Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.143
3.078
113
No ja, so imeli par referendumov, vsi v prid Rusiji, ampak kaj, ki referendumov v Kijevu ne priznajo, tako da ni res, da so čakali do letos.

Tista izjava, naj prodajo vse in se preselijo v Rusijo, je pa povsem na istem nivoju izjave nekoga iz srbskega vodstva pred našo osamosvojitveno vojno, da naj se slovenci izselijo v Graz ali Filadelfijo, če jim v Jugi kaj ne paše. Če si dovolj star se spomniš, kakšno zgražanje je povzročila, če ne pa ne.
Kakšen je tudi v Graz ali Filadeljfijo šel. Več jih je pa proti jugu šlo in se jih kasneje vrnilo.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.665
820
113
Da gremo ven iz igrice, kako bi pa ti sedaj ravnal v primeru severodonetsk, če bi bil ukrajinski general?
1, da zapustijo položaje in spizdijo iz severodonetska, dokler se še da, in dokler še niso povsem obkoljeni, mesto ostane nerazrušeno, nič žrtev, mesto zavzamejo Rusi
2, počakajo še malo, da jih rusi obkolijo, potem se predajo, mesto ostane nerazrušeno, nič žrtev, mesto zavzamejo Rusi.
3, se borijo dokler se morejo, mesto se razruši, žrtev veliko, potem dr predajo, mesto zavzamejo Rusi
4. se borijo, mesto se razruši, žrtev veliko, možnosti da obranijo mesto so minimalne. ampak so vsaj poizkusili

No kako bi ti ravnal, kot ljubitelj ukrajinskega naroda?
No, verjetno tudi ti nisi vojaški strateg oz. Si toliko kot smo vsi ostali , bolj kot ne "kavč strategi".
Zaradi tega tvoje predpostavke oz. Možnosti izbire verjetno niso edine možne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Možnosti za umret je nebroj...malo več zgodbe :)

 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-183
113
Mauripolj, Severnodonetsk,.....

To so podobne usode kot Vukovar.....nekje spušiš da si drugje kupiš čas.....druge opcije tudi nimajo....če ga predajo brez boja bo defacto ruski....

Se upiraš in ko si dovolj močen (ko ti zahod končno dobavi vse kar ti je obljubil) počistiš nazaj (zahod se pa malo stran obrne in je)

Da sem tam domačin vrjami da rusa ne bi več gledal for life!
Kaj zdej ovinkariš i se izmikaš odgovoru? Za katero od 4. opcij bi se torej odločil?

Če si tam domačin, si z 80% verjetnostjo rus, ki ti je oblast iz Kijeva odrekala manjšinske pravice, pravico do ruskega jezika, so te azovci 8 let obstreljevali (15.000 mrtvih), in ni upoštevala sporazuma iz Minska, ki ti daje neko stopnjo avtonomnosti in pravice, ki bi jih kot manjšina moral imet.

In če Rusi sedaj zasedejo Donetsk, kaj bi bilo zate (recimo da si rus) slabše, kot pod Zelenskim?

Sem še pred vojno gledal nek dokumentarec iz Krima, so nekoga vprašali, ali je sedaj kaj boljše pod rusi. Je rekel, da je oboje sranje, ampak da sedaj vsaj dobi redno penzijo, in si z njo lahko več privošči, prej je pa penzija prišla ali pa tudi ne.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Nič se ti ne odmikam....preskočil sem tvoja vsiljena vprašanje in ti odgovoril kako jaz vidim to situacijo....

Prideš s trebuhom za kruhom v tujo državo potem bi pa kar vsiljeval svoj jezik in kulturo....denarno valuto...drugače pa grožnje z vojno če ni po tvoje? LoL

Se bova , še 5x zavrtela v spirali? Ker jaz sem pa videl Rusa v Ukrajinski uniformi) (z velikim R) ki je rekel....tukaj sem pognal korenine....dobil šiht in otroci mi hodijo v šolo in odraščajo...tukaj sem si najdel prijatelje/sosede....govorim rusko/z ruskim naglasom ampak vseeno branim Ukrajino...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-183
113
No, verjetno tudi ti nisi vojaški strateg oz. Si toliko kot smo vsi ostali , bolj kot ne "kavč strategi".
Zaradi tega tvoje predpostavke oz. Možnosti izbire verjetno niso edine možne.
Ja mi smo kavč strategi, ki gledamo z distance, v ukrajini so pa šolani generali, žal pa tudi indoktrinirani, navijaško zaslepljeni... ter nenazadnje pod komando zda, ki se jim hebe za ljudi v ukrajini.

