Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Reuters news agency has quoted a senior adviser to Ukraine President Volodymyr Zelenskyy as claiming Russian is undertaking a massive redeployment of troops in the direction of Kherson, Melitopol and Zaporizhzia.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Svobodna Evropa:


A British journalist who has worked for Russian media has been officially sanctioned by the UK government.

Graham Phillips, 43, from Nottingham, has been criticised for pro-Putin coverage of the war in Ukraine.

He was accused of war crimes after videoing captured Briton Aiden Aslin, and describing him as a "mercenary" rather than a prisoner of war.



Njegov zadnji prispevek
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vojna v Ukrajini je grozota, ki se dogaja na enicstrani, ampak to, kar počneta EU in UK, pa je teptanje vseh vrednot, za katere s(m)o se borili in ki bi naj predstavljale "svetilnik demokracije" v svetu.

Imam tak bedast občutek, da bo Urška odšla v zgodovino kot "grobarka EU." Pa smo mislili, da je Junckers slab...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Vojna v Ukrajini je grozota, ki se dogaja na enicstrani, ampak to, kar počneta EU in UK, pa je teptanje vseh vrednot, za katere s(m)o se borili in ki bi naj predstavljale "svetilnik demokracije" v svetu.

Imam tak bedast občutek, da bo Urška odšla v zgodovino kot "grobarka EU." Pa smo mislili, da je Junckers slab...
Rusa je potrebno grobo prijet, ne morejo se tako resevati konflikti da se napade drugo drzavo. Potem bi lahko povsod divjale vojne…
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

resnica

Majstr
9. feb 2013
480
434
63
Vojna v Ukrajini je grozota, ki se dogaja na enicstrani, ampak to, kar počneta EU in UK, pa je teptanje vseh vrednot, za katere s(m)o se borili in ki bi naj predstavljale "svetilnik demokracije" v svetu.

Imam tak bedast občutek, da bo Urška odšla v zgodovino kot "grobarka EU." Pa smo mislili, da je Junckers slab...
Ne, to je sam tvoj bedast občutek. Eu bo dolgoročno prosperirala, za razliko od zazabačene Rf
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in darjan

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
Rusa je potrebno grobo prijet, ne morejo se tako resevati konflikti da se napade drugo drzavo. Potem bi lahko povsod divjale vojne…
Pa saj to ti probamo dopovedat že nekaj mesecev.
Pred tem napadom je bilo X let pogajanj, politike, dogovorov, podpisanih Y sporazumov, ...
Kar pa so ukrajinci ob podpisovanju z zahoda galdko ignororali.
Pa tisti glavni: rudi nočejo nobene dodatne NATO države na svoji meji. A je to težko razumeti? Pa ne s tisto "prostov oljo, da se pridružiš, komur hočeš".
Obstaja pač en pojem "geopolitika", ki ga ti zgleda ne razumeš.

Kot kaže, bo res prišlo do tega, da se bodo ZDA borile z Rusijo do zadnjega Ukrajinca. Vse za dobro prodajo orožha. Dodaten efekt oslabiti Rusijo in EU.

PS: A kdo ve, kje se nahaja tistih 35mio km2 zemlje, ki so jo Američani v Ukrajini kupili? Tam bo namreč meja preostanka Ukrajine.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Rusa je potrebno grobo prijet, ne morejo se tako resevati konflikti da se napade drugo drzavo. Potem bi lahko povsod divjale vojne…
Niso oni nikogar napadli... Sli so samo v specialno operacijo v za Ruski gnoj 100 x razvitejso prozahodno Ukrajino pokrasti hladilnike ,klime in wc skoljke ter pogledati kako izgledajo asfaltne ceste.
 
  • Wow
Reactions: darjan in bizi

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Video
Ko se cel stadion dere La, la, la, Vladimir Putin
tekma turški Fenerbahče - Ukr Dinamo Kiev
In to dretje je požgalo Ukrajince, da so na koncu zmagali, fail za Turke.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Aha, to je neko sveto pravilo, ki si se ga seveda spomnil ti :valjamse: . SFRJ je obstala do 27 aprila 1992. To je splošno znano zgodovinsko dejstvo. Ampak ti seveda veš nekaj več.
Poznam jaz take hepane iz praske, ko pride do ločitve in reče: žena se je ločila, jaz še ne...

In potem pokne ali zareže.

Če so klovni preimenovali nekaj v ZRJ je to samo formalnost, jaz ti pa pravim, kdaj je dejansko razpadla in prenehala obstojati.

Razumeš ti to al ne?

Na papirju si lahko zdrav, a ne ...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
THE UKRAINIAN ARMY ANNOUNCES RAISING OF THE RESERVE FORCES OF THE ARMY TO THE AGE OF 70

Ukr vojska polni profi enote, ki so jih Rusi 'demilitarizirali',(ponekod do 80%), s pripadniki teritorialne obrambe.

Kaj pravijo ZDA plačanci, ki so prišli nazaj


Ukr vojska


Nemčija
The Berlin Chamber of Commerce Jan Eder announced that it intends to close all swimming pools in the city to save gas.
 
Nazadnje urejeno:
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Mene res zanimajo izgube Ukrajincev.

Ker tu pa tam ko vidim kak posnetek ruske "propagande", to so jih morali grozljivo stolčt.

Nenazadnje mesta na vzhodu so padla in kmalu bo Seversk padel.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
tudi hrvaška je izstopila

Pučnik je sicer že ob plebiscitu povedal, da Juge ni več

JNA defacto ni obstajala več

napadli so nas četniki z mašinerijo bivše jna, pri cemer so hoteli uporabiti tudi nabornike, ki so ostali po kasarnah...

končalo se je klavrno
Torej če Lugansk in Donetsk izstopita, potem ukrajinske vojske ni več?. Tudi ukrajine ni več ?
Napadajo samo azovci z mašinerijo bivše ukrajinske vojske..... Je tako ali ni? in če ni, kaj je tam drugače?


Aja Lugansk in Donetsk sta že izstopila .....
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Če so klovni preimenovali nekaj v ZRJ je to samo formalnost, jaz ti pa pravim, kdaj je dejansko razpadla in prenehala obstojati.

Razumeš ti to al ne?

Na papirju si lahko zdrav, a ne ...
ZRJ je nastala 27 aprila 1992, do takrat je bila SFRJ.

Razumeš ti to al ne?

Na papirju ja, takšne stvari, kot so ureditve, ustave in imena držav, so na papirjih in ne v tvoji zblojeni glavi, v kateri si vse razlagaš po svoje.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.