VIES in napačni podatki

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Imam sp, ki je bil registriran na naslovu začasnega prebivališča. Pred kratkim sem spremenil stalno prebivališče, tako da sedež firme in stalno prebivališče sovpadata. Težava je v tem, da se podatki v sistemu VIES niso spremenili in je ob davčni številki še zmeraj naveden stari naslov, na katerem sem prebival do nedavnega. Klical sem na Durs in tam pravijo, da je treba naslov spremeniti na e-vem. Ker imam digitalno potrdilo, sem naslove preveril preko spletnega portala. Glej ga zlomka, vsi naslovi posodobljeni, Vies pa ne. Kje je torej problem? Ima kdo podobne izkušnje?

Načeloma zadeva ni kritična, ampak ena od strank s tujine ne razume, da naslov firme in stalnega prebivališča pri sp-ju nista ena in ista stvar, zato bi bilo veliko lažje, če bi bile zadeve poenotene. Da davčna štima za njih očitno ni toliko važno kot naslov ...
bonk.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Pogosto postavljena vprašanja

Q2 : How is this information obtained?

The information relating to VAT-registration data is captured by the national administrations and fed into national databases. This applies also to the intra-Community supplies declared on 'recapitulative statements'.

Q4 : How up-to-date is the data?

The data is real-time. Each time you make a request, a message is sent to the Member State which issued the VAT identification number asking if the number quoted is valid.


Torej, podatke dobivajo neposredno iz Slovenije. Preveri, če so v DURS-ovem seznamu pravilni podatki:
Seznam davčnih zavezancev

Seznami davčnih zavezancev se osvežujejo dnevno med 7. in 8. uro zjutraj.