Covid-19 Vitamin D

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sploh prvi klinicni test Vitamina D, ki dokazuje, da Vitamin D zdravi Corona virus. Samo 2% pacientov, ki je prejemalo aktivni vitamin D je potrebovalo intenzivno nego v primerjavi s 50%, ki niso prejemali Vitamina D:


Le zakaj se zdravilnega ucinka Vitamina D bolj ne poudarja? Ker je poceni in povsod dostopen.

Od pacientov, ki so prejemali Vitamin D ni nihce umrl, od tistih, ki niso prejemali Vitamina D, je umrlo 4% pacientov:

 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Matey

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Od pacientov, ki so prejemali Vitamin D ni nihce umrl, od tistih, ki niso prejemali Vitamina D, je umrlo 4% pacientov
Moja napaka. 8% je pravilna stevilka.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Ne zdravi vitD per se, ampak pač telesni imunski sistem.
Pomanjkanje vitD pa je že nekaj časa pereč problem, zadnja leta pa še posebej, ko se je delalo gonjo proti sončenju:

Podobna zgodba kot maščobe in srčnožilne bolezni, posledično pa imamo metriče s prenizkim testosteroron, ker niso zaužili dovolj holesterola, pa še #vsegaboga poleg.

Covid je relativno lahka "bolezen", če je človek zdrav.
Kdaj ste videli stroko, ki bi promovirala zdrav način življenje? Kdaj je nastal kak nacionalni program, ki bi omogočil lažlji dostop do zdravega načina življenja, ipd? Ne..raje se mele triljone dolarjev v cepivo, ker pač v tem primeru še vedno lahko debeluhar sedi pred TVjem in se baše s čipsom, namesto da bi šel v naravo.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Ljudje preprosto ne verjamejo/mo. sicer se da nabit na max, lahko je čisto naključje, da "bi naj vit D pomagal" pri koroni.

1599537319306.png
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Kdaj je nastal kak nacionalni program, ki bi omogočil lažlji dostop do zdravega načina življenja, ipd?
Ne piši bedarij. Danes so nacionalni programi, ki učijo ljudi, kdaj naj gredo spat in kdaj srat, ker ljudje po svoji "zdravi" pameti nenadoma tega več ne vedo.
"Lažji dostop" do zdravega načina življenja? Kaj hudiča to pomeni? Mogoče podražit gorivo na 10 € in ukinit javni prevoz, da bodo ljudje lahko hodili peš? Vsekakor bi bilo to zelo učinkovito.
Alarmantno pisati po par mesecih od pojava virusa, kako se neka reč baje pokazala za učinkovito in je "nočejo" uporabljati, pa je taka bedarija, da nima smisla komentirati. Smo dovolj komentirali že pri zastonj gumah.
Danes še nihče ni niti blizu pravemu 100 % receptu v boju proti virusu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Mogoče ne bo treba. Španska gripa je vzela svoj davek in "izginila".
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja ker eni se vseeno bojijo prezgodaj umreti?
Povsod vidijo teorijezarot..
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Zakaj se pa potem zapiramo in skrivamo? Virus bo vzel svoj davek in konec.
Tudi pred 100 leti so se ponekod zapirali in skrivali in nosili maske. Ob tem, da je bilo mešanja ljudi na dolge razdalje krepko manj. Mogoče bi bilo takrat število mrtvih lahko še x2 ali več. Kdove. Mogoče bi jih pomrlo toliko, da se ne bi dalo "izvesti" 2 svetovne vojne in bi bili v "plusu".
Za nejeverne pa je dobro, če pokukajo izven svojega ozkega kroga in spoznajo koga, ki je virus dejansko preživel. Poznam eno družino, 4 so bili okuženi, noben čez 50 let, vsak je po svoje to preživel. Nekako se mi niso zdeli, da bi se javili, da gredo še enkrat skozi to. Čeprav dva skoraj nista čutila problemov.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Nekako se mi niso zdeli, da bi se javili, da gredo še enkrat skozi to. Čeprav dva skoraj nista čutila problemov.
Noben vsaj približno pameten se ne bo javljal za katerokoli bolezen, saj prav vsaka predstavlja stres za telo. Plus za bonus še stigmatizacija pri covidu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Kdo pa je srečen ko je bolan? Tudi meni ne paše obična gripa, ki me položi za par dni, rehabilitiram se pa slab mesec, da pridem nazaj v formo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Smrt starih in bolnih ljudi, je postala tabu tema s tem virusom.

