Vlažilnik zraka plastični - keramični

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Dober dan

Na to temo je bilo že nekaj napisanega. Zanimajo pa me predvsem kake imate izkušnje z vlažilci zraka ki jih obesiš na radiator.
Par dni nazaj sem kupil v merkurju tak vlažilec, ampak ker jim je keramičnih zmanjkalo sem kupil plastičnega. Že v štartu sem malo skomignil z rameni, ker se mi je zdelo da verjetno ne bo delovalo in tudi NE deluje. Po 4h dneh intenzivnega kurjenja centralne je ostal nivo vode v teh vlažilcih isti kot smo nalili.. Dobro nivo je padel za 1cm... Nič.
Zanima me če se keramični kaj bolje obnesejo?
Ali bo potrebno res kupiti električnega ?

Zaenkrat rešujemo z mokrimi brisačami na radiatorje, ampak to je dolgoročno utrujajoče
smile-1.gif

Vlažnost zraka pade na 30-35 % če nimamo nič.. Z brisačami spravim nekje na 45 %
smile-1.gif

Hvala za nasvete
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Sem imel keramične, pa so se obnesli enako kot tvoji plastični.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Še en glas za AIRMAG, imam par let, popije 1l vode na dan in uspešno drži vlago na 40%, drugače pa pade pod 30. Vsaka jim čast.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
pri meni je še boljši sistem - akvarij nalijem v njega oz. da dopolnim vsak drugi da mi ribisa pridno plava v njem obenem pa da imam da mi služi kot vlažilec zraka
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Včasih (sedaj ni več potrebe) smo imel tole plastično zadevo in se je super obneslo.

jst sem pa to že hotu v smeti vržt:))
prejšnja lastnica je imela to gor, jst pa ne uporabljam, ker se mi itak vsake tolk časa dela rosa po steklu. predvidevam, da ja dovolj vlage v stanovanju?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
toti vlažilci na radiatorjih so bolj tako tako...sedaj imam takega ki vodo greje (ne ultrazvočnega) in pošlje v zrak na dan vsaj 4 litre vode...pa imam vlago cca 40%..tak da ti vlažilci na radiatorjih ne funkcionirajo
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
jst sem pa to že hotu v smeti vržt:))
prejšnja lastnica je imela to gor, jst pa ne uporabljam, ker se mi itak vsake tolk časa dela rosa po steklu. predvidevam, da ja dovolj vlage v stanovanju?

Rosa na steklu nima pretirano velike veze z vlago v zraku.

Za točen podatek investiraj v vremensko postajo pa boš vdele kje si in če sploh rabiš vlažilec. Pri nas smo stalno med 45 in 55 % vlage, tako da ga ne rabimo.

(kondenz na oknu je zgolj posledica toplotnega mostu...in bo, ob pravi temp. razliki, vedno nastal, ne gelde na to ali bo zrak suh ali vlažen..le količina bo drugačna).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ko sem pršu domov sem vidu, da jst celo imam tako vremensko postajo:)
digitalna je včeraj ob 15:30 v kuhinji kazala 41% za zunaj in notraj, analogna v hodniku pa neki čez 50%.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Tale airmag sem enkrat nekje videl in dolgo iskal saj sem pozabil kako se imenuje. Zdele sem ga pa kar takoj naročil
smile-1.gif
. Sem že slišal od parih da je prfekten.