Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.466
113
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in 8888
Narobe je to, da smo prijateljsko državo spremenili v sovražno, ji uvedli sankcije...
rusija je bla prijateljska? okej je bla, ampak zakaj potem ZDA ne priznavaš za prijateljsko čeprav smo prijatelji z njo prav tako dolgo kot smo bili z Rusijo, oz smo z njo še vedno prijatelji, z Rusijo pa žal ne? Zakaj torej USA ne priznavaš prijateljstva ampak jih dojemaš kot grožnjo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
ti daj raje 30%, jaz že zaradi neučinkovitih sankcij vse plačujem 15% in več dražje. Gorivo 30%+... ne rabim jaz nič donirat UA in njihovim oligarhom, ki bodo v tej vojni spet obogateli še bolj...
Ej a glede goriva si kaj pizdil pred 10 leti ko je bil 95=1,4€, D=1,3€.....kdor misli , da je za inflacijo kriva izjključno vojna(oz.sankcije) v UKR je naiven.

Si me pa z omembo neučinkovitih sankicij spomnil na debato pred kakim tednom ali dvema, ko so nekateri tu gor trdili, kako si lahko na račun višjega rublja Rusi sedaj več privoščijo, pa limam spodaj 1 zanimivo "reportažco"

 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in 8888

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
1 dober komentar na temo prodaje Cezarjev Rusom(debata včeraj)

"If the Russians had a Caesar, it would be paraded on the red square with that cumstain Kadyrov claiming he captured it him self in his Pradas."


....no, danes se menda že menijo o prodaji HIMARS-a za 900K+300K za strelivo
zaenkrat še čakajo na "potrditev teh dobrih novic"
Danes je 2 tedna od RUS objav na temo Ruskega "nakupa" Himarsov(Rybar je obljubil več novic v roku 2 tednov), ..... zgleda , da je prodaja padla v vodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Ej a glede goriva si kaj pizdil pred 10 leti ko je bil 95=1,4€, D=1,3€.....kdor misli , da je za inflacijo kriva izjključno vojna(oz.sankcije) v UKR je naiven.

Si me pa z omembo neučinkovitih sankicij spomnil na debato pred kakim tednom ali dvema, ko so nekateri tu gor trdili, kako si lahko na račun višjega rublja Rusi sedaj več privoščijo, pa limam spodaj 1 zanimivo "reportažco"

še bolj zanimiva reportažica bi bila, če bi enakonaredil še za Ukrajino inpa Slovenijo
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
ti daj raje 30%, jaz že zaradi neučinkovitih sankcij vse plačujem 15% in več dražje. Gorivo 30%+... ne rabim jaz nič donirat UA in njihovim oligarhom, ki bodo v tej vojni spet obogateli še bolj...
V bistvu bimorali imet na petrolu 2 ročke. Nasprotniki sankcij bi morali plačevat bencin po 1,3€, zagovorniki sankcij pa po 2,3 € pa obvezno bi morali še rečt Slava Ukrajini.
Pa se bo hitro videlo, kdo podpira sankcije in kdo ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
keri datum pa je danes po tvoje? ker je videt da si ti v nekih drugih časih ostal :D
Js sm že v današnjih časih, samo vi imate v novejših časih povsem druga merila. in vidim vzporednice
npr.

Odcepitev Slovenije --- Odcepitev Donbasa
JNA agresor v svoji državi da/ne - Ukrajinska vojska agresor v svoji državi da/ne
JNA ne obstaja več v trenutku osamosvojitve slovenije da/ne ---- Ukrajinska vojska ne obstaja v trenutku osamosvojitve donbasa da/ne.
Srbi so zlorabili in si prisvojili ex jna - Azovci so zlorabili in si prilastili ex ucro vojsko..
Slovenci, osamosvojiteli - Rusi v donbasu - separatisti v čem je razlika?
Slovenija ima pravico do odcepitve da/ne - Dombas ima pravico do odceitve da/ne
Slovenija srbski (jugoslovanski) teritorij - donbas ukrajinski teritorij
Srbija (jugoslavija) bi morala slovenijo zavzet nazaj, Ukrajina mora donbas zavzet nazaj, saj je ukrajinsko ozemlje..
Referendum v Sloveniji je demokratičen in pomemben, ter ga je treba spoštovati, da/ne - Referendum v Dobasu je demokratičen in pomemben, ter ga je treba spoštovati, da/ne

Slovenija se ni priključila nobeni državi - no tudi Donbas se ni - vsaj zaenkrat še ne. Rusi so tam na prošnjo in povabilo osamosvojiteljev/separatistov iz donbasa, da/ne Rusija priznava samostojnost držav donetsk inlugansk? da/ne
Ali se je slovenija po priključitvi EU še samostojna država? Je EU federacija,ko jo vodi Laynova? Lahko EU sloveniji nabije sankcije, če ne pleše tako ot EU zaukaže? da/ne

in lahko bi še naprej....
 
  • Všeč mi je
Reactions: roly

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Zanimivo, da so zadnji podatki za Ukrajino datirani na začetek junija (US in RU celo april), pred ofenzivo v Donbaškem kotlu, kjer je po podatkih skoraj vseh strani padlo tudi do 1000 ukrajinskih vojakov na dan. Tako da številke znajo biti res grozljive.
Ah te številke so vse prenapihnjene, v eno ali drugo stran. 1000 na dan na ukrajinski strani je prenapihnjeno, da bi se zasmilili zahodu in pošiljali vedno več orožja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
(samo)promocija?:
Ko je šel Janša v Kijev izrazit podporo Ukrajini, je bilo to nesmiselno in populistično dejanje, danes, ko je pa tam Fajonova z istim namenom pa je to očitno ok? :D
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.