Prej si bil sprijaznjen, če je dedek/babica dobil plučnico v bolnici, da še kak teden bo, potem pa je konec.

Povprečno umrlega 83 let, feb/marca 2020 je umrl ali pa komaj preživel gripo marsikater sicer zdrav otrok. Bolnice so bile nabasane na hodnik, zdaj je pa Kacin kriv za smrt 90 letnikov. :bonk:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Na veliko se piše, da je zaradi posvečanja koroni umrlo en kup ljudi od drugih bolezni, ker zdravstvo ni funkcioniralo na polno. Ne vem, če že obstaja kaka statistika na nivoju države, ampak naš lokalni pogrebni zavod je med resnimi koronskimi ukrepi beležil kar konkreten "minus" pri umrlih običajno v tem obdobju. Nekako ljudje niso umirali. Kakšna prometna nesreča manj, kak tvegan poseg v bolnici manj, manj okužb z drugimi boleznimi. Povsem mogoče gre sicer samo za "napako" zaradi premajhnega vzorca prebivalstva, ki ga pokrivajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in B81

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Po novem se v znanstvene medicinske raziskave ne verjames vec.
Videa se povohal nisi.
Ali pa prebral studijo.
Conclusion
Our pilot study demonstrated that administration of a high dose of Calcifediol or 25-hydroxyvitamin D, a main metabolite of vitamin D endocrine system, significantly reduced the need for ICU treatment of patients requiring hospitalization due to proven COVID-19. Calcifediol seems to be able to reduce severity of the disease, but larger trials with groups properly matched will be required to show a definitive answer.
Sedaj pa preberi studijo se enkrat in poglej kje je tu "pomembnost" vitamina D pri ozdravitvi. Gre za majhno observacijsko studijo srednje bolanih in SKRBNO IZBRANIH ki so ze bili podvrzeni aktivnemu zdravljenju COVID pljucnice z vsemi zdravili OB dodatku vitamina D.
Ti je lepo vse povedal. Tudi zaključek študije je jasen: nakazuje, da vitamin D LAHKO (torej morda) pomaga pri pacientih s hujšim potekom bolezni, vendar sam članek opozarja, da je vzorec majhen in da bi bilo treba narediti nadaljne raziskave.

Članek vsekakor NE pravi, da je vitamin D zdravilo za covid-19.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Na veliko se piše, da je zaradi posvečanja koroni umrlo en kup ljudi od drugih bolezni, ker zdravstvo ni funkcioniralo na polno. Ne vem, če že obstaja kaka statistika na nivoju države, ampak naš lokalni pogrebni zavod je med resnimi koronskimi ukrepi beležil kar konkreten "minus" pri umrlih običajno v tem obdobju. Nekako ljudje niso umirali
Pri večini resnih bolezni ne umreš glih takoj, se ti pa stanje lahko nepopravljivo poslabša, če zamujaš s terapijami/pregledi. Tako da davek bo pri marsikomu še prišel.

Meni recimo so recimo kontrolni pregled prestavili 5x in bom na vrsti šele drug teden, namesto v začetku aprila. Sicer v mojem primeru ni take panike, ker sem si opremo za hitri test nabavil sam, tako da se lahko zasilno prečekiram doma in po potrebi naredim paniko :evil: Če bi imel tako pizdarijo kot lani in zraven še kakšen prehlad, bi ob trenutnih razmerah lahko najebal