Voda v avtu

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Sem mel pa te dni izkušnjo, ko sva s tavelkim tamalim kupovala avto za njega. Prideva do dilerja pogledat en avto, itak je blo takoj jasno, da to ni tist k iščeva, pa ga vprašam prej če so bli poplavljen, pa prav gladko, ne, sam tamle je blo mal. Pol pa men žena dons pošlje slike, da so mel vse avte v vodi, sicer do pragov, sam vseen, lohk bi povedal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ma sej kle ni blo kritično, avti so bli sam do pragov v vodi. Gre za enostavnost laži, z namenom da bi prodal. Pol se vprašaš kje vse še laže, oziroma po letih izkušenj nobenmu nič več ne verjameš.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Problem so računalniki, ki so pod tepihom (oziroma bilokje v kabini) in podobno. To ni nič vaserdiht. Tisto kaj je na zunanji strani je vse vaserdiht.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Zunanji so. Maš vse glavne zadeve diht. Zdrži dosti več kot škropljenje.
Samo kaj ko je to malenkost. Pol si pa že pri škatli z varovalkami in gladko teče not.
Pa boki zadaj kaj je tam sranja not in ni nič diht. pa stebrički pa tunel med sedežema, pod sedeži. To pa gladko pije vse. Tak da ti konec koncev nič ne pomaga, če je tistih 10 konektorjev okoli mašine ok.
Recimo mercedez GL, če se ti je zamašila odtočna cev za klimo si mel kr lepo pizdarijo, ker je pod sedežom puno nekih ecu-jev in vse lepo v bazenčku.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Govorim tud o ležajih, zavorah in podobno. Ni to narjen za v vodi stat, še posebno pa ne v fekalijah.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.632
991
113
Zunanji so. Maš vse glavne zadeve diht. Zdrži dosti več kot škropljenje.
Samo kaj ko je to malenkost. Pol si pa že pri škatli z varovalkami in gladko teče not.
Pa boki zadaj kaj je tam sranja not in ni nič diht. pa stebrički pa tunel med sedežema, pod sedeži. To pa gladko pije vse. Tak da ti konec koncev nič ne pomaga, če je tistih 10 konektorjev okoli mašine ok.
Recimo mercedez GL, če se ti je zamašila odtočna cev za klimo si mel kr lepo pizdarijo, ker je pod sedežom puno nekih ecu-jev in vse lepo v bazenčku.
Kaj pol, če se mi polije 2l vode med nogami je že problem?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Ma sej kle ni blo kritično, avti so bli sam do pragov v vodi. Gre za enostavnost laži, z namenom da bi prodal. Pol se vprašaš kje vse še laže, oziroma po letih izkušenj nobenmu nič več ne verjameš.

a si imel prvic opravka s prodajalci avtov? si imel namen verjet prodajalcu rabljenih vozil?

a ne ves, da so pri teh prodajalcih vsi avti od starejega para, redno servisirani, vozeni le na dolge relacije, nikoli ličani, garazirani/pod nadstreskom, servisno pregledani in v top formi. in tudi voda ni prisla visje kot do felten.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
a si imel prvic opravka s prodajalci avtov? si imel namen verjet prodajalcu rabljenih vozil?

a ne ves, da so pri teh prodajalcih vsi avti od starejega para, redno servisirani, vozeni le na dolge relacije, nikoli ličani, garazirani/pod nadstreskom, servisno pregledani in v top formi. in tudi voda ni prisla visje kot do felten.
Verjetno pri svojih 44 letih nisem imel prvič opravka s prodajalci rabljenih vozil. In ne boš verjel, niso vsi v istem košu, sem naletel tudi na nekaj poštenih, sicer so v manjšini, vendar obstajajo. Še nikol pa nisem doživel direktne laži, ki je tako očitna, da že kar boli. Mi pa ni rabil razlagat, da so bli avti v vodi samo do praga, ker se na netu lepo vidi točno do kje je bila voda in do kje je bil posamezen avto v vodi. On je rekel, da voda sploh ni prišla do njih.
Res pa je, da sem po dolgem dolgem času kupoval avto v letih, in stanju za denar ki ponavad gre od mene. Kle se moraš samo odločit, kaj raje rihtaš, notranjost, zunanjost ali motor. Pri tem povodnem možu že prvi ni bil odličen kot piše že z vhoda, drugi še ne pošminkan je bil pa na cest neki sumljiv, pomoje je bil razbit. V mojem primeru sem vzel takega, ki bo treba malenkost porihtat šminko znotraj in zamenjal smo diske in ploščice, vozil se je pa dobro brez pokanja in luftov. Za pobuškat bo OK.

