Covid-19 Vitamin D

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Sicer malo zavajajoč naslov, ampak ker se pač trenutno vse vrti okoli kovida, je pač temu primeren.

Drugače pa vitD ne pomaga proti kovidu per se, ampak ker pač ojača imunski sistem, ki potem lažje spuca to - kot pri normalno zdravem človeku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Poglej si moj zadnji prilepljeni video. Zadostne količine Vitamina D pomagajo tudi pri avtoimunih boleznih. in to že pri 2000 IU/dan.

5 letna RCT double blinded študija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Lol kar SMO drugi vedeli je reko.
seveda, Andy, ytbmk, darjan pa javr so to vedeli od začetka, zato so ratali antivaksari
razen andy je takrat narobe vedel, ko je rekel, da drugega vala NE BO, zaradi kolektivne imunosti, tukaj se je pa ded čisto, čisto malo, mičkeno, picimini,
zmoto po domače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113

Many people choose to get vaccinated against COVID-19 because health authorities insist they reduce a person’s risk of experiencing a more severe case of the virus. However, data from Israel indicates this may not be the case.

In fact, most of the severe cases of the virus at one of the country’s biggest hospital complexes are being found in people who have received at least three doses of the vaccine. This is according to the hospital’s coronavirus ward director.

Israel is an interesting place to study this type of data because it has one of the greatest rates of vaccination in the world at around 90%. Moreover, many of the country’s high-risk patients have even received a fourth shot.

Professor Yaakov Jerris of the Tel Aviv Sourasky Medical Center – Ichilov Hospital, the country’s second-biggest hospital, said that between 70 and 80 percent of the serious cases they are currently seeing are among vaccinated individuals.

He added: “So, the vaccine has no significance regarding severe illness, which is why just 20 to 25 percent of our patients are unvaccinated.”


Vaccines may not protect against serious illness, but vitamin D helps​

However, Israeli scientists have revealed one very helpful piece of information. They say they have now obtained the most convincing evidence yet that vitamin D supplements can help patients with COVID-19 to reduce their risk of serious illness or death.

Using research that was carried out during the country’s first two waves of the virus, which was before the vaccines were available, the peer-reviewed study by researchers from the Galilee Medical Center and Bar-Ilan University said the impact of vitamin D was so strong that they could actually predict just how well infected patients would fare simply by looking at their ages and vitamin D levels. The study was published in the journal PLOS One.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in darjan

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Če bi temu podatku politika in strokovnjaki namenili desetino časa (da ne omenjam denarja) , ki so ga sicer namenili v medijih cepljenju bi bil najbrž kak bolnik manj v bolnici. Sploh potem, ko so spomladi/ poleti videli da cepljenje ne preprečuje ponovnih okužb in težav pri zdravljenju.
Ampak oni so tiho kot miške v moki. Sem ter tja je komu ušla beseda o vitaminu D. Pa še tistega so potem hitro označili za "strokovnjaka" in ga zamenjali ali kako drugače diskreditirali.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Jao, kako jamranje dr. yt. med. Že ves čas se ve, da vitD deluje ugodno. Če ima oseba prenizke vrednosti vitD, potem dodajanje zelo pomaga, ker pomaga pri dvigu imunskega sistema. Če ima oseba normalen nivo vitD, dodajanje nima NIKAKRŠNEGA učinka. Dokazano večkrat: vitD nima vpliva na sam covid, vpliv ima na imunski sistem.

Zdaj pa jamrajte dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Saj to je ves point. Normalen imunski sistem povecini pohendla kovid bp. Ne pa da se sili vse s cepivi, po nepotrebnem. Samo ojacat pa bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Kaj potem bluzite, kako se iz vas norca delamo zaradi vitD? Vsekakor pa vitD ni čarobna palica, ki bi čudežno rešila vse probleme s covidom. Temu se pa upravičeno posmehujemo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Vseh problemov s kovidom ne more resit nic, ne cepivo ne vitD, ne bog.

v veliki meri pa vitD pomaga, pomaga pa tudi cepivo, enim pa tudi bog.
Ampak “stroka” zavraca vitD z namenom siljenja s cepivi - to pa je ostudno dejanje
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Katera stroka zavrača vitD? To niti približno ne drži. Drži pa to, kar sem napisal zgoraj. Stroka zavrača vitD kot čudežno zdravilo. Tudi ob normalnih nivojih vitD imaš lahko resen potek covida, pa ti tu dodajanje gromozanskih količin vitd nič ne koristi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe