Vlaga v kleti

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Imam "klet", ki je po diagonali na pol v zemlji na pol pa zunaj. Ker nima nobenih odprtin je v njej toliko vlage, da so stene čisto plesnive po tleh je pa voda.

Mi zna kdo povedat kje naj naredim line, da ne bo več vlažno, bo pa še vedno hladno kolikor je pač mogoče?

Rad bi jo najprej čisto izsušil potem se bom pa lotil še sanacije plesni...

100x hvala
nahrung002.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Sem na hitro narisal:
klet1.png

klet2.png

Zadnja stena je cela vkopana, desne stene pa pol po diagonali.
Glavni problem je sigurno to, da ni zadnja stena dobro izolirana, ozr vprašanje če je sploh kaj izolirana (ne vem ker sem novi lastnik).
Na zadnji steni so veliki vleki vlage in omet odstopa, torej je tam glavni problem. Za tisto vem da ni druge kot da odkopljem celo streno...

Bi pa rad vsaj začasno za kak mesec ali dva omilil situacijo z linami, ker itak morajo biti, samo ne vem kje. Zgoraj, spodaj, na vsaki strani...?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sem vedel d aje tako..pozabi na line in jajca.
odkoplji steno, vsaj meter globoko in izoliraj. z zunanje strani. če ne gre, dej z notranje.

sam imam podobno in mi je manjkal 20*20 cm kos stirodura c koti na vrhu..pa je rosil..sem odkopal, zatlačil..špila

line ne bodo rešile problema
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Sigurno ne sme biti 100% zatesnjena klet, ker potem je logično, da se kondenz nabira, ker če se prav spomnim se kapljice nabirajo tudi na stropu.
Če bi bilo malo prepiha in bi šla vlaga ven bi bilo sigurno boljše.
rolleyes-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
prepih boš težko delal v taki meri. zrak je topel oz je toplejši od stene. ob dotiku s steno kondenzira. več kot ima vlage, bolj kondenzira.
če je opcija..izoliraj z zunanje strani, če ni, se odpovej par cm uporabvne pvoršine in naredi z notranje strani.

btw
v bloku je na diletaciji s sosednjim blokom bila nezatesnjena špranja. vmes je vleklo in precej hladilo steno., kljub radiatorskemu ogrevanju, ki suši zrak, se je nabirala vlaga., 30 cm stran od radiatorja
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zakaj nor..kako pa dobiš mišice, šlang postavo..desanka ne da vsega tega.

nazaj na temo. je bila to edina rešitev in se je takoj spremenilo stanje?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Prej mi je v dežju dobesedno tekla voda v klet.

Zdaj je ok.

Šalabajzerji so položili izotekt direkt na betonske zidake in zasipali s tistim, kar jim je prišlo pod roke.
bonk.gif