No v Mariupolu so tudi imeli ukrajinci na izbiro:
1, da se takoj predajo, mesto ostane nerazrušeno, prebivalci živi, .....mesto osvojijo Rusi
2, da se branijo, (tako kot jim je naročil zelenski- njemu pa najbrž še kdo višje v zda), mesto se v spopadih zazruši, in smrtnih žrtev veliko, potem šele se predajo, pač toliko, kot jih je ostalo živih, (s kakim vojnim zločinom več na duši), .....mesto osvojijo Rusi.

odločili so se za drugo možnost.
So se ukrajinski generali bolje odločili, kot bi se js s kavča, ki bi se odločil za prvo možnost??? Kaj misliš?

Js bi rekel bolje kakor za koga, odvisno za koga navijaš. Ukrajinci so tu najslabšo potegnili, američani pa najboljšo v danih okoliščinah.
Severodonetsk je podobna zgodba, le da izid še ni znan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-183
113
Prideš s trebuhom za kruhom v tujo državo potem bi pa kar vsiljeval svoj jezik in kulturo....
Vidiš, tu je tvoj fail.
Rusi so v vzhodni/južni ukrajini niso priseljenci ampak so staroselci. Tam so živeli, ko še Ukrajine ni bilo, v carski rusiji in še prej.

V ukrajini je situacija povsem drugačna, kot z albanci v makedoniji.

Vem da te citiranje podatkov iz wikipedije bolijo tako zelo, da si me ob navajanju teh podatkov, vedno blokiraš, zato si tokrat sam preberi, da je bilo rusov na krimu skozi vso zgodovino vsaj 3x več kot ukrajincev. Krim so si od otomanskega cesarstva izborili Rusi, večinsko prebivalstvo pa so bili Tatari.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Ne, lahko je tudi slabše.
To si pa izredno inteligentno odgovoril... Vprašal sem te: Tebi gre vedno tako dobro, da ne more biti bolje? Odgovor bi bil: da, bolje ne more biti, lahko je edino slabše...... Če pa odgovoriš z NE, pa pomeni, da ti gre lahko bolje...
Jao, ne vem, al ste nekateri res zabiti al pa so samo prsti hitrejši od možganov...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.665
820
113
Ja mi smo kavč strategi, ki gledamo z distance, v ukrajini so pa šolani generali, žal pa tudi indoktrinirani, navijaško zaslepljeni... ter nenazadnje pod komando zda, ki se jim hebe za ljudi v ukrajini.

No v Mariupolu so tudi imeli ukrajinci na izbiro:
1, da se takoj predajo, mesto ostane nerazrušeno, prebivalci živi, .....mesto osvojijo Rusi
2, da se branijo, (tako kot jim je naročil zelenski- njemu pa najbrž še kdo višje v zda), mesto se v spopadih zazruši, in smrtnih žrtev veliko, potem šele se predajo, pač toliko, kot jih je ostalo živih, (s kakim vojnim zločinom več na duši), .....mesto osvojijo Rusi.

odločili so se za drugo možnost.
So se ukrajinski generali bolje odločili, kot bi se js s kavča, ki bi se odločil za prvo možnost??? Kaj misliš?

Js bi rekel bolje kakor za koga, odvisno za koga navijaš. Ukrajinci so tu najslabšo potegnili, američani pa najboljšo v danih okoliščinah.
Severodonetsk je podobna zgodba, le da izid še ni znan.

Videno ničkolikokrat, tudi šolani vojaški strategi in generali sprejemajo napačne odločitve.
Mauropol ....pravih številk žrtev, uničene tehnike,...itd. (še) ni , kdorkoli bo že sedaj vladal tam je/bo dobil ruševine.
Zmaga ? Z Ruskega stališča vojaška zmaga vsekakor, ampak za kakšno ceno. Se je izplačalo? Dokler ne vidiš vseh številk obeh strani težko karkoli rečeš, mislim pa da številk Ruske strani ne bomo videli nikoli .

