Vlažilec prostora

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Dober dan,
eni imajo problem da imajo preveč vlage pri nas je pa ravno obratno. V tem času se vlažnosti dostikrat spusti tudi pod 30%.....


TOrej kaj kupiti? Kakšen izkušnje?

Aja na radiator ne moremo nič dati, ker je talno ogrevanje po celi hiši.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
To za na radiator je brezveze. Sem natočil v jeseni pa še je več kot 3/4 vode notri.

Sem pa kupil v BB Blanko vlažilec za 190€, ki uspešno vlaži otroško sobo.
Je pa digitalni, segreva paro, ionizator je palča kupljena naknadno.
Vode spije cca 3L na teden.
V 15min zdigne iz 50 na 65% vlage.

Vlago smo povišali zaradi bronhitisa, sedaj je spet na 55%.

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Doma uporabljamo AiroSwiss, ki ga lahko dobiš v Primo Loco v Ljubljani.

Tale model uporabljamo 3 sezone in se dejansko pozna dvig ravni vlage v prostoru. Običajno so te naprave namenjene tam za do 50m2 velike prostore.

Pri nas gre dnevno "v zrak" 4-8 litrov vode, da dosegamo 50% vlago (poraba zavisi od zunanje temperature). Pred nakupom nam je padla tudi pod 30%.

Nazivna moč naprave je nekje 20W oziroma cca. 11 EUR na sezono za štrom + voda
smile-1.gif


Vzdrževanje ni zahtevno, z diskov je treba 1x ali 2x na leto očistiti vodni kamen.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Dober dan,
eni imajo problem da imajo preveč vlage pri nas je pa ravno obratno. V tem času se vlažnosti dostikrat spusti tudi pod 30%.....


TOrej kaj kupiti? Kakšen izkušnje?

Aja na radiator ne moremo nič dati, ker je talno ogrevanje po celi hiši.

Mi smo kupili pred cca 4 leti vlažilec v Primo Loco, kot Macola20.
Morda je bil naš model starejši (delal je na ultrazvok (digitalni, nastavitev vlažnosti, timer,...) - para iz aparata prihaja hladna - edino pravilno). Cena je bila nekje 39.000 SIT.
Problem se pojavi pri granulaciji (se vsuje v aparat), ki veže vodni kamen iz le te (sicer odvisno od vsebnosti kamna), ki pa ga moraš menjati.

Aparat nam je cca dva meseca delal brezhibno, res krasna zadeva. Potem pa je začelo, sicer rjavo pohištvo, postajati "belkasto".
Na Prima loci so rekli, da moramo zamenjati granulacijo. Kupil sem jo in zamenjal, zadeva pa je ostala nespremenjena.

Na reklamaciji Prima loci so rekli, da je redek primer, da je granulacija pokvarjena, ampak očitno je bila. Zamenjali so jo.
Toliko da ti povem, da nekaj vrečk stane (vsaj stalo je) cca 50 EUR - za neke 3 mesece. Menjal naj bi jo na 14 dni.

Kljub menjavi vrečk je zadeva ostala nespremenjena - vse polno apnenca po stanovanju, zato je aparat odšel v klet.
Morda smo res ponovno imeli smolo s pošiljko granulata. Toda nisem jim hotel spet težiti in smo zadevo opustili.

Očitno pa ima Macola 20 neko novejšo zadevo, brez granulata in če je temu tako, bi se sam odločil za ta aparat. Jasno, če nima podobnih problemov, kot smo jih imeli mi.
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:

Očitno pa ima Macola 20 neko novejšo zadevo, brez granulata in če je temu tako, bi se sam odločil za ta aparat. Jasno, če nima podobnih problemov, kot smo jih imeli mi.

Doma uporabljam 3 sezone tale dva, pralnik zraka .

Do sedaj sta mi dobro opravljala svojo funkcijo, prav tako nisem opazil kakšnega apnenca ali podobno.

Pri parilniku je edino treba menjati zračni filter 2x na sezono (2x19EUR) pralnik pa moram očistiti, ker se nabere vodni kamen na notranjih diskih.
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Ti čist verjamem.

Podobnega je imel kolega, samo sive barve, pa je tut zadeva kmalu šla rakom žvižgat.

Meni je za moje svetoval parketar in smo kar zadovljni.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Saj pomagamo Altr-jevcu
smile-1.gif


Kaj pa misliš, da je O.K. Imam še "mašino in precej granulata. Ampak ne dela, kot bi moralo
cry12bpy.gif


Od tvojih, kateri je bolj uporaben (hlapilnik, ali uparilnik)
confused-1.gif
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Če bi izbiral med tem dvema, mislim, da je za "vlaženje" zraka primernejši hlapilnik.
Ima dva 4L rezervoarja, ki komot zdržita 24 ur.
Čiščenje je enostavno, obrišeš s krpo.
Menjava kaset je enostavna.
Poraba elektrike in kapaciteta vlaženja je enaka.
Vsekakor pa bi pogledal, če je kak novejši model na podoben princip delovanja pred nakupom.
smile-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
ksz
Kakšno vodo točite v vlažilnike, da se vam nabira vodni kamen? Moj prvi poskus je bil z vodo iz vodovoda. Ko je zadeva začela delovati v prostoru ni bilo za živet. Klor, ki se nahaja v vodi je dražil sluznice. Uporabljati smo začeli destilirano vodo, vendar se cenovno ne izide. Probali smo tudi z deževnico, vendar so s tem povezane ceremonije s filtriranjem. Letos smo to opustili in zdaj posušimo kakšen kos perila kar v stanovanju, stopnjo vlažnosti pa spremljamo na hygrometru.
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Citat:
Uporabnik Drago pravi:
ksz
Kakšno vodo točite v vlažilnike, da se vam nabira vodni kamen?

Do sedaj samo vodo iz vodovoda in nimamo težav. Voda je iz ljubljanskega vodovoda.

Na sezono porabimo cca. 900 L vode.

Sem pa bil včeraj pri kolegu in je za božič dobil tale ultrazvočni vlažilnik.
Tudi on pravi, da se mu je povsod, predvsem pa na TVju pojavilo veliko belega prahu. Uporablja ljubljansko vodo.