Odločba gozdarja o poseku dreves -stranke v postopku

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Gre za solastništvo na celotnem premoženju.. Podedodvano kot nujni delež po očetu. Sedaj ponujajo odkup tega deleža in že vnaprej odpoved dedovanja po mami.

Gre samo za to , koliko procentualno je to stroškov. ?? Recimo da se dogovorijo za 10 tisoč ,koliko bo še davkov ,dohodnine..... Gre za dogovor da to poravnajo tudi oni , zato nas zanima tudi ali se to vse obračuna ob prepisu ali je še kaj naknadno.

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Jaz nikakor ne bi bil lastnik dela gozdne parcele. Se z ženo ne vem če bi si ga delil. Sploh pa z zlahto na drugem koncu drzave. Gozdne parcele ni dovoljeno drobit, razen če je večja od xy ha al kako že....
Tako da ocenite vrednost gozda (do pol evra po /m2 recimo), in dediščino v naravi zamenjaj za evre pred sklepom sodišča, oziroma naj to sodišče v sklep napiše.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ne moreš to po % racunati. Ker določeni stroški so fiksni ne glede na vrednost
Sicer pa sploh nisi povedal koliko je tega gozda in kakšen nujni delež ki (ali pa pričakujes da ) ti pripada.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ne moreš to po % racunati. Ker določeni stroški so fiksni ne glede na vrednost
Sicer pa sploh nisi povedal koliko je tega gozda in kakšen nujni delež ki (ali pa pričakujes da ) ti pripada.
Zdaj ali jaz ne znam napisati ,ali pa nekateri ne berete...Pustimo vse drugo ,kaj bi kdo imel ,kako bi delil..

Tako je ,kot je in fertik. (sem že napisal na začetku da je že solastnik ! Že vpisana v zemljiško...)

Dejstvo je ,da so štirje solastniki kompletne kmetije .Nič ni razparcelirano. Oni trije bodo mojo ženo izplačali.Tako so se sedaj dogovorili . Dogovorili se bodo za nek xy znesek ,in tu ni nobene znanstvene fantastike.
Žena pač išče nek fiksen znesek ,in dogovor je ta znesek plus dajatve.

Sedaj me konkretno zanima ,ali se to vse plača ob prenosu lastništva ali recimo dohodnina šele drugo leto. Da bomo imeli nek bolj konkreten znesek me okvirno zanima koliko je teh davkov..itd.Če je fiksen znesek je še toliko lažje. Operira kdo z bolj uporabnimi podatki. ?' Ali je treba računati z recimo cca dodatnimi 13,18,30 odstotki ?


lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Podedodvano kot nujni delež po očetu. Sedaj ponujajo odkup tega deleža in že vnaprej odpoved dedovanja po mami
Ne beremo,ti pa po obrokih podajaš informacije, pa se to zmedeno.
Celo stran smo napisali, potem pa si napisal tole zgoraj, ki zadevo okoli stroškov lahko precej spremeni.

Zdaj pa si napisal da ste 4 lastniki. Tako da....jaz se ne grem več (upam)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ne beremo,ti pa po obrokih podajaš informacije, pa se to zmedeno.
Celo stran smo napisali, potem pa si napisal tole zgoraj, ki zadevo okoli stroškov lahko precej spremeni.

Zdaj pa si napisal da ste 4 lastniki. Tako da....jaz se ne grem več (upam)
Kako po obrokih..?? Danes takoj ko je bilo jasno da bodo ponudili odkup sem zapisal :
"
Danes je uspelo dobiti dva glavna akterja na kup in sta celo pripravljena na izplačilo. Morda kdo ve ,kakšen je okviren strošek prenosa lastništva ob dejstvu ,da je uradna solastnica nekje dobro leto ?? O kakšnem procentu govorimo vse skupaj .Davek ,dohodnina... ?? Se dohodnina obračuna ob sklenitvi pogodbe ? Gre za to ,da je sklenjen nek okviren dogovor , o znesku ki ga žena dobi ,plus pokritje vseh stroškov .
lp
"

In vprašanje je še vedno isto. In ne vem kaj je tu važno koliko ima solastnine in koliko je solastnikov.

Še enkrat. dogovorili so se ,se bodo za nek xy znesek. Mene samo zanima kaj vse se obesi še na ta znesek. Dohodnina,davek ...? In kdaj se vse to obračuna. To zato ,da ker je dogovor da je xy znesek fiksen vse stroške plačajo še drugi solastniki.Uradna solastnica je cca 1 leto.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sorodnik je kupil neko manjšo parcelo (pod k m2) ker je bil mejaš.
Za vso birokracijo naj bi dal več kot za parcelo.
Tukaj je sicer dediščina v igri in so druge tarife, ampak tega prej mislim da se še ni vedelo
Ker se mi glih da:
- oglasna deska: zastonj
- opredelitev zemljišča: zastonj oz. max 22,70€
- sestava pogodbe - zastonj oz. 200-500€
- napoved na FURS: zastonj
- plačilo davka na promet nepremičnin = 2% od realne pogodbene vrednosti
- overitev podpisa prodajalca pri notarju: odvisno od vrednosti, za male vrednosti okoli 30€
- vpis v zemljiško knjigo: cca 100€ skupaj s takso za manjše vrednosti
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ker se mi glih da:
- oglasna deska: zastonj
- opredelitev zemljišča: zastonj oz. max 22,70€
- sestava pogodbe - zastonj oz. 200-500€
- napoved na FURS: zastonj
- plačilo davka na promet nepremičnin = 2% od realne pogodbene vrednosti
- overitev podpisa prodajalca pri notarju: odvisno od vrednosti, za male vrednosti okoli 30€
- vpis v zemljiško knjigo: cca 100€ skupaj s takso za manjše vrednosti
Pa ves ta postopek je potreben , če gre za prenos/odkup med družinskimi člani ? ( Sestra brat, hčera mama ??)
lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj si rekel, da je že v zemljiški knjigi vpisana.

Nič ne bo prodala, le svoj delež bo udenarila.

NE: Za kaj več pa bo treba v žep sežt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Saj si rekel, da je že v zemljiški knjigi vpisana.

Nič ne bo prodala, le svoj delež bo udenarila.

NE: Za kaj več pa bo treba v žep sežt.
Saj vemo da zastonj ne bo ...Samo da človek dobi neke osnovne informacije..

"Nič ne bo prodala, le svoj delež bo udenarila." To pomeni da se odmerja dohodnina ali samo tista 2% ali čisto tretje ??
lp
 
Nazadnje urejeno: