Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113

:bonk:
162b28fc0f85283e74519b01b4d0f0429ed76cd2.gifv
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Floki

Guru
6. sep 2007
9.917
3.032
113
Poglej priponko 53340
Ne vem, če obstaja večje dno od tega našega domobranca.

:valjamse:, sam tisto ozadnje pri Janezu je iz 4 kleti Cankarjevega doma ne pa bojišča.

"Naša mlada oblast je tedaj ugotovila, da je Cankarjev dom najprimernejši objekt, iz katerega bi lahko vodili vojno oziroma proces osamosvajanja. Celotni generalni štab, vključno z obema glavnima protagonistoma vojaškega odpora, Janšo in Bavčarjem, se je naselil sem. Janša in Bavčar sta živela v dirigentskih garderobah, malo naprej pa je bil generalštab s Slaparjem."

Toliko o naših slavnih borcih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Robert
I

Izbrisan uporabnik 474

Russian occupation troops attacked unarmed civilians blocking entrance to Enerhodar with grenade launchers and machine guns. Multiple casualties


To ni G od granate. Solzivec verjetno in opozorilni streli, naj spokajo dol s ceste, preden bod res kaj spokalo.

Je pa dobrih komentarjev pod videom:

"You can never be sure they are unarmed civilians. Once you start blocking an invading army you stop being an "unarmed civilian" and start being "an enemy".
Brave, yes. Will you get shot? Most likely.
Being a civilian doesn't automatically grant you immunity, especially not from bullets."

"dont stand in front of enemy tanks in the middle of a war...
thats what happens...
u wanna live? go home.
u dont? stand in front of a tank."

"Thousands of videos where civilians are taught how to make and throw molotovs.
Videos of babushkas and children making molotovs.
Thousands of AKs given to civilians in multiple cities.
"Everyone will fight, give them hell!" videos.
Multiple cases of attacks from "civilians" with molotovs, AKs and even rocket launchers.

I wonder what kind of result was expected from this all?"
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Ytbnd

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.612
8.939
113
No tud Zelensky nima glih puške v rok, al kako si ti to predstavlaš. Je že prav, sa se politično vodstvo ne nastavla metkom.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V originalu ali google translate?

Google Translate. Mi je ruščina že toliko spolzela iz glave, da bi se samo mučil... Kljub vsemu so odgovori smiselni in povezani, dvomim da se je kaj kapitalnega izgubilo v prevodu. Navsezadnje je rdeča nit skozi cel intervju in se sklada z trenutno rusko doktrino...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
To ni G od granate. Solzivec verjetno in opozorilni streli, naj spokajo dol s ceste, preden bod res kaj spokalo.
Glede granate se strinjam, da ni bil ravno velik bum ampak kar se pa opozorilnih strelov tiče mi pa ne delujejo kaj preveč opozorilni, se takoj na začetku vidi kako enega pokosi in dol pade. No, sem pogledal še enkrat in tisti, ki pade dol, pade očitno zaradi nečesa kar razf00ka (granata oz. pač nekaj eksplozivnega) malo stran od njega in ne zaradi metkov.

Je pa dobrih komentarjev pod videom:

"You can never be sure they are unarmed civilians. Once you start blocking an invading army you stop being an "unarmed civilian" and start being "an enemy".
Brave, yes. Will you get shot? Most likely.
Being a civilian doesn't automatically grant you immunity, especially not from bullets."

"dont stand in front of enemy tanks in the middle of a war...
thats what happens...
u wanna live? go home.
u dont? stand in front of a tank."

"Thousands of videos where civilians are taught how to make and throw molotovs.
Videos of babushkas and children making molotovs.
Thousands of AKs given to civilians in multiple cities.
"Everyone will fight, give them hell!" videos.
Multiple cases of attacks from "civilians" with molotovs, AKs and even rocket launchers.

I wonder what kind of result was expected from this all?"
Jp, kar realno napisano. Jebena situacija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja, samo zdaj je vprašanje kaj bo odgovoril Zahod, ki pa vemo kdo je. Ne glede da je Ruska invazija oz napad neopravičljiva, je dejstvo, da Zahod ni niti približno nedolžen pri vsem skupaj. Ampak če mene vprašate bo Zahod zdaj poskušal ponižati Rusijo do konca.
Mogoče bo Biden zahteval, da ne smejo več bogatiti urana. :fredi:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Glede granate se strinjam, kar se pa opozorilnih strelov tiče mi pa ne delujejo kaj preveč opozorilni, se takoj na začetku vidi kako enega pokosi in dol pade. No, sem pogledal še enkrat in tisti, ki pade dol, pade očitno zaradi nečesa kar razf00ka malo stran od njega in ne zaradi metkov.

Čist na začetku, ko izstrelek pade na tla, lahko vidiš kako enega pokosi, snemalec pa pravi, da mu je odtrgalo nogo. Potem stečejo k njemu in mu skušajo pomagat, potem pa odjeknejo streli. Tam pa ne vidim, da bi (še) kdo padel. Lahko da sem spregledal.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Čist na začetku, ko izstrelek pade na tla, lahko vidiš kako enega pokosi, snemalec pa pravi, da mu je odtrgalo nogo. Potem stečejo k njemu in mu skušajo pomagat, potem pa odjeknejo streli. Tam pa ne vidim, da bi (še) kdo padel. Lahko da sem spregledal.
Jp, sem pogledal še 1x ter dopolnil post, streli so bili očitno res opozorilni. Lahko pa tudi, da so šli v koga izven kadra.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
pa še enga o vojni da nam preveč naše politke not mešal :)

rusi so sicer imeli plan hitre zmage. vsaj vse kaže na to da je bil to plan A a kljub vsemu jim gre na terenu kljub vsem izgubam kar dobro(vsaj takšno mnenje sem imel pred 2 dnevoma pa nisem mel časa pisat). prej ali slej bodo ozemlje dobili, ukrajincev pa kot kaže nikoli.
je pa noro kako dobro vodi internetno propagando ukrajina/zahod. no sedaj pa so odstranili oz hočejo odstranit še konkurenco. pa nisem noben rusofil, sem vesel da jih dobivajo po pički. se mi pa zdi da je zahod zavohal kri rusov po tistem prvem slabem napadu in so zato planili s takimi hudimi sankcijami vsi po vrsti.

pa še en link kjer model šteje izgube tankov in ostalega za obe strani. šteje le če dobi slikovn dokaz.

cifre so kar takšne kot bi jih pričakoval sploh ob slabi organizaciji štartnega napada in ker so poslali noter kanonfuter+starejšo tehnologijo. pa bi rekel da za ruse ima najbrž 80%+, za ukrajince pa manj ker rusi ne objavljajo veliko, ukrajinci pa tudi ne da ne zbijajo morale.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Bi znalo bit kaj takega. Plan A je invazija iz treh smeri, prestrašiti Ukrajino in upati, da vlada pade. Best case scenario. Pošlješ zastarelo šaro in novince, ki morda res mislijo, da se na vajah. Iz človeškega vidika svinjsko, iz strateškega pa pametno. V primeru odpora imaš precej železja na večih frontah in nasprotnik je izgublja dragocene protitankovske izstrelke na ničvrednem železju. Prav tako je Rusija poslal le kakšnih 50 - 60% vseh razpoložljivih sil, tako da je imela še "zalogo" za plan B, v kolikor plan A ne uspe. Plan B - vzpostavitev koridorja od Krima do Donetska in Luganska ter združitev, hkrati narediti koridor do Kijeva iz severa skupaj z vzpostavitvijo zračne prevlade in močne protizračne zaščite (S-400) ter pred Kijevim narediti dve fronti (severno in zahodno) ter počakati na preboj enot iz vzhoda, ki prav tako ustvarja koridor iz smeri Kurska ter morda razdelitev na vzhodno in južno fronto.

Napredovanje iz juga proti severozahodu mi pa je neznanka. Ali imetih odprtih več front, da je nasprotnik razdrobljen, ali pa je zadaj kakšna druga agenda...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
:valjamse:, sam tisto ozadnje pri Janezu je iz 4 kleti Cankarjevega doma ne pa bojišča.

"Naša mlada oblast je tedaj ugotovila, da je Cankarjev dom najprimernejši objekt, iz katerega bi lahko vodili vojno oziroma proces osamosvajanja. Celotni generalni štab, vključno z obema glavnima protagonistoma vojaškega odpora, Janšo in Bavčarjem, se je naselil sem. Janša in Bavčar sta živela v dirigentskih garderobah, malo naprej pa je bil generalštab s Slaparjem."

Toliko o naših slavnih borcih.
Edini, ki je upal spati doma, je bil Kacin.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Bi znalo bit kaj takega. Plan A je invazija iz treh smeri, prestrašiti Ukrajino in upati, da vlada pade. Best case scenario. Pošlješ zastarelo šaro in novince, ki morda res mislijo, da se na vajah. Iz človeškega vidika svinjsko, iz strateškega pa pametno. V primeru odpora imaš precej železja na večih frontah in nasprotnik je izgublja dragocene protitankovske izstrelke na ničvrednem železju. Prav tako je Rusija poslal le kakšnih 50 - 60% vseh razpoložljivih sil, tako da je imela še "zalogo" za plan B, v kolikor plan A ne uspe. Plan B - vzpostavitev koridorja od Krima do Donetska in Luganska ter združitev, hkrati narediti koridor do Kijeva iz severa skupaj z vzpostavitvijo zračne prevlade in močne protizračne zaščite (S-400) ter pred Kijevim narediti dve fronti (severno in zahodno) ter počakati na preboj enot iz vzhoda, ki prav tako ustvarja koridor iz smeri Kurska ter morda razdelitev na vzhodno in južno fronto.

Napredovanje iz juga proti severozahodu mi pa je neznanka. Ali imetih odprtih več front, da je nasprotnik razdrobljen, ali pa je zadaj kakšna druga agenda...
se mi zdi da so pričakovali vsaj kakšno vas če že ne kakšno mesto kjer jih bo folk z veseljem pričakal.
no ušteli so se na popolnoma vseh frontah za plan a.

za spodaj, iz juga proti severozahodu pa tudi jaz ne vem. nekaj se je sedaj govorilo o planu tudi moldovo kar je najbrž pametno če ti plan A uspe in imaš toliko bad pressa pa sankcij in železja v gibanju pa vseeno če še malo potegneš vse skupaj kot pa da čez par let ponoviš zgodbo s sankcijami ... a tisto ne vem koliko je resnice v tem.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.533
5.511
113

V Lekarni Ljubljana pojasnjujejo, da so v zadnjih dneh res zaznali nekaj vprašanj uporabnikov, povezanih s kalijevim jodidom. Ljudje bi si radi tablete priskrbeli, a kot pojasnjujejo, kalijevega jodida ni na zalogi in se niti ne da dobiti. Izjema so prebivalci, ki živijo v neposredni bližini Nuklearne elektrarne Krško (NEK), ki kalijev jodid lahko dobijo na recept v lokalnih lekarnah.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.