Še najraj imam tiste, ki avtov ne šminkajo in jih prodajajo take, kot jih dobijo s kamiona in jih ob ogledu sploh ni zraven. Mal manj ma zaslužka, sam pri takmu ponavad veš kje si. Če se pa še ne upira pripeljat avto do tvojega mehanika pa toliko bolje. Tko je blo nazadnje s C5tko. Pripeljal 25 km stran na dvigalo, sva šla na kofe, je moj mehanik rekel da je ok, mu prodal še udarjeno luč in sva takoj segla v roke. Vem tud kok je zaslužil, ker sem dobil ob vračilu DMV tud njegov račun, brez nategovanja in laži, popolnoma dovolj, ni pa to bogatija. Je pa ravno tega korona odnesla in se ne ukvarja več s tem, škoda.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
to je bolj igla v seniku...

kolikor sem jaz kje s kom imel opravka, posredno ali neposredno..so bile scene, aja, več je imel kmjev? a to pa nisem vedel, lastnik avta mi ni povedal...aja razbit je bil, to pa nisem vedel (pes ga pa s češke razbitega pripeljal za drobiž), sicer pa to se porihta pa je ko novo... aja podaljšana garancija , to pa mi dajte v gotoovini ker na računu iin ne vem kaj ne gre in podobno utaje...., in podobno zgodbe še in še. Bleferji vsi po vrsti, zato ker na tem blefu služijo tiste fičnike...tako bodo zdaj služili na blefu, da avto ni videl vode...

Imaš v bistvu samo 3 šanse, da si pogojno nenategnjen.... nov avto, direkt iz uvoza od podjetij ki jemlje lizinge nazaj noter, in imajo na lagerju po par 1000 avtov z dekra poročili, ..ali pa kupiš tako ruino, da ti je vseeno kaj je res in kaj ni.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Pametno bi bilo ko se avto kupuje naj se napiše, da prodajalec garantira, da vozilo ni bilo poplavljeno...
Enako pametno je, da nekdo, ki prodaja poplavljeno vozilo, da le to napiše v pogodbo, da ne bo bi imel čez čas problemov
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
to je bolj igla v seniku...

kolikor sem jaz kje s kom imel opravka, posredno ali neposredno..so bile scene, aja, več je imel kmjev? a to pa nisem vedel, lastnik avta mi ni povedal...aja razbit je bil, to pa nisem vedel (pes ga pa s češke razbitega pripeljal za drobiž), sicer pa to se porihta pa je ko novo... aja podaljšana garancija , to pa mi dajte v gotoovini ker na računu iin ne vem kaj ne gre in podobno utaje...., in podobno zgodbe še in še. Bleferji vsi po vrsti, zato ker na tem blefu služijo tiste fičnike...tako bodo zdaj služili na blefu, da avto ni videl vode...

Imaš v bistvu samo 3 šanse, da si pogojno nenategnjen.... nov avto, direkt iz uvoza od podjetij ki jemlje lizinge nazaj noter, in imajo na lagerju po par 1000 avtov z dekra poročili, ..ali pa kupiš tako ruino, da ti je vseeno kaj je res in kaj ni.
Ja, zdej bo cel kup avtov na trgu, ki so bli pod vodo in za silo porihtani. Pomoje je za naslednjih par let opcija samo uvoz po naročilu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
Pametno bi bilo ko se avto kupuje naj se napiše, da prodajalec garantira, da vozilo ni bilo poplavljeno...
Enako pametno je, da nekdo, ki prodaja poplavljeno vozilo, da le to napiše v pogodbo, da ne bo bi imel čez čas problemov
se napiše, kaj pa potem?

tema, nič ne dosežeš, če se greš tožbo, pa traja, na konc pa ponavadi kratko potegneš, proti falotom pač ni legalnega zdravila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe