seznamu" potuje lepo preko Turčije v Rusiojo. Seveda je to znano, Turkov nihče ne upa "dirnit", korist pa nako ncu imajo vsi prodajalci, ki seveda zaradi tveganj nabijejo ceno, posredniki (npr. Turčija), ter končni kupec, ki je sicer dražje, prišel do nekega produkta.

drugače pa v vsaki vojni so vojni dobičkarji, verjemi, da se na črno tudi sklepajo posli med "posredniki" v UA in RU, saj tem dol visi za vojno, njim je važen smao denar. Tudi zahodni trgovci imajo radi denar, in jih boli k*** za sankcije, vojno, samo da se šteje $$$

pa daleč največ koristi od tega bodo seveda potegnile, že zaradi dviga obrambnih proračunov članice NATA, ki imajo močno orožarsko industrijo, predevsem tukaj zmagujej USA, ki še ima korist pri plinu, ki ga prodajajo po 4x ceni v EU.

najbolj pa je nahebala EU in njeni državljani, ki od vseh narodov najbolj v lastnih denarnicah občutijo vojno v UA
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
V tej krizi, ko se vsi tresemo, ker se je svinjina podražila za 40%, sem prepričan da ladjedelnicam cveti posel kot še nikoli. Pa privoščim kmetu da pride z trdim delom do svojega Beneteau-ja, ampak vem da je on sam v tej zgodbi isti revež kot vsi mi. Bolj me taki dobičkarji zanimajo. Bmk koliko kdo zasluži z granatami in metki.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Petrol je samo trgovec z energent. Glede na stanje, ki ga imajo, se čudim, da še niso napovedali optimizacije kadra.
img_9405.jpg


Jasno da je trgovec. Poceni kupi in drago prodaj. Delo vseh trgovcev. Tudi vojnih dobičkarjev.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.164
3.090
113
V tej krizi, ko se vsi tresemo, ker se je svinjina podražila za 40%, sem prepričan da ladjedelnicam cveti posel kot še nikoli. Pa privoščim kmetu da pride z trdim delom do svojega Beneteau-ja, ampak vem da je on sam v tej zgodbi isti revež kot vsi mi. Bolj me taki dobičkarji zanimajo. Bmk koliko kdo zasluži z granatami in metki.
Saj bi redil prašiče pa se bojim, da me bodo zašpecali.