Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Floki

Guru
6. sep 2007
9.929
3.044
113
Ne rabiš med vrsticami brati, zadnji moj stavek ti pove, kaj si mislim o takem načinu vladanja...
Kako pa komentiras en post pred mano, zapor za novinarko?
Svoboda govora na žalost ni povsod samoumevna. Na srečo pa ne bo sedela tako dolgo kot Asange v največji demokraciji na svetu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
Ne rabiš med vrsticami brati, zadnji moj stavek ti pove, kaj si mislim o takem načinu vladanja...
Kako pa komentiras en post pred mano, zapor za novinarko?
Če misliš zadnji stavek-"Tud meni velikokrat kaj ne odgovarja, pa zaradi tega ne serjem okoli"...težko razberem kaj si misiš, glede vladanja, definitivno pa nisi v taki situaciji, da bi zaradi karkoli podobnega lahko šel lahko kar direkt v arest,....tudi če bi sral okoli.

Glede drugega, pa si mislim, da Rus. oblasti pač drugega mnenja ne dovolijo oz. za javno nasprotovanje(pa sploj ni govora o kakšnem nasilnem uporu) greš v arest, in to je daleč od tega kar bi človek podpiral......razen seveda če si "ultra naš".
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.594
6.602
113

Odesa attack: 14 people dead​

There has been an update following a rocket strike in Odesa.
Fourteen people died and 30 were injured (including three children) after a nine-storey building was targeted in Bilhorod-Dnistrovskyi in Odesa region.
The update (and the photo below) comes from the Ukrainian State Emergency Service.
lcimg-fe2d6912-9a9d-444a-9e56-c59e0693af06.jpg

Meanwhile, three people were killed in a missile attack on a recreation centre in the Belgorod-Dniester district.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.404
113
Ni slabo? Je zelo slabo, moralo bi biti 0. Za Rusijo vemo, da gre v bistvu za diktaturo in temu primerno cenzuro določenih zadev ter vse kar zraven spada pri kršenju le-te, Nemčija pa je kao razvita demokratična država sredu EU kjer pričakuješ dejansko svobodo govora. Očitno se je s tem primerom pokazalo, da je vse to skupaj zgolj neka kulisa in da je propaganda le več vredna od dejstev. Overall smo vseeno definitivno na boljšem kot v Rusiji ampak več kot očitno pa se pri nas teorija zelo razlikuje od prakse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1, bizi in XXXL

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
764
113
Če misliš zadnji stavek-"Tud meni velikokrat kaj ne odgovarja, pa zaradi tega ne serjem okoli"...težko razberem kaj si misiš, glede vladanja, definitivno pa nisi v taki situaciji, da bi zaradi karkoli podobnega lahko šel lahko kar direkt v arest,....tudi če bi sral okoli.
V nobeni situaciji ne bi šel direkt v zapor. Ker česa takega ne bi počel. Sam to je tezko med vrsticami prebrati, ane...? Tako da me boli patak kdo vlada, Putin, Janša ali Golob. Če proti vetru ščiješ, si moker. Lahko to delaš z vetrom, ampak dokazano je, da se veter obrača... Se pravi, najboljše zame, da se umaknem iz vetra.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Overall smo vseeno definitivno na boljšem kot v Rusiji ampak več kot očitno pa se pri nas teorija zelo razlikuje od prakse.

Še... Kako dolgo? Pol leta nazaj se je EU penla, kako nimamo v Sloveniji neodvisnih medijev oz. so pod vplivom politike. Isto pri Mađarih. Najbolj glasni Nizozemci. Par dni zatem ravno na Nizozemskem "utišajo" enega novinarja "za vedno." Neodvisni novinarji ne smejo poročati "o drugi strani resnice" iz Ukrajine, drugače jim grozi zapor. V uber demokratični Nemčiji. EU mediji morajo pisati tako, kot jim naroča Kuleba... Toliko imamo povedati čez demokracijo oz. manjko nje v Rusiji, a postajamo takšni kot oni.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
Tudi Nemci nimajo najraje da govoriš vse kar vidiš sploh če ni v interesu zahoda.


Dodatno branje :
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.950
760
113
Ni slabo? Je zelo slabo, moralo bi biti 0. Za Rusijo vemo, da gre v bistvu za diktaturo in temu primerno cenzuro določenih zadev ter vse kar zraven spada pri kršenju le-te, Nemčija pa je kao razvita demokratična država sredu EU kjer pričakuješ dejansko svobodo govora. Očitno se je s tem primerom pokazalo, da je vse to skupaj zgolj neka kulisa in da je propaganda le več vredna od dejstev. Overall smo vseeno definitivno na boljšem kot v Rusiji ampak več kot očitno pa se pri nas teorija zelo razlikuje od prakse.
Seveda bi moralo bit 0. "sarkazem"

Rusija diktatura ?, če poslušaš naše rusofile je tam samo resnica, med in mleko ;)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Potemtakem še naj zaprejo vse MSM novinarje, ki so pisali o mrtvih vojakih iz Kačjega otoka, Duhu iz Kijeva itd. Vsaka medalja ima dve plati in če se gremo nek svetilnik demokracije, je dobro spoštovati obe strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Ytbnd

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
Potemtakem še naj zaprejo vse MSM novinarje, ki so pisali o mrtvih vojakih iz Kačjega otoka, Duhu iz Kijeva itd. Vsaka medalja ima dve plati in če se gremo nek svetilnik demokracije, je dobro spoštovati obe strani.

"Novinarstvo" danes postaja vse bolj "kr neki", en kup copy-paste brez preverjanja dejstev, članki napisani za rit obrisat, obupna slovnica(kar se od novinarja mora pričakovat)....samo da se producira čim več "novic".
Seveda je tu še uredniška politika, ki je velikokrat pogojena s politčno pripadnostjo. Nekaterim sicer to paše , da berejo samo "novice", ki so jim bolj ali manj všeč, za novinarstvo pa je to slabo.

Morali bi višje postavit standarde glede tega, vključno z odgovornostjo novinarjev in urednikov.
Je pa jasno, da svoboda govora ne pomeni , da lahko pišeš karkoli., sploh če to razglašaš kot čisto in edino resnico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: D_K, sad in XXXL

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
764
113
"Novinarstvo" danes postaja vse bolj "kr neki", en kup copy-paste brez preverjanja dejstev, članki napisani za rit obrisat, obupna slovnica(kar se od novinarja mora pričakovat)....samo da se producira čim več "novic".
Seveda je tu še uredniška politika, ki je velikokrat pogojena s politčno pripadnostjo. Nekaterim sicer to paše , da berejo samo "novice", ki so jim bolj ali manj všeč, za novinarstvo pa je to slabo.

Morali bi višje postavit standarde glede tega, vključno z odgovornostjo novinarjev in urednikov.
Je pa jasno, da svoboda govora ne pomeni , da lahko pišeš karkoli., sploh če to razglašaš kot čisto in edino resnico.
Pošteno.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.929
3.044
113
Če bom našel bom še eno francosko prilepil. Imela je veliko prispevkov tudi o zločinih Ukrainske vojske pa so vse cenzuriral. En mesec nazaj pa je vse potihnilo sploh ni več prispevkov.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.