Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
Spomladanska raziskava Eurobarometra kaže, da je ruska vojna proti Ukrajini okrepila podporo javnosti EU. Gospodarske sankcije EU proti Rusiji podpira 80 odstotkov vprašanih, 59 odstotkov vprašanih meni, da mora biti obramba svobode in demokracije prednostna naloga. Zaradi vojne v Ukrajini 61 odstotkov Evropejcev ni prepričanih, da bo njihovo življenje ostalo nespremenjeno. Rusijo pozitivno ocenjuje le 10 odstotkov vprašanih, so poglavitne ugotovitve tokratne raziskave. Da je članstvo države v EU dobra stvar, ocenjuje 67 odstotkov anketirank in anketirancev iz Slovenije.

Očitno je na alterju vec posebnezev?
Top. 10% Slovencev torej podpira psihopata na smrtni postelji, ki v 21em stoletju vsem javno na očeh, pobija ljudi, ki se ne pustijo denacificirat. 10% ljudi, ki jih vidiš, ko se ozreš ven na trg, ploska temu.
Meni je to enostavno grozljivo.
Sicer pa temu potrjuje tudi ta forum.
Žalostno.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
V Sloveniji imamo preveč demokracije. Prvi dokaz je, da so vsi protikoronski ukrepi padli najkasneje na ustavnem sodišču, medtem, ko je demokratična in razvita Evropa trpela s sklonjenimi glavami. Drugi dokaz so pa rusofili, ki so lahko glasni kolikor želijo.

Preveč demokracije in svobode definitivno škodi.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Top. 10% Slovencev torej podpira psihopata na smrtni postelji, ki v 21em stoletju vsem javno na očeh, pobija ljudi, ki se ne pustijo denacificirat. 10% ljudi, ki jih vidiš, ko se ozreš ven na trg, ploska temu.
Meni je to enostavno grozljivo.
Sicer pa temu potrjuje tudi ta forum.
Žalostno.

Jaz na forumu nisem opazil še niti enega, ki bi podpiral Putina ali rusko invazijo. Ali mi jih lahko pokažeš? Pa morda še zraven citat, kjer podpirajo Putina ali invazijo.
Hvala
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
mirsi je pravi zaljubljenec v Putlerja in vse rusko.
Niti najmanj
Js sm na strani ukrajinskega naroda in se zavzemam za mir.
Žal pa ukrajinski narod trpi in umira zaradi nespametnih odločitev "svojega" vodstva. "Svojega" v narekovajih - ker Zelenski in njegova klika ni na njihovi strani, ampak se zavzema za interese ZDA.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
V Sloveniji imamo preveč demokracije. Prvi dokaz je, da so vsi protikoronski ukrepi padli najkasneje na ustavnem sodišču, medtem, ko je demokratična in razvita Evropa trpela s sklonjenimi glavami. Drugi dokaz so pa rusofili, ki so lahko glasni kolikor želijo.

Preveč demokracije in svobode definitivno škodi.
Če bi imeli demokracijo, bi protiustavni koronski ukrepi padli na ustavnem sodišču najkasneje naslednji dan, oz.v bistvu sploh nebi smeli bit sprejeti, ne pa da padejo šele potem, ko so je razlog, zaradi katerega so bili kao sprejeti prenehal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Ytbnd

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Niti najmanj
Js sm na strani ukrajinskega naroda in se zavzemam za mir.
Žal pa ukrajinski narod trpi in umira zaradi nespametnih odločitev "svojega" vodstva. "Svojega" v narekovajih - ker Zelenski in njegova klika ni na njihovi strani, ampak se zavzema za interese ZDA.

dobr. pa dej pejt te tvoje težavami z ZDA v kakšno drugo temo stresat, ker tukaj v vsakem 3. postu omenjaš ZDA.

Dej se skoncentriraj na ukrajino in njene prebivalce, ki so se sami odločili za Zelenskega in odmisli ZDA.

Sicer, če prav vidim, "Zelenski ni na strani ljudstva"... torej deluje kontra, kot želi ljudstvo -> torej trdiš, da ljudstvo želi predajo in ruse nad glavo?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Če bi imeli demokracijo, bi protiustavni koronski ukrepi padli na ustavnem sodišču najkasneje naslednji dan, oz.v bistvu sploh nebi smeli bit sprejeti, ne pa da padejo šele potem, ko so je razlog, zaradi katerega so bili kao sprejeti prenehal.

Imaš prav, nimamo demokracije ampak v bistvu anarhijo.

V demokraciji se svoboda posameznika neha tam, kjer se začnejo pravice nekoga drugega. V Sloveniji pa so, za razliko od bolj razvitih zahodnih držav, pravice posameznika dejansko nedotakljive. Tudi, če se to izkaže z zamikom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Sicer, če prav vidim, "Zelenski ni na strani ljudstva"... torej deluje kontra, kot želi ljudstvo -> torej trdiš, da ljudstvo želi predajo in ruse nad glavo?
Ne, ljudstvo si ni želelo Zelenskega in njegovega priključevanja NATU. Ampak so pač padli na dober marketing na volitvah.
In ja, ZDA so zamešale ves drek. Pod kribnko izvažanja demokracije. Kot že mnogokrat videno.
V resnici pa samo rinejo naprej svoje multinacionalke, da dobijo resurse, al pa vojno, da prodajajo orožje.
A veš, koliko je za američane vredno eno ukrajinsko življenje? Natančno toliko, kot ima kupne moči. Kar je pa bore malo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.798
113
kod Džej-Zija
Ne, ljudstvo si ni želelo Zelenskega in njegovega priključevanja NATU. Ampak so pač padli na dober marketing na volitvah.
In ja, ZDA so zamešale ves drek. Pod kribnko izvažanja demokracije. Kot že mnogokrat videno.
V resnici pa samo rinejo naprej svoje multinacionalke, da dobijo resurse, al pa vojno, da prodajajo orožje.
A veš, koliko je za američane vredno eno ukrajinsko življenje? Natančno toliko, kot ima kupne moči. Kar je pa bore malo.
*khm*bullshit*khm*

A pri nas niso volivci padli na marketing Svobo.de? Ali pa brexit. Gre za to, kaj so izbrali, ne kaj so mislili, da izbirajo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
Imaš prav, nimamo demokracije ampak v bistvu anarhijo.

V demokraciji se svoboda posameznika neha tam, kjer se začnejo pravice nekoga drugega. V Sloveniji pa so, za razliko od bolj razvitih zahodnih držav, pravice posameznika dejansko nedotakljive. Tudi, če se to izkaže z zamikom.
Daj tole malce bolj pojasni, recimo na primeru policijske ure.
Katera pravica drugega bi bila kršena, če bi jaz med policijsko uro ponoči šel ven malce na sprehod ??????
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
Mene zanima zakaj se tukaj pogovarjamo o željah Ukrajincev? V temi, kjer je psihopat Putin Veliki napadel Ukrajino, zato da bi spet naredil Veliko Rusijo.
In v temi, kjer je ZDA sodelovala pri prevratu l. 2014 samo zato, da bi se polastili ukrajinskih naravnih bogastev in še bolj stisnila v kot rusijo, da bi jo uničili. In podžiga vojno.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.