Viski

Mia

Zelenc'
8. dec 2008
8
0
1
Ker se bližajo prazniki in tudi čas obdarovanja (
cry12bpy.gif
), bo potrebno nabaviti tudi kakšno kvalitetno alkoholno zadevo za darilo.
Zanima me, če morda poznate kakšen dokaj kvaliteten viski v rangu 30 do 40€?
Sama nimam pojma o viskijih, tako da bom hvaležna za vsak pameten predlog.
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
kupvat viski za darilo in o tem sprašvat na forumu je isto kot kupvat parfum za enga, k sicer ne veš, kakšen parfum sicer uporablja
men lahko daš chivas 21 let star, pa mi ne nuca kej dost. drugmu daš old smugglerja, pa je to taprav zanjga. če veš kaj ti hočem povedat.
med viskiji je kar velka razlika, eni recmo samo jacka pijejo, drugi ga sam povohajo, pa jim gre na bruhanje, ker pač pijejo samo CC. v kafanah (in u štacuni) je sicer tko, da so najdražji tist najbolj starani (12let, 21let), prednjači Chivas. ampak kot že rečeno, Ballantines 21y bi dal jaz takoj naprej, CC bi pa spil na dušek. tut sicer te flaše sam krožjo, kot da je pomoje bolš kej druzga kupt. razen če pač poznaš pivske navade dotičnega, sam najbrž jih ne, drgač tega zdej ne bi bral.
kar se cen tiče, CC je nekje 17, jack 22, chivas bi pa znal bit pr ke 40
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Dimple?
evil.gif


Glej, Jameson stane 15€, je v neugledni flaši (po besedah moje neuke žene), a je odličen viski. Z Jackom tudi težko zgrešiš.
 

pikanika

Pripravnik
26. nov 2007
131
0
16
Za 15 € je meni tudi Jameson zakon. Če hočeš, da si mal bolj fensi pa vzameš eno mal bolj starano in fensi različico, ki je tudi v lepši flaši.
Jack je zame samo za v coca colo, CC pa še to pogojno.
Chivas je OK, samo za moje pojme precenjen. (beri raje Jamesona za 15, kot Chivasa za 35 €)
Če hočeš izpasti kot poznavalec in oh in sploh, potem pač kupiš single malt.
Če pa res razturaš, kupiš pa japonskega.
Vse dobiš v Maxiju. Ni, da ni.
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
ja jameson je tut ok
smile-1.gif

najbol da prbije en nikka yoichi za 200 evrov pa bo
smile-1.gif
za kerga res ekstra pa taketsuruja 35 let starga. cena sitnica
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Res je.

Sem jih napisal po mojem okusu, mogoče so bolj za poznavalce in resnične ljubitelje... ki niti ne pomislijo na to, da bi v kozarec viskija dali led...

lp
 
Nazadnje urejeno:

Mia

Zelenc'
8. dec 2008
8
0
1
Oseba, kateri to kupujem spije vsak viski, ki pride na mizo, tako da ni ravno zahtevna.
smile-1.gif

Sem šla že včeraj v Maxi in se skoraj zgubila med vsemi viskiji tam notri, to ni normalno!
shocked-1.gif

V glavnem, včeraj sem malo pogledala, kakšne so sploh vrste viskijev in se zaradi slabih živcev odločila, da izberem kaj iz vrste single malt. Malo sem gledala, kaj ste pisali, malo pa sem tudi gledala po netu, sploh glede raznolikih okusov single malta znotraj Škotske.
V Maxiju imajo v mojem rangu naslednje:
- Dalmore ?y 37€ (Highland)
- Glenfiddich 12y 33€ (Spey)
- Glenlivet 12y 35€ (Highland)
- Glenmorangie 10y 42€ (Highland)
- Laphroaig 10y 44€ (Islay)
- Bowmore 12y 37€ (Islay)
- Jura 10y 36€ (Jura)

Potem sem našla še Yamazakija 10y za 36€ in pa Bushmills 10y za 30€.

A se da katerega že takoj izločit v smislu, da ni najbolj prebavljiv oz. ni vreden toliko, kolikor ga cenijo?
Jamesona dobi pa že danes, za darilo bi pa raje nekaj vsaj malo bolj posebnega.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Od teh mislim, da bi mu okus Glenfiddicha moral odgovarjati, večini ki jo poznam in pije viski odgovarja, pa še embalaža je fensi...

Za Laphroaig pa res obstaja verjetnost, da ga ne bo prebavljal, ker je dimljen (kot je ugotovil že ggg).

Bushmill's meni ne sede, Glenlivet pa je tudi v redu, Ostale pa (na mojo žalost) še nisem preizkusil.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
cheer.gif


glenfiddich je morda malce precenjen in predrag ampak lepa embalaza morda odtehta tisti okus pri vecini. fin šport tole poizkušanje, sploh za nas, ki vina ne prenesemo oz. se celo po kozarcu domacega terana zjutraj zbudimo slabe volje.


kaj drugace se priporocas, da izkoristim veseli december in nabavim zalogo
tongue-1.gif
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Oban 14 let !

Drugače pa tule je naslov, mogoče ti pride prav.
 
Nazadnje urejeno:

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Bourboni mi niso posebej všeč, saj ne da ga ne bi spil, če je priložnost, ampak vse skupaj je stvar okusa.

Drugim pa škotski/irski viski ni všeč.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Ja, partija taroka preko vikenda brez single malta... nepredstavljivo.

Tudi jaz imam dimljenega na zalogi samo za posebne priložnosti. Tisti okus v ustih, ki kar traja in traja... hmmmmmm....

Drugače se k večji količini malta prileže pivo, da malo osveži grlo, če se ga pije v malo večjih količinah. Pa bog ne daj leda dajat v malt viski (ponavljam se). Greh, da ni večjega. Pa ne eksat... počasi ga v ustih premešati, okušati, narediti izdih skozi nos in šele takrat naj gre po grlu navzdol. In naj ima sobno temperaturo...

lp
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Kaj pa southeren comfort? Meni odličen.

brez zamere, sam pravijo, da je to bolj ženska pijača
grin1.gif
pa a ni to bolj liker?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Roko na srce, pijačo poznam po imenih ter okusu. Imam nekako 3 najljubše:

Jack je eden izmed ljubšuh, postan specifičen okus, Jameson, ko mi zapaše nekaj direktnega ter močnega, Southeren, ko želi nekaj sladkega. Opisi so takšni kot jih jaz zaznavam. Dopuščam različne občutke.

@skorpy

Pijem, jem, dela, vozim tisto kar meni paše. Večina zadev ne definiram na moške ali ženske, kar ne pomeni da nosim ženske gate.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
joj, ne razumi mojega prejšnega posta narobe, pij, deli kar ti paše. Samo povedala sem, kaj sem sama slišala o tem. Čeprov roko na srce, moj se ga je ornk napil od te pijače
evil.gif