Covid-19 Vitamin D

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.528
113
Če je človek dovolj na soncu, ga valda ne rabi.
A pozimi je to skoraj nemogoče, tako da takrat je potrebno externo vnašanje, možno je tudi preko hrane, a tu verjetno nihče ne je primerne hrane.
Tako da kar but po tabletah - čeprav sem tu dal vsaj 2 boljša izdelka.
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Narava verjetno ni mislila, da se bo clovek zakajal, zapijal, drogiral, da bo vdihoval in jedel pesticide, herbicide, fungicide, izpusne pline, da bo mera polna, pa uzival se razne druge kemijske substance za ohranjanje svezosti zivil, arome, barvila in druge razne E-je v zivilih. Edina nevarna stvar vcasih je bila, da so jedli PAH-e ob pecenju mesa, ampak takrat niti ni bilo oglja, tako da je se to bilo kolikotoliko zdravo.
Brez vsega tega je clovek zivel koliko let? Recmo max. povprecje 60. Danes pa pac 80 let dosegamo z zdravili in dopolnili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
Narava verjetno ni mislila, da se bo clovek zakajal, zapijal, drogiral, da bo vdihoval in jedel pesticide, herbicide, fungicide, izpusne pline, da bo mera polna, pa uzival se razne druge kemijske substance za ohranjanje svezosti zivil, arome, barvila in druge razne E-je v zivilih. Edina nevarna stvar vcasih je bila, da so jedli PAH-e ob pecenju mesa, ampak takrat niti ni bilo oglja, tako da je se to bilo kolikotoliko zdravo.
Brez vsega tega je clovek zivel koliko let? Recmo max. povprecje 60. Danes pa pac 80 let dosegamo z zdravili in dopolnili.

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.528
113
Še dobro da so inuiti preživeli stoletja/tisočletja v okolju skoraj brez sonca.

ekzekli:
Due to the zenith angle of the sun not enough UVB reaches the ground that far north. These far northern peoples relied on their ancestral diet for vitamin D. As you know vitamin D is fat soluble. That is why it requires 2-3 times the daily D3 supplement for the obese to maintain healthy serum vitamin D, for it gets caught up in their body fat. In regards to the Inuit and Eskimo their diet of whale, seal, and walrus blubber (vitamin D saturated fat), along with eggs and char (trout) are all rich in vitamin D. These northern peoples did not rely on the sun for vitamin D, they consumed it.


Poleg tega pa še malo evolucije.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.528
113
Brez vsega tega je clovek zivel koliko let? Recmo max. povprecje 60. Danes pa pac 80 let dosegamo z zdravili in dopolnili.

Hm..ne glih. Moja starša sta oba preko 65+, 75+, pa sta brez zdravil in kakšnih "operacij".
V preteklosti je na povp. starost vplivalo predvsem okolje, vojne, lakota, zločini....zato pa je vsaka vas imela svojega "starešino", ki je bil videt kod od boga poslan.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
ekzekli:
Due to the zenith angle of the sun not enough UVB reaches the ground that far north. These far northern peoples relied on their ancestral diet for vitamin D. As you know vitamin D is fat soluble. That is why it requires 2-3 times the daily D3 supplement for the obese to maintain healthy serum vitamin D, for it gets caught up in their body fat. In regards to the Inuit and Eskimo their diet of whale, seal, and walrus blubber (vitamin D saturated fat), along with eggs and char (trout) are all rich in vitamin D. These northern peoples did not rely on the sun for vitamin D, they consumed it.

Naša hrana pa ne vsebuje vitamina D?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Npr. kapljice, ki imajo 5000 enot, se jemlje kako? Kapljico na par dni, vsak dan?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.528
113
na vsake 5 dni, načeloma.

Lahko pa tudi vsak dan, še ni takšna količina toksična.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Na mojih od NOW pise na 5000 UI vsak drugi dan...jaz jih jemljem na vsake 3 dni 1 gel kapsulo...torej 1666 UI na dan, ce preracunamo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Meni se zdi ravno prav.

Pa kar začnite. Traja kakšen teden, da ga telo začne uporabljati.