Vinske mušice v stanovanju

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Ne vem ali je to samo določeno obdobje v letu, ampak v mojem fletu so se pojavile vinske mušice. Sicer ne vem kje se razmnožujejo ampak vsak dan jih je več. Pa ne živim v viski kleti. Kako se jih znebit? sicer jih pobijem ene sto na dan, ampak naslednji dan je kot prejšni. novih sto. sicer niso tok nadležne, sej se itak nalimajo na balkonska vrata in pol tam čilirajo, ampak ne glede na to kok jih pobijem jih ne zmanjka. Kakšen recept?

lp
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Verjetno se ti nabirajo na sadju, ki ga imaš gotovo nekje. Ne poznam ničesar učinkovitega zoper to nadlego, razen brezpogojne higiene. Do prvih mrazov bo tega mrčesa vsepovsod preveč ...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
grejo na vse kar lahko gnije - torej sadje, kis oz. vsi organski odpadki (če imaš kake 'pomije' jih začasno ukini...prav tako rpegleaj ali se ti ne valja kje kako sadje).
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
ma nč nimam tazga v stanovanju kjer bi se zadrževale. če bi mel kej za pospravt bi že zdavnaj. zgleda da bom mogu prevetrit stanovanje, da jih kap zaradi mraza rukne.

lp
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Pri nas se na jabolkih zaredijo, če jih predlogo pustiš... sicer pa, probaj pospravit vso hrano, ki je na vidnem mestu (in ni zapakirana), pa počisti povsod, kjer bi lahko mrčes našel hrano (kak polit sok->sladkor),... pri nas gredo vedno preč
crazy1.gif


lp
Peter
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
eto pa sm najdu rešitev. sesalec. ker so se vedno nabrale na oknu (ne vem zakaj in od kje) sem jih enostavno posesal.

lp
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Sam sem imel lani ekstremen naval vinskih mušic v hišo. V okolici je nekaj vinogradov in sadovnjakov in kot kaže jim je po trgatvi zmanjkalo hrane in so navalile v hiše.
Zato sem kupil tri luči proti mrčesu (UV luč z visokonapetostno ograjo, na kateri se scvre mrčes), katere so predstavljale končno postajo v življenju večine vinskih mušic (cca. 90% jih je končalo na teh lučkah).
Lučke sem našel v Merkurju, cena pa je bila ranga 20EUR (http://nakup.merkur.si/default.asp?s=/izdelek.asp%3Fid%3D010906%26izdelek%3D838366-0000%26MySes%3DFKUHTXD3D9PD2WWVPQ8F).


LP,

Milan