Covid-19 Vitamin D

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.271
6.523
113
Koliko jaz razumem, andy samo lima linke od ostalih in nič ne "pametuje", medtem ko vitD skeptiki to počno sami od sebe, brez nekih linkov/raziskav.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Koliko jaz razumem, andy samo lima linke od ostalih in nič ne "pametuje", medtem ko vitD skeptiki to počno sami od sebe, brez nekih linkov/raziskav.
Še enkrat bom napisal, da boš razumel. Nisem jaz doktor (ne pravi ne dr. YT), da bi jaz nekaj strokovno komentiral. Ker ne razumem. Saj si pozval stroko, ne?
Za razliko od nekaterih, se zavedam, kaj je moja stroka in nimam potrebe suvereno podajati mnenja o stvareh o katerih nimam pojma.
Mi pa moja kmečka pamet pravi, da si ne bom usuval 5000 enot praška dnevno, če renomiran PROIZVAJALEC LE TEGA priporoča do 1000 enot. Pa lahko YT doktor nalima tudi 20 YT videov.

PS: Moram ravno obnoviti zalogo vitamina D. Kakšen predlog za akcijsko ceno? Pa ne iz indije ali znamke Vjitamin D. Renomiran proizvajalec.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.271
6.523
113
Saj zato sem jaz dal link iz YT, kjer dohtar komentira zadevo, poleg pa ima sogovornika iz Izraela, ki je tudi stroka.

toliko pa verjetno veš angleško, da si pogledaš video in vidiš o čem je govora, ter kaj je resnica okoli vitamina D in covida?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.271
6.523
113
PS: Moram ravno obnoviti zalogo vitamina D. Kakšen predlog za akcijsko ceno? Pa ne iz indije ali znamke Vjitamin D. Renomiran proizvajalec.

Jaz zaprisega na DM in pršila, tista rdeča pakunga kjer je poleg še K2. Je pa tomi enkrat prilimal link do spletne štacune proizvajalca tega pršila, kjer se lahko direkt naroči z nekaj dodatnega popusta.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Ko so se glavni antivaxxerji že ravno pofočkali: jamrate glede cepiv, njihovih sestavin in stranskih učinkov. Mene pa zdaj zanima, ko požrete ogromne količine teh pripravkov, kako lahko firmam zaupate, da je tisto, kar je deklarirano, res notri? Prehranska dopolnila namreč niso regulirana in moramo potrošniki verjeti na besedo proizvajalcu, da je notri res tisto, kar obljublja. In vendar nimate zadržkov pri tej robi!

Raziskava, ki kaže, da je večina dopolnil navaden bullshit:
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj in bertoncl

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.271
6.523
113
Saj lahko daš tudi link do slovenske raziskave/analize, kjer so testirali točno te dodatke - torej vitamin D.

Meni osebno dol visi za cepiva in stranske učinke, sem zmetal že toliko kemije v telo, da ta dodatni pikec ne bi naredil prevelike dodatne škode.

Mi pa gre na organ strahovladje in kako enostavno se je vlada lotila tega in če sedaj popustimo, postavimo prakso za v prihodnje. Več kot bo cepljenih, več moči imajo vlade da si zmislijo kar hočejo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Saj lahko daš tudi link do slovenske raziskave/analize, kjer so testirali točno te dodatke - torej vitamin D.
Bi, pa je nimam. Daj ti?
Meni osebno dol visi za cepiva in stranske učinke, sem zmetal že toliko kemije v telo, da ta dodatni pikec ne bi naredil prevelike dodatne škode.
Pa sem ti lepo rekel, da ne pretiravaj s steroidi.
Mi pa gre na organ strahovladje in kako enostavno se je vlada lotila tega in če sedaj popustimo, postavimo prakso za v prihodnje. Več kot bo cepljenih, več moči imajo vlade da si zmislijo kar hočejo.
A misliš, da nasprotniki delate kaj drugega kot podaljšujete ukrepe in rezervacije na intenzivah? Če misliš, da si s svojim upiranjem kaj dosegel, se motiš. Samo vsi skupaj dlje jebemo ježa.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
za d vitamin so že dolgo znane zadeve kaj in kako. In kaj so posledice prevelikih vnosov. Ni to stvar lani ugotovljena. Razen za yt strokvoanjeke.
Ostali so to vse v raziskavah opisovali že xy let nazaj. Skupno jim je pa to, da so ugotovili, da se ga absorbira določena količina, vse kaj je nad tem se ne. In če ga telo rabi 3 kose, ti pa poješ 27 kosov. Bo pač teh 27 kosov šlo mimo.
In ogromne količine v telesu, ki ga ima dovolj ne spremeni nič (pozitivno, lahko naredi sranje)
Lahko pa pride do hipervitaminoze D
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
za d vitamin so že dolgo znane zadeve kaj in kako. In kaj so posledice prevelikih vnosov. Ni to stvar lani ugotovljena. Razen za yt strokvoanjeke.
Ostali so to vse v raziskavah opisovali že xy let nazaj. Skupno jim je pa to, da so ugotovili, da se ga absorbira določena količina, vse kaj je nad tem se ne. In če ga telo rabi 3 kose, ti pa poješ 27 kosov. Bo pač teh 27 kosov šlo mimo.
In ogromne količine v telesu, ki ga ima dovolj ne spremeni nič.
Poglej si video posnetek, da boš videl kakšne so zadnje ugotovitve glede Vitamina D.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Saj zato sem jaz dal link iz YT, kjer dohtar komentira zadevo, poleg pa ima sogovornika iz Izraela, ki je tudi stroka.

toliko pa verjetno veš angleško, da si pogledaš video in vidiš o čem je govora, ter kaj je resnica okoli vitamina D in covida?
Ta zdravnik, ultra strokovnjak priporoča 4000 enot dnevno za Izrael, kjer imajo bistveno več sonca, torej imajo ljudje v povprečju več vitamina D.
Hvala.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Poglej si video posnetek, da boš videl kakšne so zadnje ugotovitve glede Vitamina D.
UGOTOVITVE? A to so bile izvedene raziskave, itd. ali pišeš o MNENJU ENEGA zdravnika?
V drugi temi bljuvaš ven zahtevke po številkah na vzorcu, tukaj pa onaniraš na mnenje enega zdravnika.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
UGOTOVITVE? A to so bile izvedene raziskave, itd. ali pišeš o MNENJU ENEGA zdravnika?
V drugi temi bljuvaš ven zahtevke po številkah na vzorcu, tukaj pa onaniraš na mnenje enega zdravnika.
Ta zdravnik citira raziskave. Lahko si jih pa najdeš tudi v te temi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Citira? Kakšne raziskave? Omeni kvazi raziskave, nikjer pa citatov ali katere točno raziskave.
Govori o svojih pacientih.
Pa za razliko od tebe, kjer je to zate dejstvo, on precej veliko uporablja sledeče besede: seems like, quite offen,...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113


A bo?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Pa dobro, a se je res treba ponavljat? Ja, vitD pomaga tistim, ki imajo primanjkljaj, pri imunskem sistemu. Na splošno, ne samo proti covidu. Pri tistih z normalno količino razlike ni. Bo šlo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Pa dobro, a se je res treba ponavljat? Ja, vitD pomaga tistim, ki imajo primanjkljaj, pri imunskem sistemu. Na splošno, ne samo proti covidu. Pri tistih z normalno količino razlike ni. Bo šlo?
Tako je. Zdaj pa še poglej koliko % populacije ima primankjaj Vitamina D. 80% v Sloveniji, največ pri stari populaciji.

Kdo nam v večini umira?