Za vsako mesto , ki so ga Rusi oblegali bi lahko imel podobne/iste predpostavke (npr.Kiev, Harkov), obe mesti sta bili cca 3/4 obkoljeni...Čečeni se hvalili , kako bodo naredili red v KIjevu ,.......in katera izmed naštetih 4 možnosti se je zgodila.....nobena.
Aja , Ruski viri pravijo, da je bila finta , da so vezali Ukrajinske sile tam, čudno je le, da v tistem trenutku kakšnega velikega napredka v tudi Dombasu, ki je kao prioriteta ni bilo.

O lisici in grozdju::
Bila je pozna jesen in lisici so se cedile sline ob pogledu na veje, ki so se šibile pod težkimi grozdi. Toda njeno veselje ni dolgo trajalo, kajti grozdi so bili previsoko in lisica jih ni dosegla. Nekajkrat se je vzpela na zadnje noge, toda naposled je morala priznati poraz. Odpravila se je iz vinograda in si govorila: »Naj grozdje obere, kdor ga hoče. Zame je preveč zeleno in kislo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.489
9.188
113
Koliko bo mrtvih in koliko bo razrušeno, bo odvisno od ukrajinskih borcev, koliko časa se bodo obstreljevali, situacija je podobna kot v Mariupolu.
To lahko samo umsko bolan človek zapiše. To je isto kot, da nekdo posiljuje žensko, mirsi pa ji lepo mirno zre v oči in ji pove, da koliko časa bo trajalo, je vse odvisno od nje. Če se preda, bo prec fertik, če ne, bo pa malo kasneje, pa še par modric bo dobila zraven.
Rusofili ste res bolani do konca in bljuvate samo sprevrženo logiko.
 
Nazadnje urejeno:
15. jan 2019
3.459
1.085
113
To lahko samo umsko bolan človek zapiše. To je isto kot, da nekdo posiljuje žensko, mirsi pa ji lepo mirno zre v oči in ji pove, da koliko časa bo trajalo, je vse odvisno od nje. Če se preda, bo prec fertik, če ne, bo pa malo kasneje, pa še par modric bo dobila zraven.
Rusofili ste res bolani do konca in bljuvate samo sprevrženo logiko.
Ukrajinska vojska se mora umakniti in bo hitro konec nasilju v Donbasu. Od 2014 dnevno napadajo
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.509
261
113
Ja mi smo kavč strategi, ki gledamo z distance, v ukrajini so pa šolani generali, žal pa tudi indoktrinirani, navijaško zaslepljeni... ter nenazadnje pod komando zda, ki se jim hebe za ljudi v ukrajini.

No v Mariupolu so tudi imeli ukrajinci na izbiro:
1, da se takoj predajo, mesto ostane nerazrušeno, prebivalci živi, .....mesto osvojijo Rusi
2, da se branijo, (tako kot jim je naročil zelenski- njemu pa najbrž še kdo višje v zda), mesto se v spopadih zazruši, in smrtnih žrtev veliko, potem šele se predajo, pač toliko, kot jih je ostalo živih, (s kakim vojnim zločinom več na duši), .....mesto osvojijo Rusi.

odločili so se za drugo možnost.
So se ukrajinski generali bolje odločili, kot bi se js s kavča, ki bi se odločil za prvo možnost??? Kaj misliš?

Js bi rekel bolje kakor za koga, odvisno za koga navijaš. Ukrajinci so tu najslabšo potegnili, američani pa najboljšo v danih okoliščinah.
Severodonetsk je podobna zgodba, le da izid še ni znan.

 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Vidiš, tu je tvoj fail.
Rusi so v vzhodni/južni ukrajini niso priseljenci ampak so staroselci. Tam so živeli, ko še Ukrajine ni bilo, v carski rusiji in še prej.
Tvoj fail je.......da ti bo lažje (bolj domaĆe izhodišče)......

Srbi pri nas so staroselci samo v Beli Krajini. Tam so živeli že od pamtiveka. Pa poglej naprimer kake zganjajo po Sloveniji.....kot da je vse njihovo in da smo jim staroselci nekaj dolžni......

Društva, organizacije....ono ovo. Vse da bi se nam uvalili na sceno.
Ne gre to po vaše!!!

Če ne boste razumeli...zna v končni fazi tud bolet! Žal.....
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.